Památná sobota. Nejstarší tým české ligy a historická výhra Baníku

05. únor 2023
Sdílejte:
Zlín psal historii v Jablonci, Baník v Teplicích. Nejstarší tým české ligy navzdory zkušenostem nedokázal udržet dvougólové vedení.
Momentka za zápasu Jablonec - Zlín.Foto: FK Jablonec

Zlín vsadil v boji o záchranu první ligy vše na jednu kartu, na zkušenost. Po nepovedeném podzimu přivedl Pavla Vrbu a ten tuhle strategii teď důsledně naplňuje.

Jak upozornil web CSFotbal, který se zaměřuje na historii a statistiky českého fotbalu, poslal Vrba při sobotním záchranářském duelu na hřiště tým s nejvyšším věkovým průměrem minimálně co se samostatné české ligy týče (hraje se od roku 1993).

O to překvapivější je, že Zlín nedokázal na jablonecké Střelnici udržet průběžné vedení 2:0. Kdo jiný než tak zkušený tým by vedení o dva góly po 52. minutách hry měl dovést do úspěšného konce. Zvlášť když v Jablonci bylo jen 731 diváků, takže tlak z tribun byl téměř nulový.

Patnáctý Zlín tak zůstal tři body za čtrnáctým Jabloncem a na tři body odskočil od posledních Pardubic, které otevřely nový stadion prohrou 0:2 se Slavií.

Historii psal i Baník v Teplicích. Až na devátý pokus vyhrál venkovní zápas v aktuální sezoně. Hned z toho ale byla kanonáda 5:0.

Vyhrát rozdílem pěti a víc branek na hřišti soupeře se ostravským podařilo teprve počtvrté v ligové historii, spočítal CSFotbal.

Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s