Koupit předplatné webu

Video: Nejdřív zidanovka, pak nůžky. Na krásný gól Sparty zadělal nováček

13. leden 2023
Sdílejte:
Awer Mabil po třech minutách v dresu Sparty založil na výstavní gól. Koukněte se na něj.
Awer Mabil v přípravě proti Stuttgartu.Foto: AC Sparta Praha

Byl to dobrý způsob, jak se uvést v novém angažmá.

Australský reprezentant Awer Mabil ve vápně na Zidana obešel protihráče a nacentroval. Připravený Lukáš Haraslín krásnou akci ještě vyšperkoval, když vystřihl druhý gól.

Sparta i díky tomu porazila v přípravném zápase na herním kempu ve španělské Marbelle Stuttgart 2:0, když první gól si dali hráči 16. týmu Bundesligy sami.

Sparta nehrála nejlíp. „Chtěli jsme se zaměřit na některé věci, které tam dnes nebyly, hlavně v obranné fázi. Na tom musíme zapracovat. Výhra je super, ale berme to s rezervou,“ zhodnotil zápas asistent Luboš Loučka.

Výhra nad bundesligovým sokem, pro který to navíc byla generálka před restartem německé ligy o příštím víkendu, se ale počítá. A navíc je z ní krásný highlight.

„Na tréninku to zkouším často, mám takové zakončení rád,“ uvedl autor nůžek Haraslín.

Kromě Mabila na poločas naskočili i další novicové Dimitrije Kamenovič s Kaanem Kairinenem. Qazim Lacim se k týmu připojil později a zápas sledoval v civilu.


Související články

Jak tohle může být penalta? Sporná situace z Paříže pod lupou

Hráči Newcastlu, který trápí velká marodka, ze všech zbytků sil bránili jednobrankové vedení na půdě PSG. V úplném závěru ale dostali gól z penalty za ruku, která by se v české lize nebo v Premier League velmi pravděpodobně nepískala. Proč ji nařídil jeden z nejlepších sudích na světě v Lize mistrů?

Pravidla

Proč bude stát Durosinmi balík? Střed(a) Zdeňka Folprechta

Slavia ho měla na dosah za z dnešního pohledu směšnou částku. Proč plzeňského střelce nakonec nepřivedla? A proč ho chtějí dobré zahraniční kluby i přes aktuální zranění? Odpovídá Zdeněk Folprecht ve svém pravidelném sloupku.

Střed(a)

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy
Popup se zavře za 8s