Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Zeman neví, co je stres. Rozhovor s legendou, která jde zpět do akce

01. březen 2023
Sdílejte:
Zdeňku Zemanovi je 75 let. Právě proto chce trávit čas s mladými a hlásí druhý návrat na lavičku Pescary. V rozhovoru pro Football Club srovnává etapy své kariéry, vyzdvihuje výhody systému 4-3-3 a vypráví o tom, co ho žene vpřed a proč se fotbalem nikdy nestresuje.
Zdeněk ZemanFoto: Profimedia

Zdeněk Zeman se po pěti letech vrátil na lavičku fotbalistů Pescary. Delfíny povede potřetí v kariéře a pokusí se s nimi ze třetí ligy postoupit do Serie B. Aktuálně je Zemanův nový tým na třetím místě jedné ze tří skupin Serie C. Pescara odvolala Zemana začátkem března 2018 ještě ve druhé lize. Při prvním angažmá s týmem v sezoně 2011/12 vybojoval český kouč postup do nejvyšší soutěže. Jeho svěřenci bavili ofenzivním fotbalem a nastříleli rekordních 90 branek. Po úspěšném ročníku zamířil Zeman do AS Řím, kde ale při svém druhém působení vydržel jen osm měsíců.

Při příležitosti Zemanova návratu mezi aktivní trenéry zveřejňujeme celý rozhovor, který vyšel ve 22. čísle tištěného Football Clubu (03/2022 se zelenou obálkou). Bylo to číslo, ve kterém jsme vedle Zemana měli i rozhovory s Jindřichem Trpišovským a Jürgenem Kloppem.


Načasování je pro novináře klíčové. Když jsem tiskovému oddělení třetiligového klubu Calcio Foggia 1920 napsal, že bych chtěl pořídit rozhovor s jeho trenérem Zdeňkem Zemanem, Foggia měla právě začít hrát postupové playoff Serie C. A tak jsem musel trpělivě čekat, dokud Foggii nevyřadila Entella Chiavari. Sezona pro ni skončila, ale tým dál trénoval, a tak jsem si okamžitě domluvil schůzku a odcestoval do Apulie.

To, co si dál přečtete, je poslední rozhovor, který Zdeněk Zeman poskytl jako manažer Foggie. O pouhý den později se rozhodl neprodloužit s klubem smlouvu. Fotka z novin, na které Zeman s kufrem čeká sám u silnice, až ho někdo vyzvedne, se na sociálních sítích stala virální.

Související články

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie

Žádný šprým, Sparta má zase velký tým. Nasajte euforii z Letné i ze sítí

Sparta - Galatasaray 4:1 a zasloužený postup do osmifinále. Letná vybuchla nadšením, stejně tak sociální sítě. Projděte si ty nejlepší reakce z twitteru.

Sparta
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.