Nedělní zápas Sparty se Zbrojovkou Brno (3:1) má nečekanou dohru. Předseda představenstva Sparty a majoritní akcionář klubu Daniel Křetínský šel o přestávce do kabiny rozhodčích, informuje web isport.cz.
Hlavní rozhodčí zápasu Marek Radina to v zápise o utkání popsal takto: „O poločasové přestávce vstoupil do kabiny rozhodčích pan Daniel Křetínský v doprovodu hlavního pořadatele. Slušnou formou požádal o vysvětlení dvou herních situací a následně kabinu rozhodčích opustil.“
Křetínský tím porušil předpisy a jeho chování bude řešit disciplinární komise, píše iSport. Jablonec před dvěma roky dostal za podobný prohřešek Miroslava Pelty pokutu 100 tisíc korun.
Na co konkrétně se Křetínský ptal, v zápise uvedeno není. Dá se ale předpokládat, že šlo o sporné situace z prvního poločasu. Jednak gól Brno dalo po hraniční situaci, u které se řeší, zda nešlo o ofsajd, a u které by se hodila kalibrovaná čára, kterou čeští rozhodčí k dispozici stále nemají. Těsně před přestávkou zase rozhodčí neuznali gól Tomáše Čvančary kvůli předchozímu hraní rukou. To však žádný z televizních záběrů nepotvrdil.
„Od jeho hlavy se míč odrazil do ruky, proto nemohla být branka uznána. A žádný záběr neprokázal, že to ruka nebyla,“ vysvětloval rozhodčí Radina po zápase pro O2 TV.
Hned na začátku druhého poločasu pak Sparta dala třetí gól, který byl s největší pravděpodobností z ofsajdu, když rozhodčí přehlédli teč Tomáše Čvančary, při které byl střelec branky Tomáš Wiesner podle záběrů z televize v ofsajdu.
Co Spartě teď za Křetínského chování hrozí? „Kdo vstoupí do kabiny rozhodčího v rozporu s paragrafem 46 odstavec 1 písmeno d) Soutěžního řádu, bude potrestán zákazem činnosti až na tři měsíce, nebo výkonem fotbalově prospěšné činnosti, popřípadě peněžitou pokutou až do výše 50 000 Kč,“ uvádí se v novelizovaném disciplinárním řádu.
Soutěžní řád v této souvislosti zmiňuje, že organizátor je povinen zabezpečit, aby se bez souhlasu rozhodčích objevil v jejich kabině kdokoli s výjimkou delegáta, vedoucích mužstev případně dopingového komisaře, píše Luděk Mádl ve svém sloupku Je to kulatý.
Skupinová fáze MS je ve finále a poprvé se naplno ukazuje, co znamená nový formát se 48 týmy. Do play půjde i osm nejlepších ze třetích míst. A právě to teď dělá z pavouka malou detektivku. Kdo a proti komu bude hrát?
Češi prohráli s Mexikem 0:3 a jedou domů hned po skupině, ve které skončili poslední ještě za JAR a Koreou. Není to dobré vysvědčení pro český fotbal a odráží se i v komentářích fotbalových znalců. Projděte si nejlepší komentáře, které jsme sesbírali v TV studiích a na sociální síti X.
MS 2026 pokračuje patnáctým hracím dnem. Večer hrají Němci, navážou na ně Nizozemci. Máme pro vás přehledný TV program na čtvrtek i příští dny fotbalového svátku.
