Koupit předplatné webu

Za koho hrát v novém Football Manageru? Vybrali jsme 10 klubů

15. listopad 2022
Sdílejte:
Football Manager 2023 je tady a s ním i dilema, který klub si vybrat. Inspirovat se můžete v našem výběru deseti týmů, které letos stojí za pozornost. PSG nebo Newcastle tady nenajdete, vybírali jsme totiž hlavně celky, jejichž cesta ke slávě se neobejde bez výzev.
Nastartujte klávesnici, jdeme na to.Foto: Shutterstock

Když na podzim vychází nový Football Manager, klade si mnoho hráčů každoročně dvě hlavní otázky:

  1. Vyplatí se tento díl kupovat?
  2. Pokud ano, za koho to letos zapnout?

Odpověď na první dotaz necháme na vašem uvážení, můžeme jen navnadit, že například novinka v podobě plně licencovaných UEFA soutěží je velkým krokem vpřed. Když vám u zápasu Ligy mistrů vyskočí oficiální grafika a v pozadí se rozezní slavná hymna, je to úplně jiný zážitek než dřív.

Na otázku, za koho v novém Football Manageru hrát, můžeme nabídnout výrazně detailnější odpověď. Pro tento text jsme totiž vybrali 10 klubů, jejichž vedení může být v novém ročníku zábavnou výzvou. Podíváme se na padlé giganty, ambiciózní projekty i kádry plné supertalentů.

Související články

Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie

Proč neplatil gól Jablonce? Projděte si, co říkají pravidla o překážení brankáři

Před brankářem, který má míč v ruce, můžete stát, ale nesmíte mu aktivně bránit v pohybu. Situace z nedělní ligy nám dává prostor poznat jedno z méně známých fotbalových pravidel…

Pravidla
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.