Zažijte Fotbal jinak! Vstupenky na akci FC v prodeji zde

David Jurásek

David Jurásek je levý bek a český reprezentant. V létě 2023 přestoupil za 14 milionů eur ze Slavie Praha do lisabonské Benfiky. V Česku rodák z Dolního Němčí hrál v mládeži za klub z rodného města, za Slovácko a pak za Zbrojovku Brno. Tam také na konci roku 2018 podepsal svoji první profi smlouvu. Ve Zbrojovce se ale neprosadil a v létě 2020 odešel do Prostějova, kde ve druhé lize nastartoval kariéru a přes Mladou Boleslav se dostal do Slavie.

Obranu jsem měl na párku, přiznává Douděra. V čem je Trpišovský výjimečný?

Přišel za Alexandera Baha, klidnou Boleslav vyměnil za ostře sledovanou Slavii. Aklimatizaci v Edenu ale zvládl. Z Davida Douděry je stabilní součást sešívané sestavy. Pětadvacetiletý krajní bek v rozhovoru vypráví o změně slávistického rozestavení, své otevřené povaze i vlastních herních rezervách.

Rozhovor

Video: Juráskova raketa! Prohlédněte si první gól za Benfiku

První gól Davida Juráska v dresu Benfiky Lisabon stál za to. Prohlédněte si jeho fantastický volej.

Video

Případ Jurásek: Ze zlomeného hráče se během pár let stala hvězda

V létě 2020 ho Zbrojovka Brno nechala odejít zadarmo do Prostějova. David Jurásek byl zlomený. Teď jde hrát do Benfiky a Jindřich Trpišovský mu věští brzký posun ještě výš, klidně do Premier League. Tenhle příběh je fascinující.

Přestupy

Trpišovský okopíroval Priskeho a ovládl derby. Teď musí překvapit Sparta

Derby o titul je tu. V glosáři ho rozebírá bývalý ligový hráč a televizní expert Zdeněk Folprecht.

Komentář

Zafeiris na Kuchtu. Koho by postavili Priske s Trpišovským, kdyby vybírali i na druhé straně břehu

Velké ligové derby je za dveřmi. Pojďme se na něj podívat jinak. Jak by Brian Priske a Jindřich Trpišovský složili ideální jedenáctku, kdyby mohli vybírat i u protivníka? Jasně, je to zábava, ale dozvíte se z ní i plno o tom, jak oba trenéři své týmy rádi staví. Tohle je taktická škola hrou.

Derby

Trenére, proti Polsku to postavte takhle. Kde jsme našli reprezentační klenot?

Reprezentaci čeká první zápas roku 2023. Kdyby redakce Football Clubu seděla na její trenérské lavičce, takhle by v pátek proti Polsku vypadala základní sestava.

Taktika
Popup se zavře za 8s