Video: Jak roste stadion v Hradci? Záběry z dronu ukazují první sedačky

23. květen 2023
Sdílejte:
Prolétněte se stavbou za téměř 800 milionů korun, která se blíží k dokončení.
Lízátka už stojí a pokračuje se dál.Foto: Petr Šatalík, FC Hradec Králové

Jak teď vypadá momentálně nejsledovanější sportovní stavba v zemi? To ukazují čerstvé záběry z dronu pořízené v neděli 21. května v šest hodin ráno, které jsou k vidění na Youtube. S dronem na nich obletíte současnou podobu rozestavěného stadionu zvenku i zevnitř. Uvidíte tak třeba první namontované sedačky.

Novou arénu staví pro město Hradec Králové konsorcium firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Radnice za stadion zaplatí celkem téměř 800 milionů korun. Stadion bude mít kapacitu 9300 míst a splňovat bude kategorii UEFA 4, což znamená, že se na něm budou moct hrát i mezinárodní utkání. Stavebníci měli mít podle původních plánů hotovo do konce června, když příští sezona první ligy má startovat v sobotu 22. července.

Zástupci radnice ale už před měsícem uvedli s odvoláním na správce stavby, že do konce června hotovo nebude a prvoligový klub by se měl připravit na to, že začátek ligy, tedy několik úvodních kol, ještě doma hrát nebude. Stavebníci naproti tomu kontrovali, že vše v původním termínu stíhají.

Mluvčí hradeckého klubu Petr Šatalík redakci Football Clubu aktuálně řekl, že vedení klubu počítá s tím, že na novém stadionu se bude hrát od třetího kola příští ligové sezony, tedy od prvního srpnového víkendu. 

FC Hradec Králové se do první ligy vrátil od sezony 2021/22 po čtyřech letech ve druhé lize a oba poslední ročníky hrál své domácí zápasy v azylu v Mladé Boleslavi, kde moc lidí nechodí ani na domácí zápasy místního týmu. Na Hradec tak v této sezoně chodila nejmenší průměrná návštěva v lize – 1533 lidí. Sousední Pardubice otevřely nový stadion pro 4600 lidí letos na začátku roku.

Nové číslo

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Trouba to byl! V cestě ke zlatu stál v Chile i ruský rozhodčí, vzpomínají vicemistři světa

V roce 1962 se touto dobou hrál československý šampionát snů. Odepisovaní reprezentanti porazili slavné Španěly a nastartovali jízdu až do finále mistrovství světa v Chile. Vítejte ve fotbalovém světě bez teplé vody, s tajnými policisty ve výpravě či směšnými odměnami za finále.

Historie

Zrušit nadstavbu? Kritizované ligové finále očima expertů

Liga má za sebou nadstavbu, ve které Sparta uhájila první místo po základní části a o poslední místenku do Evropy a přímý sestup se hrálo do poslední chvíle. Zvyšují zápasy navíc atraktivitu české ligy, nebo jde jen o uměle nastavovanou kaši? Zeptali jsme se osobností z fotbalového prostředí.

Anketa

Votroci povstaňte! Hradec mění tvář a prodává permanentky na nový stadion

Stadionem to nekončí, chceme mezi velké kluby, vzkazuje hradecký klub a ukázal nové logo.

Zprávy
Popup se zavře za 8s