Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Sparta má problém. Křetínský byl o poločase za rozhodčími

03. duben 2023
Sdílejte:
Majitel Sparty šel o přestávce do kabiny rozhodčích. Podle zápisu rozhodčího Marka Radiny tam byl v doprovodu pořadatele.
Foto: Profimedia

Nedělní zápas Sparty se Zbrojovkou Brno (3:1) má nečekanou dohru. Předseda představenstva Sparty a majoritní akcionář klubu Daniel Křetínský šel o přestávce do kabiny rozhodčích, informuje web isport.cz.

Hlavní rozhodčí zápasu Marek Radina to v zápise o utkání popsal takto: „O poločasové přestávce vstoupil do kabiny rozhodčích pan Daniel Křetínský v doprovodu hlavního pořadatele. Slušnou formou požádal o vysvětlení dvou herních situací a následně kabinu rozhodčích opustil.“

Křetínský tím porušil předpisy a jeho chování bude řešit disciplinární komise, píše iSport. Jablonec před dvěma roky dostal za podobný prohřešek Miroslava Pelty pokutu 100 tisíc korun.

Na co konkrétně se Křetínský ptal, v zápise uvedeno není. Dá se ale předpokládat, že šlo o sporné situace z prvního poločasu. Jednak gól Brno dalo po hraniční situaci, u které se řeší, zda nešlo o ofsajd, a u které by se hodila kalibrovaná čára, kterou čeští rozhodčí k dispozici stále nemají. Těsně před přestávkou zase rozhodčí neuznali gól Tomáše Čvančary kvůli předchozímu hraní rukou. To však žádný z televizních záběrů nepotvrdil.

„Od jeho hlavy se míč odrazil do ruky, proto nemohla být branka uznána. A žádný záběr neprokázal, že to ruka nebyla,“ vysvětloval rozhodčí Radina po zápase pro O2 TV.

Hned na začátku druhého poločasu pak Sparta dala třetí gól, který byl s největší pravděpodobností z ofsajdu, když rozhodčí přehlédli teč Tomáše Čvančary, při které byl střelec branky Tomáš Wiesner podle záběrů z televize v ofsajdu.

Co Spartě teď za Křetínského chování hrozí? „Kdo vstoupí do kabiny rozhodčího v rozporu s paragrafem 46 odstavec 1 písmeno d) Soutěžního řádu, bude potrestán zákazem činnosti až na tři měsíce, nebo výkonem fotbalově prospěšné činnosti, popřípadě peněžitou pokutou až do výše 50 000 Kč,“ uvádí se v novelizovaném disciplinárním řádu.

Soutěžní řád v této souvislosti zmiňuje, že organizátor je povinen zabezpečit, aby se bez souhlasu rozhodčích objevil v jejich kabině kdokoli s výjimkou delegáta, vedoucích mužstev případně dopingového komisaře, píše Luděk Mádl ve svém sloupku Je to kulatý.

Související články

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? I taková možnost existuje

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty

Půl miliarda ročně za ligu? Výsledky tendru na vysílací práva přehledně

Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.

Peníze
Popup se zavře za 8s