Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Sparta má problém. Křetínský byl o poločase za rozhodčími

03. duben 2023
Sdílejte:
Majitel Sparty šel o přestávce do kabiny rozhodčích. Podle zápisu rozhodčího Marka Radiny tam byl v doprovodu pořadatele.
Foto: Profimedia

Nedělní zápas Sparty se Zbrojovkou Brno (3:1) má nečekanou dohru. Předseda představenstva Sparty a majoritní akcionář klubu Daniel Křetínský šel o přestávce do kabiny rozhodčích, informuje web isport.cz.

Hlavní rozhodčí zápasu Marek Radina to v zápise o utkání popsal takto: „O poločasové přestávce vstoupil do kabiny rozhodčích pan Daniel Křetínský v doprovodu hlavního pořadatele. Slušnou formou požádal o vysvětlení dvou herních situací a následně kabinu rozhodčích opustil.“

Křetínský tím porušil předpisy a jeho chování bude řešit disciplinární komise, píše iSport. Jablonec před dvěma roky dostal za podobný prohřešek Miroslava Pelty pokutu 100 tisíc korun.

Na co konkrétně se Křetínský ptal, v zápise uvedeno není. Dá se ale předpokládat, že šlo o sporné situace z prvního poločasu. Jednak gól Brno dalo po hraniční situaci, u které se řeší, zda nešlo o ofsajd, a u které by se hodila kalibrovaná čára, kterou čeští rozhodčí k dispozici stále nemají. Těsně před přestávkou zase rozhodčí neuznali gól Tomáše Čvančary kvůli předchozímu hraní rukou. To však žádný z televizních záběrů nepotvrdil.

„Od jeho hlavy se míč odrazil do ruky, proto nemohla být branka uznána. A žádný záběr neprokázal, že to ruka nebyla,“ vysvětloval rozhodčí Radina po zápase pro O2 TV.

Hned na začátku druhého poločasu pak Sparta dala třetí gól, který byl s největší pravděpodobností z ofsajdu, když rozhodčí přehlédli teč Tomáše Čvančary, při které byl střelec branky Tomáš Wiesner podle záběrů z televize v ofsajdu.

Co Spartě teď za Křetínského chování hrozí? „Kdo vstoupí do kabiny rozhodčího v rozporu s paragrafem 46 odstavec 1 písmeno d) Soutěžního řádu, bude potrestán zákazem činnosti až na tři měsíce, nebo výkonem fotbalově prospěšné činnosti, popřípadě peněžitou pokutou až do výše 50 000 Kč,“ uvádí se v novelizovaném disciplinárním řádu.

Soutěžní řád v této souvislosti zmiňuje, že organizátor je povinen zabezpečit, aby se bez souhlasu rozhodčích objevil v jejich kabině kdokoli s výjimkou delegáta, vedoucích mužstev případně dopingového komisaře, píše Luděk Mádl ve svém sloupku Je to kulatý.

Související články

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty

Nezmarův dluh. Kania sní o tom, že ho v Liberci splatí

V roce 2002 nebyl Jan Nezmar daleko od toho, aby dostal liberecký Slovan do Ligy mistrů ještě jako hráč. Sám si to i později vyčítal. Ondřej Kania teď doufá, že i tohle požene nového generálního ředitele klubu k úspěchům.

Přímák

Případ Brno. Zpožděná změna majitele v otázkách a odpovědích

Zbrojovka chtěla letos zpátky do první ligy, místo toho má z průběžného 10. místa blíž k sestupu do třetí. Fanoušci klubu propadají skepsi a někteří z nich se upínají k výměně majitele, která měla být už hotová, ale není. V jakém je teď transakce mezi Václavem Bartoňkem a Pavlem Svoreněm stavu? Odpovídá náš průvodce.

Druhá liga
Popup se zavře za 8s