Koupit předplatné webu

Tvrdík se zlobí na policii. Zastal se fanoušků

04. březen 2023
Sdílejte:
Policie oznámila, že v neděli v Českých Budějovicích vytáhne do akce vrtulník, zkomolila jméno Slavie a fanoušky, kteří se chystají na výjezd, dala do uvozovek. Naštvaní jsou fanoušci i slávistický šéf. Ten chystá na příští týden zásadní změnu.
Jaroslav Tvrdík na předsezonní tiskové konferenci. Ilustrační snímek.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík se na sociální síti Twitter pustil do sporu s Policií ČR. Ta fanouškovskou komunitu naštvala, když informovala o chystaných opatřeních k nedělnímu zápasu mezi Dynamem České Budějovice a hostující pražskou Slavií.

„Policisté budou v neděli odpoledne zajišťovat v Č. Budějovicích veřejný pořádek v souvislosti s fotbalovým utkáním Dynamo ČB - Slávie Praha. Na “fanoušky” dohlédne i vrtulník. Řidiče může překvapit krátkodobé omezení provozu,“ uvedl oficiální twitterový účet Policie ČR.

Fotbalové fanoušky i Tvrdíka naštvalo, že zástupci policie dali fanoušky do uvozovek. „Dobrý den. Proč je prosím slovo "fanoušky" v uvozovkách? Co tím autor myslel? Děkuji a přeji vám krásný víkend. Hlavně pilotům vrtulníku klidný let,“ napsal ironický vzkaz policii například fanoušek Slavie vystupující pod přezdívkou Vlajkonoš. Odpovědi se nedočkal.

Další z fanoušků se zástupců českého fotbalu ptá, zda jim vyhovuje, že návštěvníci jejich akcí jsou ze strany policie a priori považováni za kriminálníky? „Při veškerém respektu k Policii ČR - jestliže uvozovky skutečně naznačují pohled na celou skupinu našich fanoušků mířících na zápas v Českých Budějovicích, považujeme za nutné jako klub se ohradit. Velmi nešťastné,“ odpověděl Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha.

Policejní účet fanoušky Slavie naštval i tím, jak napsal jméno pražského klubu (Slávie). „V tom rozhořčení jsem úplně přehlédl tuhle zrůdnost. Prosím vás. Hostující klub se jmenuje a píše Slavia Praha. Děkuji,“ dodal už zmíněný Vlajkonoš.

Ve vlákně k policejnímu příspěvku se v menšině objevují i příspěvky, které policejní přístup hájí. Někdo argumentuje třeba tím, že bydlí kousek od Edenu, jiný nedávným incidentem, při kterém skupina příznivců Budějovic poničila vlak.

Tvrdík chce ukázat, že jde dnes už o ojedinělé incidenty a na příští domácí zápas v Edenu chystá z pohledu fanouškovského prostředí zásadní změnu. Poté, co Slavia před týdnem oznámila, že dala v Edenu pryč ostré hroty na plotech oddělujících hostující sektor, dá plot na zápas s Plzní kompletně pryč.

„Jsem bytostně přesvědčen o tom, že fanoušci (bez uvozovek) prvních dvou klubů soutěže mají příští sobotu jedinečnou možnost ukázat, že český fotbal může jít i jinou cestou,“ uvedl Tvrdík.


Související články

Jak tohle může být penalta? Sporná situace z Paříže pod lupou

Hráči Newcastlu, který trápí velká marodka, ze všech zbytků sil bránili jednobrankové vedení na půdě PSG. V úplném závěru ale dostali gól z penalty za ruku, která by se v české lize nebo v Premier League velmi pravděpodobně nepískala. Proč ji nařídil jeden z nejlepších sudích na světě v Lize mistrů?

Pravidla

Proč bude stát Durosinmi balík? Střed(a) Zdeňka Folprechta

Slavia ho měla na dosah za z dnešního pohledu směšnou částku. Proč plzeňského střelce nakonec nepřivedla? A proč ho chtějí dobré zahraniční kluby i přes aktuální zranění? Odpovídá Zdeněk Folprecht ve svém pravidelném sloupku.

Střed(a)

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy
Popup se zavře za 8s