Jak vypadá svátek fotbalu přímo v Německu? Tady je report z pohledu běžného fanouška.
Vzali jsme top dvacet zemí podle koeficientu a prošli, kde se hraje nadstavba. Včetně Česka jde o devět zemí. Ukážeme vám, jak ji tam řeší. Dozvíte se i to, kde ligu rozšiřovali, nebo naopak zúžili. A jedno zjištění na úvod: většina zemí na podobné fotbalové úrovni jako Česko má ligu s menším počtem klubů.
Atmosféra na Balkáně je pověstná a při letním výletě do Srbska, Bosny a Chorvatska jsme s kamarády chtěli stihnout co nejvíc zápasů. V Bosně nám bohužel nic nevyšlo, ale i tak to stálo za to. Slavná Crvena Zvezda, prvoligový fotbal na střeše obchodního centra i stadion uprostřed historické pevnosti.
Česko opět bojuje o pět týmů v pohárech a se Spartou, Slavií a Viktorií v základních skupinách naplnilo základní předpoklad. Vysvětlíme vám, o co se letos hraje, komu máte přát prohry a jak se vše počítá. Takhle ucelený přehled výpočtu národního koeficientu jinde nenajdete.
Zápas konferenční ligy mezi Tiraspolem a Partizanem bude bez diváků, protože se moldavská vláda na základě zpráv od tajných služeb obávala provokací, které měly vést k protivládním protestům. Za vším má být Rusko, které má k srbskému fotbalu blízko.
Slovácko končí evropskou misi na hřišti klubu, jehož dějiny by mohly sloužit jako učebnice jugoslávské a srbské historie. Klub založený těsně po nástupu komunismu armádními důstojníky je od rozpadu Jugoslávie nejúspěšnější v Srbsku, upozorňuje na sebe ale i napojením na organizovaný zločin.
Vidět tak někdy na vlastní oči bělehradské derby mezi Crvenou Zvezdou a Partizanem... Na konci února jsem vyrazil na Spartu a doufal, že se o pár dnů později dostanu i na věčné derby. Povedlo se. Projděte si zápisky z cesty s celou sadou užitečných tipů.