Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Tvrdík se zlobí na policii. Zastal se fanoušků

04. březen 2023
Sdílejte:
Policie oznámila, že v neděli v Českých Budějovicích vytáhne do akce vrtulník, zkomolila jméno Slavie a fanoušky, kteří se chystají na výjezd, dala do uvozovek. Naštvaní jsou fanoušci i slávistický šéf. Ten chystá na příští týden zásadní změnu.
Jaroslav Tvrdík na předsezonní tiskové konferenci. Ilustrační snímek.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík se na sociální síti Twitter pustil do sporu s Policií ČR. Ta fanouškovskou komunitu naštvala, když informovala o chystaných opatřeních k nedělnímu zápasu mezi Dynamem České Budějovice a hostující pražskou Slavií.

„Policisté budou v neděli odpoledne zajišťovat v Č. Budějovicích veřejný pořádek v souvislosti s fotbalovým utkáním Dynamo ČB - Slávie Praha. Na “fanoušky” dohlédne i vrtulník. Řidiče může překvapit krátkodobé omezení provozu,“ uvedl oficiální twitterový účet Policie ČR.

Fotbalové fanoušky i Tvrdíka naštvalo, že zástupci policie dali fanoušky do uvozovek. „Dobrý den. Proč je prosím slovo "fanoušky" v uvozovkách? Co tím autor myslel? Děkuji a přeji vám krásný víkend. Hlavně pilotům vrtulníku klidný let,“ napsal ironický vzkaz policii například fanoušek Slavie vystupující pod přezdívkou Vlajkonoš. Odpovědi se nedočkal.

Další z fanoušků se zástupců českého fotbalu ptá, zda jim vyhovuje, že návštěvníci jejich akcí jsou ze strany policie a priori považováni za kriminálníky? „Při veškerém respektu k Policii ČR - jestliže uvozovky skutečně naznačují pohled na celou skupinu našich fanoušků mířících na zápas v Českých Budějovicích, považujeme za nutné jako klub se ohradit. Velmi nešťastné,“ odpověděl Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha.

Policejní účet fanoušky Slavie naštval i tím, jak napsal jméno pražského klubu (Slávie). „V tom rozhořčení jsem úplně přehlédl tuhle zrůdnost. Prosím vás. Hostující klub se jmenuje a píše Slavia Praha. Děkuji,“ dodal už zmíněný Vlajkonoš.

Ve vlákně k policejnímu příspěvku se v menšině objevují i příspěvky, které policejní přístup hájí. Někdo argumentuje třeba tím, že bydlí kousek od Edenu, jiný nedávným incidentem, při kterém skupina příznivců Budějovic poničila vlak.

Tvrdík chce ukázat, že jde dnes už o ojedinělé incidenty a na příští domácí zápas v Edenu chystá z pohledu fanouškovského prostředí zásadní změnu. Poté, co Slavia před týdnem oznámila, že dala v Edenu pryč ostré hroty na plotech oddělujících hostující sektor, dá plot na zápas s Plzní kompletně pryč.

„Jsem bytostně přesvědčen o tom, že fanoušci (bez uvozovek) prvních dvou klubů soutěže mají příští sobotu jedinečnou možnost ukázat, že český fotbal může jít i jinou cestou,“ uvedl Tvrdík.


Související články

Nominace na EURO: Hašek už neřeší Belmondo, rozhodovala forma

Ivan Hašek oznámil nominaci na EURO 2024. V týmu je šestadvacet hráčů včetně největších opor Tomáše Součka, Patrika Schicka nebo Vladimíra Coufala, ale také nováček Lukáš Červ. Cílem je podle šéfa FAČR Petra Fouska postup ze skupiny.

Cesta na Euro

Dvakrát proti Belgii. České ženy chtějí z Edenu první body v kvalifikaci o Euro

Fotbalová reprezentace žen se sešla v Praze, aby zahájila třetí sraz roku 2024. Tým trenéra Karla Rady v následujících dnech odehraje dva kvalifikační zápasy proti Belgii – první v pátek 31. května v pražském Edenu, v úterý 4. června pak na stadionu v belgickém Sint-Truidenu.

Reprezentace

Počítáme koeficient: Co čeká Baník v Evropě?

Česko bude mít v Evropě v příští sezoně pět týmů. Do pohárů se vrací Baník a jeden z dvojice Boleslav – Hradec. Projděte si, jaké cesty je čekají, pokud se mají dostat do ligové fáze jednoho ze tří evropských pohárů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s