Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Památná sobota. Nejstarší tým české ligy a historická výhra Baníku

05. únor 2023
Sdílejte:
Zlín psal historii v Jablonci, Baník v Teplicích. Nejstarší tým české ligy navzdory zkušenostem nedokázal udržet dvougólové vedení.
Momentka za zápasu Jablonec - Zlín.Foto: FK Jablonec

Zlín vsadil v boji o záchranu první ligy vše na jednu kartu, na zkušenost. Po nepovedeném podzimu přivedl Pavla Vrbu a ten tuhle strategii teď důsledně naplňuje.

Jak upozornil web CSFotbal, který se zaměřuje na historii a statistiky českého fotbalu, poslal Vrba při sobotním záchranářském duelu na hřiště tým s nejvyšším věkovým průměrem minimálně co se samostatné české ligy týče (hraje se od roku 1993).

O to překvapivější je, že Zlín nedokázal na jablonecké Střelnici udržet průběžné vedení 2:0. Kdo jiný než tak zkušený tým by vedení o dva góly po 52. minutách hry měl dovést do úspěšného konce. Zvlášť když v Jablonci bylo jen 731 diváků, takže tlak z tribun byl téměř nulový.

Patnáctý Zlín tak zůstal tři body za čtrnáctým Jabloncem a na tři body odskočil od posledních Pardubic, které otevřely nový stadion prohrou 0:2 se Slavií.

Historii psal i Baník v Teplicích. Až na devátý pokus vyhrál venkovní zápas v aktuální sezoně. Hned z toho ale byla kanonáda 5:0.

Vyhrát rozdílem pěti a víc branek na hřišti soupeře se ostravským podařilo teprve počtvrté v ligové historii, spočítal CSFotbal.

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s