Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

FIFA

FIFA je mezinárodní federace fotbalových asociací, která organizuje a spravuje světové fotbalové události. Od svého založení v roce 1904 FIFA sleduje rozvoj a podporuje fotbal po celém světě. S organizací událostí jako mistrovství světa ve fotbale a různých soutěží a iniciativ pro rozvoj fotbalu je FIFA klíčovým hráčem ve světě sportu. Její snahy o podporu fair play, rozvoj mládeže a podpora fotbalu ve všech jeho formách jí zajišťují postavení jednoho z nejvlivnějších sportovních organizací na světě. Zároveň FIFA čelí kritice kvůli opakovaným skandálům týkajícím se korupce a nedostatečné transparentnosti.

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Devadesátky je potřeba dostat z českého fotbalu, říkají Haindlová a Tomíček

Advokáti Markéta Vochoska Haindlová a Zdeněk Tomíček se věnují sportovnímu právu. Jak si po právní stránce stojí fotbal v Česku? Daří se čistit prostředí od „starých“ struktur? Jak velký vliv mají hráčští agenti? Mají fotbalisti dostatečné zastání? A jak je to s jejich statusem OSVČ?

Podcast

Žádné míče, žádné sítě. Jak poslední nefotbalová země světa staví nároďák

Vyťukal jsem telefonní číslo. Měl jsem v Praze devět hodin ráno, Justin Walley v Tichomoří osm večer. „Ahoj. Jsem na Marshallových ostrovech. Nemají tu fotbalisty, nemají tu hřiště. Jsme jako evangelisti. Ještě letos chceme odehrát první zápas,“ řekl mi. Tohle je příběh dobrodruha, co pomáhá vybudovat národní tým v poslední zemi OSN, která svou reprezentaci ještě nemá.

Zelená je tráva

Modrý poplach. Časové tresty míří do fotbalu, jasno bude už brzy

Platini chtěl bílou, pak se mluvilo o oranžové, nakonec z toho bude zřejmě modrá. Světoví strážci nad pravidly fotbalu chtějí dál testovat časové tresty. Simuluješ, zdržuješ nebo taktickým faulem zastavíš slibný útok? Dej si deset minut pauzu.

Přímák

Zápasy za lidskou důstojnost. Když ženy kopou za lepší svět

Politika do sportu nepatří? Ale kdeže. Sport je politika! A nejpopulárnější sport planety je politika nejvyšší. Hraje se o velké peníze, ale i o lidská práva, o image i respekt. Vysvětlíme vám, proč byste měli ženskému fotbalu fandit i vy.

Girl Power

Superliga, regulace agentů a omezení soupisek. Proč FIFA a UEFA dostávají na frak?

Evropské právo vs. FIFA/UEFA 3:0! Největší fotbalové asociace mají špatné období. Proč u soudů ztrácejí půdu pod nohama a jak se tím může změnit fotbalový svět?

Komentář

Finský sparťan Sparv: Bájné specifikum české kabiny? To tady nevidím

Z kapitána Finska je kouč mladých sparťanů, který myslí na Bundesligu. Tim Sparv vypráví, čím ho český fotbal šokoval, s kým z hráčů si vyměňuje knihy a jak se klub za Briana Priskeho otevřel. Mluví také o svých obavách o světový fotbal pod vlivem zemí jako Saúdská Arábie a Katar. Ve prospěch tamních dělníků se hodně angažoval a jel je i osobně navštívit.

Rozhovor

Sešívané mistryně světa. Finále hrály v dresech AC před 40 tisíci lidmi

Jak se fotbalistky Jana Mandíková s Márií Ševčíkovou staly v roce 1970 světovými šampionkami a proč tenhle titul nezískaly pro Československo, ale pro Dánsko.

Girl Power

Video: Fotbalové lahůdky. Nejhezčí světové góly za posledních 15 let

Puskásova cena pro nejhezčí gól roku, kterou udílí FIFA od roku 2009, má čerstvého patnáctého vítěze. Ve videu, které je jak vystřižené z fotbalového lahůdkářství, si můžete prohlédnout všechny dosavadní vítěze, mezi kterými je třeba i bývalý slávista Miroslav Stoch.

Zábava

Děkujeme, pošleme míče. Marná snaha dostat se do FIFA

Počet členů FIFA se zastavil na čísle 211, přitom se o členství ucházejí desítky národních asociací. Některé mají dobrý důvod věřit, že na něj mají nárok, ale co když Gianni Infantino zamkl bránu svého hradu na klíč?

FIFA
Popup se zavře za 8s