Nedělní zápas Sparty se Zbrojovkou Brno (3:1) má nečekanou dohru. Předseda představenstva Sparty a majoritní akcionář klubu Daniel Křetínský šel o přestávce do kabiny rozhodčích, informuje web isport.cz.
Hlavní rozhodčí zápasu Marek Radina to v zápise o utkání popsal takto: „O poločasové přestávce vstoupil do kabiny rozhodčích pan Daniel Křetínský v doprovodu hlavního pořadatele. Slušnou formou požádal o vysvětlení dvou herních situací a následně kabinu rozhodčích opustil.“
Křetínský tím porušil předpisy a jeho chování bude řešit disciplinární komise, píše iSport. Jablonec před dvěma roky dostal za podobný prohřešek Miroslava Pelty pokutu 100 tisíc korun.
Na co konkrétně se Křetínský ptal, v zápise uvedeno není. Dá se ale předpokládat, že šlo o sporné situace z prvního poločasu. Jednak gól Brno dalo po hraniční situaci, u které se řeší, zda nešlo o ofsajd, a u které by se hodila kalibrovaná čára, kterou čeští rozhodčí k dispozici stále nemají. Těsně před přestávkou zase rozhodčí neuznali gól Tomáše Čvančary kvůli předchozímu hraní rukou. To však žádný z televizních záběrů nepotvrdil.
„Od jeho hlavy se míč odrazil do ruky, proto nemohla být branka uznána. A žádný záběr neprokázal, že to ruka nebyla,“ vysvětloval rozhodčí Radina po zápase pro O2 TV.
Hned na začátku druhého poločasu pak Sparta dala třetí gól, který byl s největší pravděpodobností z ofsajdu, když rozhodčí přehlédli teč Tomáše Čvančary, při které byl střelec branky Tomáš Wiesner podle záběrů z televize v ofsajdu.
Co Spartě teď za Křetínského chování hrozí? „Kdo vstoupí do kabiny rozhodčího v rozporu s paragrafem 46 odstavec 1 písmeno d) Soutěžního řádu, bude potrestán zákazem činnosti až na tři měsíce, nebo výkonem fotbalově prospěšné činnosti, popřípadě peněžitou pokutou až do výše 50 000 Kč,“ uvádí se v novelizovaném disciplinárním řádu.
Soutěžní řád v této souvislosti zmiňuje, že organizátor je povinen zabezpečit, aby se bez souhlasu rozhodčích objevil v jejich kabině kdokoli s výjimkou delegáta, vedoucích mužstev případně dopingového komisaře, píše Luděk Mádl ve svém sloupku Je to kulatý.
Největší skandál v historii světových šampionátů. Velmi přátelský zápas západního Německa s Rakouskem sebral v roce 1982 Alžírsku šanci na historický úspěch. Ale aspoň vedl ke změně pravidel, a tak se díky němu základní skupiny hrají férovějším způsobem.
Matej Kovář (25 let) se po dvou letech v Leverkusenu přesunul do týmu nizozemského mistra. Jaké jsou jeho dojmy z Eindhovenu a proč potřeboval změnu? O tom mluví v prvním rychlém rozhovoru přímo z nového působiště.
Jaroslav Tvrdík v novém dokumentu mluví i o finančních nepříjemnostech, do kterých se Slavia dostala těsně předtím, než klub koupil a zastabilizoval Pavel Tykač.