Koupit předplatné webu

Adam Hloušek chce osobní bankrot. Vysvětlíme vám, co ho čeká

28. únor 2023
Sdílejte:
Trenér Vrba neví, kde je, ale celá republika už ví, že má velké finanční problémy. Adam Hloušek žádá soud o oddlužení. V čem je milosrdnější než exekuce, na jak dlouho je a co je třeba splnit, aby byl člověk na jeho konci bez dluhů? Vysvětlíme.
Adam Hloušek v dresu Legie Varšava, se kterou byl třikrát polským mistrem a dvakrát vítězem poháru.Foto: Alizada Studios / Shutterstock

Adam Hloušek má finanční problémy. Fotbalista prvoligového Zlína, který v současnosti kvůli rekonvalescenci po operaci nehraje, podal prostřednictvím svého právníka žádost o oddlužení, tedy o osobní bankrot.

Na Hlouška po nedělním zápase se Spartou upozornil trenér Zlína Pavel Vrba, když uvedl, že vlastně neví, kde hráč je a co s ním je. Hned ten den fotbalovou komunitu obletěla Hlouškova žádost o osobní bankrot, kterou minulý týden poslal jeho právník na Krajský soud v Hradci Králové. Dokumenty z insolvenčního řízení jsou veřejně dostupné, když tedy někdo ví, co chce najít, v insolvenčním rejstříku to najde.

V pondělí pak o Hlouškových potížích informovaly zpravodajské weby. 34letý fotbalista v insolvenčním návrhu přiznává nezvladatelné dluhy v celkové výši přes 21 milionů korun. Ve finále může být dluh ještě vyšší, když věřitelům teď běží lhůta, aby Hlouškovy další případné dluhy do insolvenčního řízení nahlásili.

Související články

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy

Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.