Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Obranu jsem měl na párku, přiznává Douděra. V čem je Trpišovský výjimečný?

27. červenec 2023
Sdílejte:
Přišel za Alexandera Baha, klidnou Boleslav vyměnil za ostře sledovanou Slavii. Aklimatizaci v Edenu ale zvládl. Z Davida Douděry je stabilní součást sešívané sestavy. Pětadvacetiletý krajní bek v rozhovoru vypráví o změně slávistického rozestavení, své otevřené povaze i vlastních herních rezervách.
Já jsem emotivní, možná až moc, ale vždycky si chci všechno vyříkat, říká o spolupráci s trenéry David Douděra.Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Jednoslovné odpovědi? Nic takového. Obsáhlé formulace doplněné gestikulací, upřímná vyjádření bez obvyklých frází. „Jsem emotivní, možná až moc,“ říká David Douděra s úsměvem, když sedí v tréninkovém úboru ve VIP prostorách vršovického Edenu. Tři dny před startem nové sezony jsme s obráncem či záložníkem Slavie probrali novou červenobílou formaci 3-4-3, odchod Davida Juráska do zahraničí i důvody, proč se spousta českých hráčů v dresu pražských S neprosadí.

Před pár měsíci bych mluvil s pravým bekem pražské Slavie, teď už s pravým wingbekem. Jak vám nový post ve změněném rozestavení sedí? Jde o ideální kompromis mezi obráncem a záložníkem?

Když jsem v osmnácti začal hrát v lize, cítil jsem se lépe na beku. Vyhovovalo mi, že mám před sebou celé hřiště. Když ale jako mladý kluk začínáte, všichni vám řeknou, že na obránce nemáte zkušenosti, takže jsem v Dukle hrál záložníka. V Boleslavi jsem pak hrál v záloze i beka. A tady na Slavii jsem se snad už vyhrál natolik, že je mi to jedno. Platí tu totiž jedna skvělá věc.

Jaká?

Trenéři po nás chtějí to, co umíme. Takže ať budete hrát kdekoliv, vždycky budou chtít využít vaše silné stránky. V mém případě třeba náběhy. Ale samozřejmě se každá pozice v něčem liší.

Všechno má svůj vývoj. Do Slavie jste přicházel jako pravý bek do čtyřčlenné defenzivy, přitom vám trenér Hoftych v Boleslavi řekl, že neumíte bránit. Jak to s odstupem vnímáte? Byla to křivda, nebo na jeho slovech něco bylo?

Asi od všeho trochu. (usmívá se) Samozřejmě mě to tehdy hrozně mrzelo, celkově byly chvíle, kdy jsem to angažmá neprožíval dobře a chtěl i skončit. Ale pak jsme si s trenéry vše vyříkali a dnes chápu jejich názory i postoje. A pravdou je, že vždycky jsem myslel spíš na útočení. I ve Slavii na mně noví trenéři pár věcí zkritizovali.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.