Tvrdík se zlobí na policii. Zastal se fanoušků

04. březen 2023
Sdílejte:
Policie oznámila, že v neděli v Českých Budějovicích vytáhne do akce vrtulník, zkomolila jméno Slavie a fanoušky, kteří se chystají na výjezd, dala do uvozovek. Naštvaní jsou fanoušci i slávistický šéf. Ten chystá na příští týden zásadní změnu.
Jaroslav Tvrdík na předsezonní tiskové konferenci. Ilustrační snímek.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík se na sociální síti Twitter pustil do sporu s Policií ČR. Ta fanouškovskou komunitu naštvala, když informovala o chystaných opatřeních k nedělnímu zápasu mezi Dynamem České Budějovice a hostující pražskou Slavií.

„Policisté budou v neděli odpoledne zajišťovat v Č. Budějovicích veřejný pořádek v souvislosti s fotbalovým utkáním Dynamo ČB - Slávie Praha. Na “fanoušky” dohlédne i vrtulník. Řidiče může překvapit krátkodobé omezení provozu,“ uvedl oficiální twitterový účet Policie ČR.

Fotbalové fanoušky i Tvrdíka naštvalo, že zástupci policie dali fanoušky do uvozovek. „Dobrý den. Proč je prosím slovo "fanoušky" v uvozovkách? Co tím autor myslel? Děkuji a přeji vám krásný víkend. Hlavně pilotům vrtulníku klidný let,“ napsal ironický vzkaz policii například fanoušek Slavie vystupující pod přezdívkou Vlajkonoš. Odpovědi se nedočkal.

Další z fanoušků se zástupců českého fotbalu ptá, zda jim vyhovuje, že návštěvníci jejich akcí jsou ze strany policie a priori považováni za kriminálníky? „Při veškerém respektu k Policii ČR - jestliže uvozovky skutečně naznačují pohled na celou skupinu našich fanoušků mířících na zápas v Českých Budějovicích, považujeme za nutné jako klub se ohradit. Velmi nešťastné,“ odpověděl Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha.

Policejní účet fanoušky Slavie naštval i tím, jak napsal jméno pražského klubu (Slávie). „V tom rozhořčení jsem úplně přehlédl tuhle zrůdnost. Prosím vás. Hostující klub se jmenuje a píše Slavia Praha. Děkuji,“ dodal už zmíněný Vlajkonoš.

Ve vlákně k policejnímu příspěvku se v menšině objevují i příspěvky, které policejní přístup hájí. Někdo argumentuje třeba tím, že bydlí kousek od Edenu, jiný nedávným incidentem, při kterém skupina příznivců Budějovic poničila vlak.

Tvrdík chce ukázat, že jde dnes už o ojedinělé incidenty a na příští domácí zápas v Edenu chystá z pohledu fanouškovského prostředí zásadní změnu. Poté, co Slavia před týdnem oznámila, že dala v Edenu pryč ostré hroty na plotech oddělujících hostující sektor, dá plot na zápas s Plzní kompletně pryč.

„Jsem bytostně přesvědčen o tom, že fanoušci (bez uvozovek) prvních dvou klubů soutěže mají příští sobotu jedinečnou možnost ukázat, že český fotbal může jít i jinou cestou,“ uvedl Tvrdík.


Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s