Tvrdík půjde s fanoušky do kotle. Kritizuje nový pardubický stadion

Aktualizováno
02. únor 2023
Sdílejte:
V sobotu v Pardubicích otevřou nový stadion. Bude vyprodáno a v kotli hostí bude i šéf Slavie. Upozorní tím na fakt, že se mu sektor hostí na novém stadionu nelíbí.
Foto: FK Pardubice

Českou ligu v sobotu čeká velká sláva. Pardubice otevírají nový stadion zápasem se Slavií. Ten město Pardubice, kterému patří, vyšel na zhruba 410 milionů korun a je pro 4600 diváků. Zástupci klubu už oznámili, že bude vyprodáno.

Mezi diváky na novém stadionu bude i předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. „V sobotu se zúčastním zápasu Pardubice - Slavia a slavnostního otevření stadionu. Půjdu s našimi fanoušky do sektoru hostů,“ uvedl na svém twitterovém účtu.

Tam zároveň už předtím sektor hostí na pardubickém stadionu zkritizoval. Prostor, který fotbaloví fanoušci na Twitteru už dřív přejmenovali na klec, Tvrdík označil jako smutný a nedůstojný.

Zástupci pardubického klubu už na kritiku zareagovali. „Pardubický stadion, který FK Pardubice převzal do užívání 1. února, projektovala stavební firma PORR. Ta vše konzultovala s bezpečnostními složkami a s Komisí pro stadiony, která vychází ze zkušeností z ligových zápasů. Jejich cílem bylo, aby stadion úspěšně prošel kolaudací a certifikací, po jejich vzájemné komunikaci vznikl sektor pro fanoušky hostů v této podobě,“ uvedl v reakci na kritiku Vít Zavřel, místopředseda představenstva FK Pardubice.

„Dokud se podle něj v České republice nezmění legislativa, což je záležitost Ministerstva vnitra, budou bohužel sektory hostujících fanoušků vypadat podobně, jako na našem stadionu,“ dodal Zavřel.

Na kritiku už zareagovali i Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu. V prohlášení nejprve poděkovala pardubickému klubu, městu Pardubice a všem, kdo se y na výstavbě nového stadionu podílel. „V dnešní době je každý takový počin pro profesionální fotbal v České republice nesmírně důležitý a cenný,“ uvedli zástupci LFA.

Vyjádřili se i ke kritizovanému sektoru hostů. „Přestože stadion splňuje stávající předpisy a licenční podmínky, bude Ligová fotbalová asociace iniciovat jednání s Licenčním manažerem, Komisí pro stadiony a hrací plochy FAČR i dalšími subjekty na téma, jak lépe definovat a jednotně upravit infrastrukturu prvoligových a druholigových stadionů především s přihlédnutím k podmínkám pro domácí i hostující fanoušky,“ stojí v prohlášení.

„Zaznamenal jsem výhrady k novému stadionu, například co se sektoru hostí týče, který někteří fanoušci překřtili na klec. Přijde mi to možná až odstrašující pro příznivce hostujících klubů jezdit do takového prostředí. Zaznamenal jsem i vyjádření činovníků Pardubic, kteří se odvolávají na policejní požadavky,“ okomentoval pardubický hostující sektor v rozhovoru s Football Clubem Jakub Podaný.

Zachrání Pardubice první ligu?

Pardubice si v sobotu od 18 hodin poprvé do dvou a půl letech v první lize zahrají opravdový domácí zápas. Doteď hráli ve vršovickém Ďolíčku. Podle Podaného jde o velkou událost. „Obecně je dobře, pokud se zázemí napříč kluby modernizuje. I pro fanoušky je skvělé, že budou mít konečně vlastní domov. Přijede jim navíc Slavia, což by mělo diváky nalákat a třeba přijdou i ti, kteří by na méně atraktivní zápas nedorazili. Je možné, že tam tito lidé zjistí, že mají novou možnost, kde trávit víkendová odpoledne a budou se vracet,“ říká bývalý ligový hráč.

Tým trenéra Radoslava Kováče má po 17 kolech jen jedenáct bodů za tři výhry (nad Libercem, Jabloncem a v Mladé Boleslavi nad Hradcem) a dvě remízy. Situace ale pro pardubické není beznadějná, když na patnáctý Zlín ztrácí jen dva body. A 15. místo na rozdíl od toho posledního neznamená přímý sestup, ale baráž s druhým týmem druhé ligy. Pardubice po domácí slávě se Slavií jedou do Boleslavi a pak už je v neděli 19. února čeká zápas pravdy, když v novém domově přivítají právě Zlín.

Pardubický klub byl v nováčkovské sezoně překvapivě sedmý, v té minulé skvěle zvládl záchranářskou skupinu a skončil nakonec jedenáctý. Teď má na první bezstarostné místo ztrátu sedm bodů, třinácté jsou České Budějovice s 18 body.

V prvním kole po jarní pauze remizovaly Pardubice v neděli v Liberci 1:1 a Slavia porazila doma Jablonec 5:1. Protože Plzeň o den dřív prohrála doma s Hradcem, je teď Slavia před Viktorií o bod první. Odehráno je 17 kol.

Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s