Pravidla

Fotbalová pravidla dělají moderní fotbal fotbalem a odlišují ho od pouhého bezhlavého běhání za míčem. Budeme psát i o nich, například když bude třeba vysvětlit nějaký aktuální spor, který ani VAR spolehlivě nerozlousknul.

Počítáme koeficient: Má Česko šanci jít ještě výš? Průvodce pro novou sezonu

Pro české kluby startuje v tomto týdnu pohárová sezona. Do detailu si ji představíme z pohledu národních koeficientů. Kam nejvýš může Česko myslet, kdo nás nejvíc ohrožuje a co se stane, když se dostaneme na deváté místo před Turecko?

Koeficienty

Teplice v posledním utkání prvního kola Chance ligy bránily v Hradci bezbrankovou remízu až do závěrečného nastavení. V něm ale zažily hned několik zdrcujících okamžiků, po kterých padly 0:1.

Pravidla

Víc peněz, víc kvality. Startuje liga, tady jsou její pravidla

Chance liga, zvykejte si. Nový sponzor, nový TV kontrakt, noví majitelé, nové výzvy, nová pravidla. Tahle sezona má náboj, tady je k ní průvodce na start.

Česká liga

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Anglie je ve finále. Ptáme se: Pomohl jí VAR, měla kopat penaltu?

Angličané jsou podruhé v řadě ve finále mistrovství Evropy. Proti Nizozemsku odehráli asi nejlepší zápas na Euru 2024, víc se ale řeší, jestli měli kopat penaltu, kterou se v prvním poločase vrátili do hry.

Euro 2024

Měli Němci kopat penaltu? Před rukou byl možná ofsajd

Německo domácí EURO nevyhraje. Prohrálo 1:2 po prodloužení se Španělskem. Hodně řešit se bude, jestli Němci neměli v prodloužení kopat penaltu za ruku Marca Cucurelly.

Euro 2024

Fotbal není tenis. Když rozhodují centimetry, vždycky to bude někoho štvát

Klíčové okamžiky z osmifinálového zápasu Německo – Dánsko nám ukazují, že fotbalová spravedlnost nebude nikdy stoprocentní.

Přímák

Jak postavit stadion? Průvodce tvrdými předpisy s architektem hradecké arény

Pozornost fotbalových fanoušků mířila loni do Hradce Králové. Po desítkách let tam byl dokončen nový stadion. Vedoucí týmu jeho architektů Tomáš Vymetálek poodhaluje, jaká jsou pravidla pro jeho stavbu a proč nemá třeba víc řad sedadel.

Rozhovor

Střelec může všechno. Co na kostrbatou penaltu polské legendy říkají pravidla?

Z provedení téhle penalty bolí oči a francouzského brankáře naštvala. Podle pravidel ji Robert Lewandowski ale zahrál správně.

Euro 2024

Česko musí vyhrát. Pak může jít na překvapení turnaje

Pokud Česko zvládne zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, narazí v osmifinále na Anglii, Rakousko, nebo Španělsko.