Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Památná sobota. Nejstarší tým české ligy a historická výhra Baníku

05. únor 2023
Sdílejte:
Zlín psal historii v Jablonci, Baník v Teplicích. Nejstarší tým české ligy navzdory zkušenostem nedokázal udržet dvougólové vedení.
Momentka za zápasu Jablonec - Zlín.Foto: FK Jablonec

Zlín vsadil v boji o záchranu první ligy vše na jednu kartu, na zkušenost. Po nepovedeném podzimu přivedl Pavla Vrbu a ten tuhle strategii teď důsledně naplňuje.

Jak upozornil web CSFotbal, který se zaměřuje na historii a statistiky českého fotbalu, poslal Vrba při sobotním záchranářském duelu na hřiště tým s nejvyšším věkovým průměrem minimálně co se samostatné české ligy týče (hraje se od roku 1993).

O to překvapivější je, že Zlín nedokázal na jablonecké Střelnici udržet průběžné vedení 2:0. Kdo jiný než tak zkušený tým by vedení o dva góly po 52. minutách hry měl dovést do úspěšného konce. Zvlášť když v Jablonci bylo jen 731 diváků, takže tlak z tribun byl téměř nulový.

Patnáctý Zlín tak zůstal tři body za čtrnáctým Jabloncem a na tři body odskočil od posledních Pardubic, které otevřely nový stadion prohrou 0:2 se Slavií.

Historii psal i Baník v Teplicích. Až na devátý pokus vyhrál venkovní zápas v aktuální sezoně. Hned z toho ale byla kanonáda 5:0.

Vyhrát rozdílem pěti a víc branek na hřišti soupeře se ostravským podařilo teprve počtvrté v ligové historii, spočítal CSFotbal.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s