Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Trenére, proč jste nestřídal? Nejlepší reakce na moldavskou bídu

28. březen 2023
Sdílejte:
Z nuly na sto a zase zpátky. To je příběh české reprezentace na začátku kvalifikace o Euro 2024. Prošli jsme Twitter a namíchali koktejl vtipné a dobře mířené kritiky. Vzpomenete si ještě na kvalifikaci na MS 2010?
Jaroslav Šilhavý v akci.Foto: Profimedia

Moldavsko naposledy remizovalo doma s Faerskými ostrovy 1:1, předtím loni v listopadu v přátelských zápasech dostalo 0:5 od Rumunska a 1:2 od Ázerbájdžánu. V kvalifikaci o poslední mistrovství světa vyhrály v Kišiněvě Skotsko a Rakousko 2:0, Dánsko 4:0. Podtrženo, sečteno, je Moldavsko čtvrtý nejhorší tým, který hraje kvalifikaci o Euro 2024.


Zatímco v pátek česká reprezentace přejela Polsko 3:1, v Kišiněvě z toho bylo trápení. Dá se to vyjádřit třeba takhle: proti Polsku to Jaroslav Šilhavý zorchestroval na Karla Brücknera (kromě jiného bronz na Euru 2004 a jediný postup Česka na MS), v Moldavsku na Karla Jarolíma (neúspěšná kvalifikace na MS 2018 například s domácí remízou s Ázerbájdžánem).

Jaroslav Šilhavý v Moldavsku a předtím proti Polsku.

Po zápase na sebe porážku vzal náš novinářský kolega Michael Durčák, který před kišiněvskou bídou ukazoval svaly. Ale jinak má pravdu: na Euro se Česko dostalo zatím sedmkrát ze sedmi pokusů, na mistrovství světa jednou ze sedmi.


Česko se v Kišiněvě trápilo od začátku zápasu, první střídání přišlo v 73. minutě. Tenhle trenérský tah si získal hodně pozornosti.


Václav Černý má skvělou formu. Křídlo Twente, pátého týmu nizozemské ligy, má v sezoně bilanci devět gólů a šest asistencí ve 24 ligových zápasech. Z posledních třech zápasů má dva góly a tři asistence. V reprezentaci dal naposledy gól v listopadu v obou přátelácích Faerům i Turkům. V Moldavsku si nezahrál a my se s Twitterem ptáme proč? 


To jsme nečekali, hlásí i Moldavané. Michal Kvasnica, reportér Sportu v Kišiněvě, popsal neobvyklý zážitek a správně pochválil domácí, kteří včera prostě šli štěstíčku naproti. Je to tak. 


Češi naopak štěstí naproti moc nešli a tak nepřišlo.

„Nechci říct, že je snadnější hrát proti Polsku než proti Moldavsku. Ale něco vytvářet a hrát do plných je vždy složité. Přesto jsem si myslel, že budeme lepší ve vytváření šancí. Pohyb byla také jedna z věcí, které nám vadily. Je to na detailnější analýzu, vyhodnotíme si to v průběhu dalších dnů. Nechci říct, že jsme byli nepřipraveni, ale ten zápas jsme nezvládli,“ zhodnotil zápas Jaroslav Šilhavý.


Našeho spolupracovníka a taktického experta Vojtu Mrklase bolely oči a svrběly ruce. Hodně o tom na Twitteru během zápasu psal. Škoda, že ho reprezentační trenér nesleduje...


V superatraktivní skupině E čeká na Česko v cestě na Euro 2024 kromě Polska a Moldavska ještě Albánie a Faerské ostrovy. Někdo se už teď bojí, jiný vyvolává zlé duchy. Třeba ty z kvalifikace na MS 2010, kdy Česko skončilo třetí za Slovenskem a Slovinskem.


Buď jak buď, březnové reprezentační okno je za námi a vrací se ligový fotbal. Zaplaťpánbůh, říkají mnozí.


Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s