Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Svědík k reprezentaci? Jsem nastavený přijmout i takové výzvy, říká

08. listopad 2023
Sdílejte:
Jaroslav Šilhavý nemá pokračování u reprezentace jisté ani v případě, že tým dovede na Euro. Do popředí spekulací o jeho nástupci se dostal Martin Svědík, který v rozhovoru se Sportem odpovídá diplomaticky, ale zároveň s jasným poselstvím. Je připravený na novou výzvu.
Martin SvědíkFoto: Profimedia

Reprezentace má před sebou dva poslední zápasy kvalifikace o Euro, které rozhodnou o postupu Česka na turnaj, který se v létě hraje v Německu. Klid na práci realizační tým Jaroslava Šilhavého ale rozhodně nemá. Je to dáno špatnou hrou i výsledky z poslední doby, které výrazně rozkývaly židli pod reprezentačním koučem.

I kdyby tým na Euro dostal, nemá po nedávné změně smlouvy s fotbalovou asociací, pokračování na reprezentační lavičce jisté. Šilhavý má teď smlouvu do 30. listopadu, pak bude výkonný výbor FAČR rozhodovat, co dál. A chuť pokračovat musí mít i samotný kouč.

V médiích se teď neřeší jen včerejší nominace na listopadové vyvrcholení kvalifikace, ve které jsou nováčci Tomáš Chorý a Vasil Kušej a naopak chybí třeba Tomáš Čvančara nebo Antonín Barák. Dál se řeší i Šilhavého budoucnost a jeho možný nástupce.

„Záležet bude nejen na výsledcích ve zbývajících duelech (s Polskem a Moldavskem), ale hodně i na tom, jaký výkon reprezentace podá,“ tvrdí zdroje webu inFotbal.cz, který včera jako první přišel s informací, že by se postu reprezentačního trenéra nebál Martin Svědík, současný trenér Slovácka.

A jeho slova přesně v tomto duchu dnes v rozhovoru se Svědíkem přinesl deník Sport. Redaktor Radek Špryňar v něm pokládá otázku: Zeptám se na rovinu: kdyby nabídka ze Strahova dorazila a dávala smysl, zajímala by vás?

„Jsem nastavený přijmout i takové výzvy. Národní tým samozřejmě trenéra má, Jardu Šilhavého respektuji a věřím, že to s mužstvem na Euro dotáhne,“ odpovídá Svědík.

Pohádky Zdeňka Folprechta

Knížku fotbalových příběhů, kterou si zamilují děti i dospělí, podpořilo na Hithitu přes 420 lidí. Na konci listopadu bude venku, objednávat můžete už teď.

Tu chci!

Špryňar pak pokračuje tím, že si troufá tvrdit, že až bude po konci listopadu výkonný výbor řešit pozici reprezentačního trenéra, bude řešit i jméno Martina Svědíka. „Myslíte? To se všechno uvidí. Není to v mé moci, ale přece nebudu dopředu říkat, že o tak prestižní práci nestojím. Mám nějaké zkušenosti, ať už klubové nebo reprezentační. Všechno souvisí s nastavením met. Na nějaké jsem se dostal, na nějaké momentálně stojím a národní tým je meta nejvyšší,“ říká na to trenér Slovácka.

Web inFotbal.cz dodává, že podmínky případného příchodu Svědíka k reprezentaci mohou být komplikovanější, protože ho FAČR musí vyplatit z výstupní klauzule, kterou má ve Slovácku stanovenou na 400 tisíc eur (téměř 10 milionů korun) a od Nového roku se sníží na 300 tisíc eur (7,4 milionu korun). Svědík letos v lednu podepsal se Slováckem novou smlouvu do léta 2025.

Svědík dřív působil jako trenér u reprezentačního výběru do 20 let a byl také tři roky asistentem Vítězslava Lavičky v jednadvacítce. Slovácko vede od listopadu roku 2018, v posledních třech sezonách s ním skončil dvakrát čtvrtý a jednou pátý. V sezoně 2021/22 s ním vyhrál český pohár a v minulé sezoně ho dostal do skupiny Konferenční ligy. V aktuální sezoně je Slovácko po 14 kolech sedmé s tříbodovou ztrátou na třetí Plzeň.

Magazín Football Club

Football Club: Předplatné webu na měsíc

  • Neomezený přístup ke všem textům na webu
  • Čtení bez reklam (jak na PC, tak v mobilu)
  • Nákupem podpoříte provoz Football Clubu
  • Soutěž pro nové předplatitele o: 1x zájezd na Premier League, 1x model stadionu Tarespa, 5x knihu Fotbalových pohádek 
129
Magazín Football Club

Football Club: Předplatné webu na rok

  • Neomezený přístup ke všem textům na webu
  • Čtení bez reklam (jak na PC, tak v mobilu)
  • Nákupem podpoříte redakci Football Clubu
  • 12 měsíců za cenu 10
  • Soutěž pro nové předplatitele o: 1x zájezd na Premier League, 1x model stadionu Tarespa, 5x knihu Fotbalových pohádek
1290

Související články

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty

Nezmarův dluh. Kania sní o tom, že ho v Liberci splatí

V roce 2002 nebyl Jan Nezmar daleko od toho, aby dostal liberecký Slovan do Ligy mistrů ještě jako hráč. Sám si to i později vyčítal. Ondřej Kania teď doufá, že i tohle požene nového generálního ředitele klubu k úspěchům.

Přímák

Případ Brno. Zpožděná změna majitele v otázkách a odpovědích

Zbrojovka chtěla letos zpátky do první ligy, místo toho má z průběžného 10. místa blíž k sestupu do třetí. Fanoušci klubu propadají skepsi a někteří z nich se upínají k výměně majitele, která měla být už hotová, ale není. V jakém je teď transakce mezi Václavem Bartoňkem a Pavlem Svoreněm stavu? Odpovídá náš průvodce.

Druhá liga
Popup se zavře za 8s