Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Konec Conteho v Tottenhamu se blíží. Top 4 na tom nic nezmění

14. březen 2023
Sdílejte:
Loni se kohouti dostali do Ligy mistrů a i letos tam mají slušně našlápnuto. Tak kde je problém? Vlastně všude, kam se podíváte.
Máš mě vůbec rád, mohl by se ptát Tottenham svého trenéra.Foto: Profimedia

Ti, kdo se na angažmá Antonia Conteho v Tottenhamu Hotspur rozhodnou nahlížet optimisticky, můžou tvrdit, že italský veterán odvádí dobrou práci. Loni tým dotáhl do Ligy mistrů, to samé se mu úplně klidně může podařit i letos. A dvakrát za sebou dosáhnout umístění mezi čtyřmi nejlepšími v absurdně nabité Premier League, to nedokáže jen tak někdo.

Střízlivější náhled ovšem odhaluje úplně jinou situaci. Dysfunkční management, kde levá ruka neví, co dělá pravá, nebo aspoň jedna s druhou nesouhlasí. Nákupy hráčů, které trenér nechce. Konfrontační atmosféra v kabině, která vede největší hvězdy k tomu, aby si vylévaly srdíčka do médií, a dokonce i sám Conte si na tiskových konferencích veřejně stěžuje.

No a samozřejmě nekoukatelný, defenzivní, opatrnický fotbal, který nemůže dělat radost vůbec nikomu kromě těch nejzavilejších příznivců tvrdého a organizovaného bránění. Na takovou podívanou si Spurs postavili nejmodernější stadion na světě?

Ne, pro všechny bude lepší, pokud Conteho éra v létě skončí. A to i pro samotného Itala, který podle Honzy Pikouse působí, že svůj současný klub vlastně ani nemá rád. Tottenham potřebuje nový impuls, budovatele, vizionáře, někoho, kdo vlije mužstvu do žil novou energii a nabídne fanouškům důvody k optimismu. Vlastně přesně někoho, jako je Mauricio Pochettino, byť je otázka, jestli zrovna on by se vrátil tam, kde už jednou hřadoval. A jestli by takový návrat neskončil stejnou deziluzí, jakou podobné comebacky často končívají. Že ano, pane Bale?

Co to všechno znamená pro Spurs v blízké a středně vzdálené budoucnosti? Budou se Kohouti prát o Ligu mistrů i v příštích sezónách, pokud skutečně odejde Harry Kane, aby konečně získal aspoň nějakou trofej? Víc se dozvíte v nové epizodě podcastu Kontrapresink, která kromě toho probere tristní Liverpool po prohře na půdě Bournemouthu, budoucnost Masona Mounta v Chelsea a vycházející trenérskou hvězdu Willa Stilla.


Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s