Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

LFA

Ligová fotbalová asociace (LFA) je sdružení profesionálních fotbalových klubů založené za účelem zvýšení prestiže nejvyšších soutěží. Jednoduše řečeno: LFA je organizátorem první a druhé české fotbalové ligy.

Tvrdík si rýpnul do Kaniy. Ozvala se i jeho žena, šéfka Liberce

Ondřej Kania promluvil o svých plánech se Slovanem, Jaroslav Tvrdík je následně zhodnotil ironicky a do všeho zamíchal i novou předsedkyni představenstva v libereckém klubu. Skončilo to komplimentem. Zároveň nám to dává prostor zorientovat se v nových libereckých personáliích.

Ondřej Kania

Tvrdík se raduje. Reforma LFA prošla, Svobodova funkce už nebude

Do čela profesionálního fotbalu si má po americkém vzoru stoupnout výkonný komisař, který by měl ligu táhnout kupředu. Reforma LFA prošla. Řeší se i dělení zhruba tři čtvrtě miliardy korun na každý rok z tendrů.

Česká liga

Po žních by měl přijít zásadní řez. Podroužek vysvětluje, proč by zúžil nejen ligu

Český fotbal dělá obrovské ekonomické pokroky, ale chybí mu soutěžní systém, který by dlouhodobě zvyšoval (nejen) sportovní kvalitu. Jak na to, o tom i s přihlédnutím k vlastním zkušenostem píše v komentáři Jan Podroužek, bývalý sportovní manažer českobudějovického Dynama.

Komentář

Obálky otevřeny. Liga po TV právech skvěle zobchoduje i svůj název

I v dalším tendru Ligové fotbalové asociace padla pohádková suma, liga skutečně zbohatne. Zájemce je překvapivý stejně jako suma, kterou nabídl.

Peníze

Lídr druhé ligy bez trenéra. Rada dostal dlouhý trest za rasistickou urážku

Disciplinární komise potrestala trenéra pražské Dukly Petra Radu za rasistické pokřiky směrem k brněnské lavičce zákazem výkonu všech funkcí na osm měsíců a peněžitou pokutou ve výši 80 tisíc korun. Rada se odvolá.

Zprávy
Aktualizováno

Rána pro ligu. Tipsport do boje o její jméno nejde

Firmy, které chtějí spojit své jméno s první a druhou ligou, mají poslední dny na přihlášku do soutěže. Výchozí pozice pro ně se navíc zlepšila, když je jeden z favoritů ze hry. LFA čerstvě zahájila i zbývající tendry na audiovizuální práva, například se hledá majitel TV práv pro cizinu.

Česká liga
Aktualizováno

Skončí Fortuna? O ligu je velký zájem, hlásí zástupce LFA

Od začátku března běží tendr na titulárního partnera nejvyšší soutěže pro sezony 2024/25 až 2028/29. Marketingový ředitel LFA hlásí velký zájem.

Zprávy

Komentář: Český fotbal pro fanoušky aneb nejde jen o plot v Edenu

Zástupce Slavie pokračuje v debatě o plotech v sektorech hostů na fotbalových stadionech v Česku. Co klub požaduje a jak toho chce dosáhnout? Se zákonodárci a zástupci policie by se prý měla otevřít i diskuze o policejních opatřeních na fotbale a možnostech používání pyrotechniky.

Fanoušci

Komentář: Sundat plot? Slavia si sama škodí

Nelze se rozhodnout, že se mi nějaká pravidla nelíbí a na sílu je začít ignorovat, píše ve svém komentáři Filip Horký.

Komentář

Rakušan vyslyšel Tvrdíka. Budou řešit ploty na fotbale

V českém fotbalovém prostředí se během chvíle znovu rozhořel spor o ploty na fotbalových stadionech.

Stadiony
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s