Video: Nejdřív zidanovka, pak nůžky. Na krásný gól Sparty zadělal nováček

13. leden 2023
Sdílejte:
Awer Mabil po třech minutách v dresu Sparty založil na výstavní gól. Koukněte se na něj.
Awer Mabil v přípravě proti Stuttgartu.Foto: AC Sparta Praha

Byl to dobrý způsob, jak se uvést v novém angažmá.

Australský reprezentant Awer Mabil ve vápně na Zidana obešel protihráče a nacentroval. Připravený Lukáš Haraslín krásnou akci ještě vyšperkoval, když vystřihl druhý gól.

Sparta i díky tomu porazila v přípravném zápase na herním kempu ve španělské Marbelle Stuttgart 2:0, když první gól si dali hráči 16. týmu Bundesligy sami.

Sparta nehrála nejlíp. „Chtěli jsme se zaměřit na některé věci, které tam dnes nebyly, hlavně v obranné fázi. Na tom musíme zapracovat. Výhra je super, ale berme to s rezervou,“ zhodnotil zápas asistent Luboš Loučka.

Výhra nad bundesligovým sokem, pro který to navíc byla generálka před restartem německé ligy o příštím víkendu, se ale počítá. A navíc je z ní krásný highlight.

„Na tréninku to zkouším často, mám takové zakončení rád,“ uvedl autor nůžek Haraslín.

Kromě Mabila na poločas naskočili i další novicové Dimitrije Kamenovič s Kaanem Kairinenem. Qazim Lacim se k týmu připojil později a zápas sledoval v civilu.


Související články

Plus, nebo minus? Slávistické posily pod lupou, ohodnoťte je

Česká liga je zpět, o víkendu se po víc jak dvouměsíční pauze odehraje 17. kolo. Slavia začíná v neděli proti Jablonci a na jaro, během kterého bude chtít získat pátý titul za posledních sedm let, si přivedla pět výrazných posil. Představíme vám je a vy je můžete ohodnotit.

Slavia

Ze hřiště před kameru. Podaný a Rosa o práci televizního experta

Jak vypadá přechod hráčů do role fotbalových expertů? Co je inspiruje? V čem se chtějí zlepšovat? A jak hledají balanc mezi důkladnou analýzou a televizní zábavou? Hosty Football Club podcastu jsou Jakub Podaný a Antonín Rosa.

Podcast

Video: Čistý, hrajeme. Gól pohledem rozhodčího

Jak to vypadá, když pískáte v zápase před sedmi tisíci lidmi? Koukněte se na video z kamery, kterou na sobě měl rozhodčí ve sparťanské generálce na ligu.

Zábava
Popup se zavře za 8s