Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Naložil Berbrovi, teď dal Kabáty. Kučerova hudební hvězda stoupá

07. listopad 2022
Sdílejte:
Díky maximální pracovitosti, loajalitě a pokoře sklízí Tomáš Kučera respekt hudebních i sportovních novinářů. Pod hlavičkou TK27 úspěšně rozvíjí dvojí život – hraje ligu za Teplice a má rapovou kapelu s nejprodávanější deskou u nás.
TK27Foto: Vlastimil Vacek/Právo/Profimedia

Námět na článek, blesklo mi hlavou, když jsem loni v létě míjel na žižkovské ulici hubeného, zahloubaného fotbalistu v neodmyslitelné čepici a se značkovou taštičkou na boku. Ať už k centru mířil z jakéhokoliv důvodu, překvapilo, že na denním světle vypadá k nerozeznání od místních dealerů. Uvolněná chůze signalizovala úlevné vychýlení z tréninkové rutiny.

české lize jde o výjimečný úkaz, když je schopný kombinovat fotbal a hudbu na špičkové úrovni. Výjimečný je i jistým druhem plachosti, kterou popisuje v projektu Bez frází jako trému. Svět fotbalu je totiž maximálně soutěživý a staví na odiv téměř automaticky extrovertnost, od účesu až po dokonalost přemetů po vstřeleném gólu.

Tomáš Kučera na liduprázdném Žižkově připomínal někoho z okraje společnosti, reprezentanta periferie, z jejíž poetiky se zrodila už třetí dlouhohrající nahrávka projektu 58G. Album City Park se vyšplhalo až na pozici nejprodávanější desky a porazilo i Kabáty, což je v Česku velká věc.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.