Koupit předplatné webu

Agresoři už zase kopou. Rusko hledá cestu na mistrovství světa

27. březen 2023
Sdílejte:
Zatímco Bělorusko v poklidu rozehrálo kvalifikaci na Euro 2024, Rusko se snaží vrátit do mezinárodního fotbalu asijskou cestou. To vše navzdory pokračující válce na Ukrajině.
Ruská fanynka na zápase v Íránu.Foto: Profimedia

Na Ukrajině už přes rok umírají vojáci i civilisté. A zatímco Rusko bylo téměř okamžitě po začátku invaze ze soutěží FIFAUEFA vyloučeno, Běloruska jako jeho hlavního spojence se podobný zákaz netýká.

I proto mohli Bělorusové o víkendu rozehrát svoji skupinu „domácím“ zápasem se Švýcarskem (0:5). Domácím v uvozovkách, protože utkání se konalo v Srbsku, na stadionu Vojvodiny v Novém Sadu. Zatím jediným postihem, který dopadl na národní tým i běloruské klubové zástupce, je totiž nemožnost hrát mezinárodní zápasy na území Běloruska (když pomineme nemožnost nalosovat proti sobě běloruské a ukrajinské kluby, což spíš než trest je preventivní opatření zamezující další eskalaci napětí).

Související články

Proč bude stát Durosinmi balík? Střed(a) Zdeňka Folprechta

Slavia ho měla na dosah za z dnešního pohledu směšnou částku. Proč plzeňského střelce nakonec nepřivedla? A proč ho chtějí dobré zahraniční kluby i přes aktuální zranění? Odpovídá Zdeněk Folprecht ve svém pravidelném sloupku.

Střed(a)

Video: Nejbrutálnější faul historie Bundesligy. Oběť slaví jubileum

Německá média o skluzu na Ewalda Lienena dodnes mluví jako o nejošklivějším zákroku v dějinách Bundesligy. Faulující i jeho trenér skončili před soudem.

Video

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.