Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Obranu jsem měl na párku, přiznává Douděra. V čem je Trpišovský výjimečný?

27. červenec 2023
Sdílejte:
Přišel za Alexandera Baha, klidnou Boleslav vyměnil za ostře sledovanou Slavii. Aklimatizaci v Edenu ale zvládl. Z Davida Douděry je stabilní součást sešívané sestavy. Pětadvacetiletý krajní bek v rozhovoru vypráví o změně slávistického rozestavení, své otevřené povaze i vlastních herních rezervách.
Já jsem emotivní, možná až moc, ale vždycky si chci všechno vyříkat, říká o spolupráci s trenéry David Douděra.Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Jednoslovné odpovědi? Nic takového. Obsáhlé formulace doplněné gestikulací, upřímná vyjádření bez obvyklých frází. „Jsem emotivní, možná až moc,“ říká David Douděra s úsměvem, když sedí v tréninkovém úboru ve VIP prostorách vršovického Edenu. Tři dny před startem nové sezony jsme s obráncem či záložníkem Slavie probrali novou červenobílou formaci 3-4-3, odchod Davida Juráska do zahraničí i důvody, proč se spousta českých hráčů v dresu pražských S neprosadí.

Před pár měsíci bych mluvil s pravým bekem pražské Slavie, teď už s pravým wingbekem. Jak vám nový post ve změněném rozestavení sedí? Jde o ideální kompromis mezi obráncem a záložníkem?

Když jsem v osmnácti začal hrát v lize, cítil jsem se lépe na beku. Vyhovovalo mi, že mám před sebou celé hřiště. Když ale jako mladý kluk začínáte, všichni vám řeknou, že na obránce nemáte zkušenosti, takže jsem v Dukle hrál záložníka. V Boleslavi jsem pak hrál v záloze i beka. A tady na Slavii jsem se snad už vyhrál natolik, že je mi to jedno. Platí tu totiž jedna skvělá věc.

Jaká?

Trenéři po nás chtějí to, co umíme. Takže ať budete hrát kdekoliv, vždycky budou chtít využít vaše silné stránky. V mém případě třeba náběhy. Ale samozřejmě se každá pozice v něčem liší.

Všechno má svůj vývoj. Do Slavie jste přicházel jako pravý bek do čtyřčlenné defenzivy, přitom vám trenér Hoftych v Boleslavi řekl, že neumíte bránit. Jak to s odstupem vnímáte? Byla to křivda, nebo na jeho slovech něco bylo?

Asi od všeho trochu. (usmívá se) Samozřejmě mě to tehdy hrozně mrzelo, celkově byly chvíle, kdy jsem to angažmá neprožíval dobře a chtěl i skončit. Ale pak jsme si s trenéry vše vyříkali a dnes chápu jejich názory i postoje. A pravdou je, že vždycky jsem myslel spíš na útočení. I ve Slavii na mně noví trenéři pár věcí zkritizovali.

Související články

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava

Hlava rozhoduje. Salah prozradil, jak ji trénuje a proč pak dává góly

Hvězda Liverpoolu Mohamed Salah jednou dostal otázku, co by poradil sám sobě, kdyby mu bylo znovu dvacet let: „Věnuj se intenzivně mentální přípravě.“ V rozhovoru pro Canal+ Sport tohle téma ještě rozvedl a nechal nahlédnout do své duše a mysli.

Rozhovor
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.