Koupit předplatné webu

Šťastné a veselé čtení. Vybrali jsme nejkrásnější fotbalové příběhy

24. prosinec 2022
Sdílejte:
Žádné kontroverze, jen poutavé příběhy. Než vám Ježíšek přinese dárky, rozbalte si ty nejhezčí fotbalové příběhy, které jsme letos na webu Football Clubu, v jeho prvním roce fungování, publikovali.
Šťastné a veselé!Foto: Shutterstock

Díky maximální pracovitosti, loajalitě a pokoře sklízí Tomáš Kučera respekt hudebních i sportovních novinářů. Pod hlavičkou TK27 úspěšně rozvíjí dvojí život – hraje ligu za Teplice a má rapovou kapelu s nejprodávanější deskou u nás.


Pepijn Lijnders je pravou rukou Jürgena Kloppa. V rozhovoru s ním nakouknete hluboko do útrob jednoho z nejlepších týmů světa. Dozvíte se třeba, jak příprava s béčkem Benfiky pomohla Liverpoolu vyhrát Ligu mistrů nebo jak se hráči učí nad soupeřem vždy a všude dominovat.


Na konci listopadu to byly dva roky od smrti Diega Maradony. Ještě předtím než Argentinci i na jeho počest vyhráli potřetí mistrovství světa, jste u nás mohli zavzpomínat na dobu, kdy byl na absolutním vrcholu svých sil. Maradonova show na jeho nejpovedenějším turnaji ohromí i ty, které fotbal nezajímá. Autor textu strávil s jedním z nejlepších fotbalistů všech dob jeden večer a rozhodně nelitoval.


Pokud se chcete něco dozvědět o bývalé NDR, máte v Berlíně řadu muzeí, která vám přijdou vhod. Nebo můžete vyrazit na fotbalový zápas místního Dynama. Na stadionu někdejšího desetinásobného šampiona, už roky usazeného ve čtvrté nejvyšší soutěži, jako by se totiž zastavil čas.


Je čas dovolených, kdy si i ti nejzaneprázdněnější z nás najdou čas, aby si u stromečku přečetli knížku. A protože se taky ještě nehraje tolik fotbalu, vybrali jsme pro vás to nejlepší fotbalové čtení, které si můžete v češtině nebo angličtině dopřát. A ukrátit si tak chvíli, než začne soutěžní kolotoč naplno.


K fotbalu patří i cestování. Kdo jede do Říma, musí na Olympijský stadion. Spolupracovník Football Clubu tam stihl během pěti dnů domácí zápasy Lazia i AS. I kvůli snazšímu pořízení vstupenek doporučuje návštěvu Mourinha a spol. A když se po zápase nedostanete do přecpaného autobusu, můžete se dočkat odměny…


Máme rádi ženský fotbal a pravidelně z něj přinášíme zajímavé příběhy. Franny Černá a Antonie Stárová jsou na hřišti rivalky i spoluhráčky. V české lize hrají proti sobě, v reprezentaci oblékají stejný dres. Ve Football Club podcastu mluví o ženském fotbale v USA, Lize mistryň, reprezentaci i potřebné profesionalizaci jejich sportu.


Za pozornost určitě stojí náš nejposlouchanější podcast. O smiřování se s koncem kariéry profesionálního sportovce a přípravě na nový život v něm mluví Antonín Rosa a Karel Tvaroh. Bývalý fotbalisté, které dnes můžete vídat na televizních obrazovkách jako fotbalové experty. Oba toho ale umí mnohem víc.


Před osmi roky na tom byli hůř než Tádžikistán, teď startovali na světovém šampionátu a v kádru mají i vítěze Ligy mistrů. Už neplatí, že Kanada = hokej. Její multikulturní fotbalový tým se stal nejpřirozenějším reprezentantem země, kde to tenhle sport nikdy neměl jednoduché.


Rádi si i zahrajeme. Football Manager 2023 vyšel na začátku listopadu a s ním se vrátilo i dilema, který klub si vybrat. Inspirovat se můžete v našem výběru deseti týmů, které letos stojí za pozornost. PSG nebo Newcastle tady nenajdete, vybírali jsme totiž hlavně celky, jejichž cesta ke slávě se neobejde bez výzev.


Jakub Podaný má možná nejexotičtější titul, jaký kdy český fotbalista získal. V roce 2014 s týmem, který spoluvlastnilo Atlético Madrid, ovládl indickou superligu s evropskými hvězdami. V rozhovoru vysvětluje, proč pro něj tři měsíce v Indii byly zážitkem na celý život.


Fatima Haidari v Itálii pokračuje v tom, co jí Tálibán loni zakázal – studuje a hraje fotbal. Oplakala útěk od rodiny a ve Florencii, v klubu Centro Storico Lebowski vlastněném fanoušky, se uvedla gólem, který rozhodl o postupu výš.

FC speciál

Vydali jsme nadčasový speciál k MS. Pouštíme se v něm do FIFA i do katarských pořadatelů. Podíváme se ale i do historie nebo na taktickou revoluci.

To chci!

Související články

Jak tohle může být penalta? Sporná situace z Paříže pod lupou

Hráči Newcastlu, který trápí velká marodka, ze všech zbytků sil bránili jednobrankové vedení na půdě PSG. V úplném závěru ale dostali gól z penalty za ruku, která by se v české lize nebo v Premier League velmi pravděpodobně nepískala. Proč ji nařídil jeden z nejlepších sudích na světě v Lize mistrů?

Pravidla

Proč bude stát Durosinmi balík? Střed(a) Zdeňka Folprechta

Slavia ho měla na dosah za z dnešního pohledu směšnou částku. Proč plzeňského střelce nakonec nepřivedla? A proč ho chtějí dobré zahraniční kluby i přes aktuální zranění? Odpovídá Zdeněk Folprecht ve svém pravidelném sloupku.

Střed(a)

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy
Popup se zavře za 8s