Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Klokani jsou na koni. Proč má Bohemka blíž do Evropy než k sestupu

03. březen 2023
Sdílejte:
Ano, v lize klokani získali z posledních třech kol jediný bod, i tak ale hrají nad plán. A obzvlášť to platí, když započteme pohár. Spolu s Petrem Neradem a Antonínem Rosou jsme hledali důvody dobře rozehrané sezony. A našli jsme jich dost.
Krásné fotbalové léto. Z podařeného startu Bohemka žije celou sezonu.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Klokani teď v lize sice trochu tápou, když z posledních třech zápasů získali jen jeden bod, celkově ale hrají povedenou sezonu a v tabulce jsou sedmí. Dobré časy ve vršovickém Ďolíčku podtrhuje postup do semifinále českého poháru po výhře 2:1 na hřišti Slovácka, tedy přes obhájce trofeje. V této soutěži zelenobílé dělí dvě výhry od evropských pohárů. To by byla opravdová senzace.

Bohemians loni v březnu vyměnili trenéra, když Luďka Klusáčka nahradil jeho asistent Jaroslav Veselý. Pětačtyřicetiletý kouč měl jednoznačný úkol, udržet tradiční klub v lize. To se mu po povedeném dvojzápase s Opavou ve zrádné baráži podařilo a Veselý dostal šanci vést tým i do následující sezony.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Club podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.