Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Vrátí se Stanciu do Slavie? Klub zveřejnil jeho vyznání, obdivuje Trpišovského

28. prosinec 2022
Sdílejte:
Slavia k Vánocům svým fanouškům nadělila text, ve kterém se Nico Stanciu vyznává z lásky k pražskému klubu. Stanciu dohrává v Číně sezonu, která může být mistrovská. Co bude pak? Hráč se vrátit chce, řekl už dřív jeho agent.
Nicolae Stanciu v rumunském dresu.Foto: Cristi Dangeorge / Shutterstock

Řada fanoušků Slavie a možná i její trenér Jindřich Trpišovský by si přáli návrat Nicolae Stanciua, který teď hraje o titul v čínské lize.

„Chybí nám přihrávky Alexe Baha a Nica Stancia, v takových zápasech to někdo jako oni vzal v minulosti na sebe,“ zmínil Trpišovský ve svém hodnocení podzimního neúspěchu ve skupině konferenční ligy.

Už tehdy na začátku listopadu se mluvilo o možném návratu 29letého rumunského reprezentanta do Edenu. „Stanciu chce zpátky do Slavie a její šéf Jaroslav Tvrdík ví, že se chce Nico vrátit,“ řekl Pavel Zíka z agentury SPOCS Global Sport, která Stancia zastupuje Seznam zprávám.

Slavia to od té doby nekomentuje, ale o Vánocích u ní na webu vyšel text, ve kterém se Stanciu vyznává z lásky k vršovickému klubu.

„Slavia se stala nejdůležitějším klubem v mojí kariéře a podle mě i největším, kde jsem hrál. Je to pro mě domov, i když jsem vyhrával trofeje v Rumunsku, v mojí zemi. Ve Slavii jsem se cítil nejlépe. V Praze se mi narodila dcera. Jsem vděčný, že jsem pomohl klubu k úspěchu,“ uvádí Stanciu.

Kromě jiného vypichuje spolupráci s trenérem Trpišovským. „Jsem hrdý, že je moje jméno napsáno na stěně s ostatními, kteří se Slavií vítězili. Jsem na to moc pyšný, stejně jako na to, že jsem mohl spolupracovat s lidmi ve Slavii, obzvlášť s trenérem Trpišovským. Myslím, že posunul Slavii na jinou úroveň a doufám, že se klub bude dál posouvat, vyhrávat trofeje a hrát každý rok v Evropě.“

Stanciu zrovna dnes pomohl gólem udržet fotbalistům Wu-chan Three Towns naději na titul v čínské lize. Rumunský záložník se svou desátou brankou v soutěži podílel na vítězství 2:0 nad Chang-čou. Poslední kolo se hraje o víkendu.

Stanciu má v Číně smlouvu platnou do konce roku 2024. „Přesto má Slavia slušnou šanci hráče, s nímž v minulosti slavila dva tituly, znovu získat. Zadarmo by to sice patrně nebylo, důležitou roli však může hrát interes samotného hráče,“ psal na začátku listopadu v už citovaném textu na Seznamu Luděk Mádl.

A dodal, že Stanciův zimní odchod byl ve Slavii zpětně vyhodnocen jako jedna z příčin jarní ztráty mistrovského titulu. Čínský klub měl za ofenzivního záložníka zaplatit čtyři miliony eur.

Stanciu do Slavie přišel před sezonou 2019/20 a hned ji pomohl v úspěšném play-off o Ligu mistrů s Kluží, tedy s klubem z města, v jehož blízkosti Stanciu v Rumunsku žije. Mimochodem i Kluž by Stanciua ráda získala. Do Edenu Stanciu přestoupil jen půl roku poté, co odešel ze Sparty do saudskoarabského Al-Ahli.

Slavia už v prosinci přivedla z Bohemians Petra Hronka a deník Sport včera psal, že prakticky dotažené jsou přestupy Mojmíra Chytila z Olomouce a Davida Pecha z Mladé Boleslavi. Naopak do belgického Genku by měl odejít Yira Sor.


Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s