Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Dřív jsem fandil Arsenalu, přiznává Souček. Nevylučuje odchod z West Hamu

08. březen 2023
Sdílejte:
„Nikdo neví, co bude v létě. Je to tak celou kariéru, člověk žije z půlroku na půlrok, záleží i na tom, jak moc v klubu hraje. Teď je to o tom, kdo mi dá dobrou příležitost pravidelně hrát a mít úspěch. Pak bych se změně nebránil,“ říká český reprezentační kapitán v bilančním rozhovoru.
Tomáš Souček mluvil s Football Clubem velmi otevřeně.Foto: Profimedia

„Kromě české reprezentace a Slavie jsem od malička podporoval Arsenal, prožíval jsem i dosud jejich poslední titul z roku 2004 ještě pod Arsènem Wengerem,“ říká Tomáš Souček ve velkém rozhovoru pro nové číslo tištěného Football Clubu, které právě vychází.

Neudělá mu takové přiznání v Londýně problémy, když hraje za konkurenční West Ham? „Neudělá. Myslím, že to musí každý chápat, že jako malý kluk z Česka jsem nepodporoval West Ham, když ještě u nás nebyl tak známý. O to jsem radši, že teď už i kvůli mně má v Česku větší podporu i mezi dětmi. Já, když byl malý, tak jsem fandil Tomášovi Rosickému v Arsenalu,“ odpovídá otevřeně.

A dělá to tak během celého hodinového povídání, kdy vypráví o kariérních vzestupech i pádech a odhaluje nastavení hlavy, které ho dostalo až ke splnění jeho klukovského snu, tedy do Premier League. Motivaci k dalším úspěchům má pořád velkou, i když neví, kde bude za půl roku.

Ve West Hamu má smlouvu do konce příští sezony (2023/24) a pak má ještě opci na další rok. Jak to teď má, chce dál hrát za West Ham? „Fotbal je složitý, jde to nahoru dolů. Je to o příležitostech. Může se stát, že podepíšu novou smlouvu s West Hamem a budu tady další tři čtyři roky nebo i víc, pak je ale přestupové období a člověk může být druhý den jinde. Nikdo neví, co bude v létě. Je to tak celou kariéru, člověk žije z půlroku na půlrok, záleží i na tom, jak moc v klubu hraje,“ říká český reprezentační kapitán.

Má i jiný sen než Premier League, nějakou jinou soutěž, kterou by si chtěl zahrát? „Vždy se mi líbily i italská a německá liga. Německo hlavně kvůli stadionům a fanouškům, Itálii mám spojenou s létem, dobrým životem i ligou. Premier League pro mě ale byla vždy nad tím. Teď je to o tom, kdo mi dá dobrou příležitost pravidelně hrát a mít úspěch. Pak bych se změně nebránil,“ odpovídá.

West Ham je teď bod od sestupu. Šel by s ním do druhé ligy, kdyby na to přišlo? „To si vůbec nepřipouštím, že se stane, hráče na klidnou záchranu máme dost kvalitní. Uděláme pro to maximum,“ říká.

Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme více jak 160 stran unikátního fotbalového čtení.

   To chci!

   Součkovi je 28 let, je na vrcholu sil a i když prožívá ve West Hamu nejsložitější období za tři roky, co v Londýně je, určitě se zatím nechystá na návrat do Česka. Ale co někdy později, chtěl by se jednou vrátit do Slavie? „Zase je to tak, že jeden nikdy neví. V hlavě to mám, že bych se vrátil do klubu, který mě do velkého fotbalu přivedl. Bylo by to krásné. Je to ale hodně složité, když se člověk vrací z ciziny do Česka, často to nedopadá úplně dobře. Nechci tam přijít jen kvůli tomu, že mám nějaké jméno, ale už na to nemám kvalitu. Kdybych se měl vracet, tak jen jako platný hráč,“ má jasno.

   Rozhovor vznikl na konci ledna, kdy Souček poprvé ve West Hamu zažíval fotbal z pozice mimo základní sestavu. Jak to požíval? „Věřím ve své schopnosti i ve schopnosti týmu, takže mě trápí, když nehrajeme, na co máme. Zvlášť když za sebou máme dva roky, kdy jsme vlastně hráli o top čtyřku v Premier League a já dával pravidelně góly. Člověk by to chtěl okamžitě zpět, ale to nestačí. Je to o práci v tréninku i na hřišti. Je to těžší období, ale pořád platí, že jsme v Premier League, kde i o sestup bojují skvělé týmy, musíme na to správně zareagovat,“ odpovídá a v dalším průběhu rozhovoru, který se zabývá celou jeho kariérou, připomíná, že pro něj není cizí dostat se z těžkých situací.

   Předvádí to vlastně už i na hřišti, když do posledních čtyřech zápasů West Hamu v Premier League opět už vyběhl v základní sestavě.


   Související články

   Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

   Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

   Euro 2024

   Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

   Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

   Fanoušci

   Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

   Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

   Komentář
   Popup se zavře za 8s