Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Agresoři už zase kopou. Rusko hledá cestu na mistrovství světa

27. březen 2023
Sdílejte:
Zatímco Bělorusko v poklidu rozehrálo kvalifikaci na Euro 2024, Rusko se snaží vrátit do mezinárodního fotbalu asijskou cestou. To vše navzdory pokračující válce na Ukrajině.
Ruská fanynka na zápase v Íránu.Foto: Profimedia

Na Ukrajině už přes rok umírají vojáci i civilisté. A zatímco Rusko bylo téměř okamžitě po začátku invaze ze soutěží FIFAUEFA vyloučeno, Běloruska jako jeho hlavního spojence se podobný zákaz netýká.

I proto mohli Bělorusové o víkendu rozehrát svoji skupinu „domácím“ zápasem se Švýcarskem (0:5). Domácím v uvozovkách, protože utkání se konalo v Srbsku, na stadionu Vojvodiny v Novém Sadu. Zatím jediným postihem, který dopadl na národní tým i běloruské klubové zástupce, je totiž nemožnost hrát mezinárodní zápasy na území Běloruska (když pomineme nemožnost nalosovat proti sobě běloruské a ukrajinské kluby, což spíš než trest je preventivní opatření zamezující další eskalaci napětí).

Související články

Nominace na EURO: Hašek už neřeší Belmondo, rozhodovala forma

Ivan Hašek oznámil nominaci na EURO 2024. V týmu je šestadvacet hráčů včetně největších opor Tomáše Součka, Patrika Schicka nebo Vladimíra Coufala, ale také nováček Lukáš Červ. Cílem je podle šéfa FAČR Petra Fouska postup ze skupiny.

Cesta na Euro

Dvakrát proti Belgii. České ženy chtějí z Edenu první body v kvalifikaci o Euro

Fotbalová reprezentace žen se sešla v Praze, aby zahájila třetí sraz roku 2024. Tým trenéra Karla Rady v následujících dnech odehraje dva kvalifikační zápasy proti Belgii – první v pátek 31. května v pražském Edenu, v úterý 4. června pak na stadionu v belgickém Sint-Truidenu.

Reprezentace

Počítáme koeficient: Co čeká Baník v Evropě?

Česko bude mít v Evropě v příští sezoně pět týmů. Do pohárů se vrací Baník a jeden z dvojice Boleslav – Hradec. Projděte si, jaké cesty je čekají, pokud se mají dostat do ligové fáze jednoho ze tří evropských pohárů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.