Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Pravidla

Fotbalová pravidla dělají moderní fotbal fotbalem a odlišují ho od pouhého bezhlavého běhání za míčem. Budeme psát i o nich, například když bude třeba vysvětlit nějaký aktuální spor, který ani VAR spolehlivě nerozlousknul.

Víc peněz, víc kvality. Startuje liga, tady jsou její pravidla

Chance liga, zvykejte si. Nový sponzor, nový TV kontrakt, noví majitelé, nové výzvy, nová pravidla. Tahle sezona má náboj, tady je k ní průvodce na start.

Česká liga

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Anglie je ve finále. Ptáme se: Pomohl jí VAR, měla kopat penaltu?

Angličané jsou podruhé v řadě ve finále mistrovství Evropy. Proti Nizozemsku odehráli asi nejlepší zápas na Euru 2024, víc se ale řeší, jestli měli kopat penaltu, kterou se v prvním poločase vrátili do hry.

Euro 2024

Měli Němci kopat penaltu? Před rukou byl možná ofsajd

Německo domácí EURO nevyhraje. Prohrálo 1:2 po prodloužení se Španělskem. Hodně řešit se bude, jestli Němci neměli v prodloužení kopat penaltu za ruku Marca Cucurelly.

Euro 2024

Fotbal není tenis. Když rozhodují centimetry, vždycky to bude někoho štvát

Klíčové okamžiky z osmifinálového zápasu Německo – Dánsko nám ukazují, že fotbalová spravedlnost nebude nikdy stoprocentní.

Přímák

Jak postavit stadion? Průvodce tvrdými předpisy s architektem hradecké arény

Pozornost fotbalových fanoušků mířila loni do Hradce Králové. Po desítkách let tam byl dokončen nový stadion. Vedoucí týmu jeho architektů Tomáš Vymetálek poodhaluje, jaká jsou pravidla pro jeho stavbu a proč nemá třeba víc řad sedadel.

Rozhovor

Střelec může všechno. Co na kostrbatou penaltu polské legendy říkají pravidla?

Z provedení téhle penalty bolí oči a francouzského brankáře naštvala. Podle pravidel ji Robert Lewandowski ale zahrál správně.

Euro 2024

Česko musí vyhrát. Pak může jít na překvapení turnaje

Pokud Česko zvládne zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, narazí v osmifinále na Anglii, Rakousko, nebo Španělsko.

Euro 2024

Dvě ruce rozhodly, že Češi mají jen bod. Ptáme se: byla to penalta?

Dvě české ruce měly zásadní vliv na výsledek zápasu s Gruzií, který i přes velkou herní převahu české reprezentace skončil po gólech Georgese Mikautadzeho z penalty a Patrika Schicka 1:1.

Euro 2024

Video: První zářez na Euru? Ptáme se: měli jít Španělé do deseti?

Španělsko – Chorvatsko 3:0. Z pohledu výsledku nebylo co řešit. I tak nám zůstal jeden zásadní moment k probrání. Klíčový hráč Španělů Rodri v 78. minutě způsobil penaltu a dostal žlutou. Neměl ale být vyloučen?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s