Vrátí se Stanciu do Slavie? Klub zveřejnil jeho vyznání, obdivuje Trpišovského

28. prosinec 2022
Sdílejte:
Slavia k Vánocům svým fanouškům nadělila text, ve kterém se Nico Stanciu vyznává z lásky k pražskému klubu. Stanciu dohrává v Číně sezonu, která může být mistrovská. Co bude pak? Hráč se vrátit chce, řekl už dřív jeho agent.
Nicolae Stanciu v rumunském dresu.Foto: Cristi Dangeorge / Shutterstock

Řada fanoušků Slavie a možná i její trenér Jindřich Trpišovský by si přáli návrat Nicolae Stanciua, který teď hraje o titul v čínské lize.

„Chybí nám přihrávky Alexe Baha a Nica Stancia, v takových zápasech to někdo jako oni vzal v minulosti na sebe,“ zmínil Trpišovský ve svém hodnocení podzimního neúspěchu ve skupině konferenční ligy.

Už tehdy na začátku listopadu se mluvilo o možném návratu 29letého rumunského reprezentanta do Edenu. „Stanciu chce zpátky do Slavie a její šéf Jaroslav Tvrdík ví, že se chce Nico vrátit,“ řekl Pavel Zíka z agentury SPOCS Global Sport, která Stancia zastupuje Seznam zprávám.

Slavia to od té doby nekomentuje, ale o Vánocích u ní na webu vyšel text, ve kterém se Stanciu vyznává z lásky k vršovickému klubu.

„Slavia se stala nejdůležitějším klubem v mojí kariéře a podle mě i největším, kde jsem hrál. Je to pro mě domov, i když jsem vyhrával trofeje v Rumunsku, v mojí zemi. Ve Slavii jsem se cítil nejlépe. V Praze se mi narodila dcera. Jsem vděčný, že jsem pomohl klubu k úspěchu,“ uvádí Stanciu.

Kromě jiného vypichuje spolupráci s trenérem Trpišovským. „Jsem hrdý, že je moje jméno napsáno na stěně s ostatními, kteří se Slavií vítězili. Jsem na to moc pyšný, stejně jako na to, že jsem mohl spolupracovat s lidmi ve Slavii, obzvlášť s trenérem Trpišovským. Myslím, že posunul Slavii na jinou úroveň a doufám, že se klub bude dál posouvat, vyhrávat trofeje a hrát každý rok v Evropě.“

Stanciu zrovna dnes pomohl gólem udržet fotbalistům Wu-chan Three Towns naději na titul v čínské lize. Rumunský záložník se svou desátou brankou v soutěži podílel na vítězství 2:0 nad Chang-čou. Poslední kolo se hraje o víkendu.

Stanciu má v Číně smlouvu platnou do konce roku 2024. „Přesto má Slavia slušnou šanci hráče, s nímž v minulosti slavila dva tituly, znovu získat. Zadarmo by to sice patrně nebylo, důležitou roli však může hrát interes samotného hráče,“ psal na začátku listopadu v už citovaném textu na Seznamu Luděk Mádl.

A dodal, že Stanciův zimní odchod byl ve Slavii zpětně vyhodnocen jako jedna z příčin jarní ztráty mistrovského titulu. Čínský klub měl za ofenzivního záložníka zaplatit čtyři miliony eur.

Stanciu do Slavie přišel před sezonou 2019/20 a hned ji pomohl v úspěšném play-off o Ligu mistrů s Kluží, tedy s klubem z města, v jehož blízkosti Stanciu v Rumunsku žije. Mimochodem i Kluž by Stanciua ráda získala. Do Edenu Stanciu přestoupil jen půl roku poté, co odešel ze Sparty do saudskoarabského Al-Ahli.

Slavia už v prosinci přivedla z Bohemians Petra Hronka a deník Sport včera psal, že prakticky dotažené jsou přestupy Mojmíra Chytila z Olomouce a Davida Pecha z Mladé Boleslavi. Naopak do belgického Genku by měl odejít Yira Sor.


Související články

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě vstřelil gól na 3:1. Od půlící čáry, navíc slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.

Zábava

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Slavia

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?

Otázka týdne
Popup se zavře za 8s