Euro

Mistrovství Evropy je jedním z nejprestižnějších fotbalových turnajů na světě. Jde o soupeření nejlepších národních týmů z Evropy o titul evropského šampiona. Soutěži se říká také zkráceně Euro.

Partneři projektu

  • Betano: Sázková kancelář působící na 11 světových trzích, včetně Česka. Je také oficiálním partnerem EURO 2024.
  • Tarespa: Český výrobce luxusních modelů stadionů pro sběratele i prémiové obchodní partnery.
  • Německá turistická centrála (DZT): Koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo.

Vydejte se s námi do Německa s projektem Cesta na EURO.

Nudná hra favoritů! Proč se na EURO nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Club podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Do třetice už to vyjde? Příští EURO bude hrát Anglie doma

EURO 2024 skončilo vítězstvím Španělska nad Anglií 2:1. Albion tak prohrál druhé finále v řadě. To příští se hraje v Londýně. Za čtyři roky se totiž mistrovství Evropy z Německa přesune na britské ostrovy.

Cesta na Euro
Aktualizováno

Český propadák, španělský rekord i saxofon. Dejte si německý šampionát ještě jednou, ve fotkách

Měsíc s fotbalovým Eurem je za námi. Shrnuli jsme ho ve fotogalerii s nejzásadnějšími okamžiky a krásnými snímky.

Euro 2024

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024

Anglie je ve finále. Ptáme se: Pomohl jí VAR, měla kopat penaltu?

Angličané jsou podruhé v řadě ve finále mistrovství Evropy. Proti Nizozemsku odehráli asi nejlepší zápas na Euru 2024, víc se ale řeší, jestli měli kopat penaltu, kterou se v prvním poločase vrátili do hry.

Euro 2024

Video: Zranil pořadatel španělského kapitána Moratu?

Přišel španělský kapitán Álvaro Marata o finále Eura? Fanoušci Španělska jsou v šoku. Útočníka při oslavách po zápase omylem zranil pořadatel, který se nešikovně snažil zpacifikovat fanouška na hrací ploše.

Euro 2024

Nejhezčí fotbal proti nejlepší obraně. Deschamps ví, co rozhodne

První semifinále na Euru je tu. Jde o střet dvou fotbalových filozofií. Hezký fotbal proti zkušenosti a neprostupné obraně. Je jasné, na čí straně jsou neutrální fanoušci…

Euro 2024

Vychytal i Čechy. Není snadné být odvážný, hájí řecký beton z Eura 2004

Antonios Nikopolidis vychytal Řekům v roce 2004 senzační titul. Při pohledu na hru Anglie nebo Francie na právě probíhajícím Euru v Německu se na něj teď často vzpomíná. Mluvili jsme s Nikopolidisem právě i o tom, jakým způsobem se Řekové před 20 lety mistry Evropy stali.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s