Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Nedělali jsme tam kašpárky. Jakub Podaný kraloval Indii s hráči z Atlética

13. listopad 2022
Sdílejte:
Jakub Podaný má možná nejexotičtější titul, jaký kdy český fotbalista získal. V roce 2014 s týmem, který spoluvlastnilo Atlético Madrid, ovládl indickou superligu s evropskými hvězdami. V rozhovoru vysvětluje, proč pro něj tři měsíce v Indii byly zážitkem na celý život.
Jakub Podaný slaví se spoluhráčem Arnalem Llibertem vítězné finále.Foto: ATK

Jak jste se dostal do Indie?

Byl jsem tehdy už nějakou dobu ve Spartě a nepodařilo se mi vybojovat pozici v základní rotaci. Chodil jsem po hostováních. Před Indií jsem byl naposledy v řeckém AEL Kallonis, kde se mi to opravdu povedlo a byl jsem nejvytíženějším hráčem celého ročníku. Po návratu do Sparty na mě přišly nějaké nabídky. Čekal jsem, co se bude dít. Sparta na předsezonní tiskovce prohlásila, že si mě chce nechat a dá mi šanci. Nicméně asi po pěti dnech v Praze mě nevzali na soustředění a řekli mi, ať jdu do béčka a jestli chci jít na hostování, tak můžu, ale musím podepsat prodloužení smlouvy o dobu dalšího hostování.

Pro mě už by to ale bylo asi potřetí a navíc po povedeném angažmá, po kterém jsem ani nedostal šanci se poprat o místo v A týmu. Další působení ve Spartě tak pro mě ztrácelo smysl a řekl jsem, že další prodloužení nepodepíšu. Zůstal jsem tedy v béčku a měl jsem zákaz hrát zápasy. Pak se zavřely přestupové trhy v Evropě a přišla nabídka na Indii. Sparta na to nakonec přistoupila i bez prodloužení smlouvy z mojí strany. Bylo to pro ni lepší než mě platit.

Související články

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie

Žádný šprým, Sparta má zase velký tým. Nasajte euforii z Letné i ze sítí

Sparta - Galatasaray 4:1 a zasloužený postup do osmifinále. Letná vybuchla nadšením, stejně tak sociální sítě. Projděte si ty nejlepší reakce z twitteru.

Sparta
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.