Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Obranu jsem měl na párku, přiznává Douděra. V čem je Trpišovský výjimečný?

27. červenec 2023
Sdílejte:
Přišel za Alexandera Baha, klidnou Boleslav vyměnil za ostře sledovanou Slavii. Aklimatizaci v Edenu ale zvládl. Z Davida Douděry je stabilní součást sešívané sestavy. Pětadvacetiletý krajní bek v rozhovoru vypráví o změně slávistického rozestavení, své otevřené povaze i vlastních herních rezervách.
Já jsem emotivní, možná až moc, ale vždycky si chci všechno vyříkat, říká o spolupráci s trenéry David Douděra.Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Jednoslovné odpovědi? Nic takového. Obsáhlé formulace doplněné gestikulací, upřímná vyjádření bez obvyklých frází. „Jsem emotivní, možná až moc,“ říká David Douděra s úsměvem, když sedí v tréninkovém úboru ve VIP prostorách vršovického Edenu. Tři dny před startem nové sezony jsme s obráncem či záložníkem Slavie probrali novou červenobílou formaci 3-4-3, odchod Davida Juráska do zahraničí i důvody, proč se spousta českých hráčů v dresu pražských S neprosadí.

Před pár měsíci bych mluvil s pravým bekem pražské Slavie, teď už s pravým wingbekem. Jak vám nový post ve změněném rozestavení sedí? Jde o ideální kompromis mezi obráncem a záložníkem?

Když jsem v osmnácti začal hrát v lize, cítil jsem se lépe na beku. Vyhovovalo mi, že mám před sebou celé hřiště. Když ale jako mladý kluk začínáte, všichni vám řeknou, že na obránce nemáte zkušenosti, takže jsem v Dukle hrál záložníka. V Boleslavi jsem pak hrál v záloze i beka. A tady na Slavii jsem se snad už vyhrál natolik, že je mi to jedno. Platí tu totiž jedna skvělá věc.

Jaká?

Trenéři po nás chtějí to, co umíme. Takže ať budete hrát kdekoliv, vždycky budou chtít využít vaše silné stránky. V mém případě třeba náběhy. Ale samozřejmě se každá pozice v něčem liší.

Všechno má svůj vývoj. Do Slavie jste přicházel jako pravý bek do čtyřčlenné defenzivy, přitom vám trenér Hoftych v Boleslavi řekl, že neumíte bránit. Jak to s odstupem vnímáte? Byla to křivda, nebo na jeho slovech něco bylo?

Asi od všeho trochu. (usmívá se) Samozřejmě mě to tehdy hrozně mrzelo, celkově byly chvíle, kdy jsem to angažmá neprožíval dobře a chtěl i skončit. Ale pak jsme si s trenéry vše vyříkali a dnes chápu jejich názory i postoje. A pravdou je, že vždycky jsem myslel spíš na útočení. I ve Slavii na mně noví trenéři pár věcí zkritizovali.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Clubu podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.