Námět na článek, blesklo mi hlavou, když jsem loni v létě míjel na žižkovské ulici hubeného, zahloubaného fotbalistu v neodmyslitelné čepici a se značkovou taštičkou na boku. Ať už k centru mířil z jakéhokoliv důvodu, překvapilo, že na denním světle vypadá k nerozeznání od místních dealerů. Uvolněná chůze signalizovala úlevné vychýlení z tréninkové rutiny.
V české lize jde o výjimečný úkaz, když je schopný kombinovat fotbal a hudbu na špičkové úrovni. Výjimečný je i jistým druhem plachosti, kterou popisuje v projektu Bez frází jako trému. Svět fotbalu je totiž maximálně soutěživý a staví na odiv téměř automaticky extrovertnost, od účesu až po dokonalost přemetů po vstřeleném gólu.
Tomáš Kučera na liduprázdném Žižkově připomínal někoho z okraje společnosti, reprezentanta periferie, z jejíž poetiky se zrodila už třetí dlouhohrající nahrávka projektu 58G. Album City Park se vyšplhalo až na pozici nejprodávanější desky a porazilo i Kabáty, což je v Česku velká věc.
Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.
Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.
Před brankářem, který má míč v ruce, můžete stát, ale nesmíte mu aktivně bránit v pohybu. Situace z nedělní ligy nám dává prostor poznat jedno z méně známých fotbalových pravidel…
Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.
Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.