Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Video: Jak roste stadion v Hradci? Záběry z dronu ukazují první sedačky

23. květen 2023
Sdílejte:
Prolétněte se stavbou za téměř 800 milionů korun, která se blíží k dokončení.
Lízátka už stojí a pokračuje se dál.Foto: Petr Šatalík, FC Hradec Králové

Jak teď vypadá momentálně nejsledovanější sportovní stavba v zemi? To ukazují čerstvé záběry z dronu pořízené v neděli 21. května v šest hodin ráno, které jsou k vidění na Youtube. S dronem na nich obletíte současnou podobu rozestavěného stadionu zvenku i zevnitř. Uvidíte tak třeba první namontované sedačky.

Novou arénu staví pro město Hradec Králové konsorcium firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Radnice za stadion zaplatí celkem téměř 800 milionů korun. Stadion bude mít kapacitu 9300 míst a splňovat bude kategorii UEFA 4, což znamená, že se na něm budou moct hrát i mezinárodní utkání. Stavebníci měli mít podle původních plánů hotovo do konce června, když příští sezona první ligy má startovat v sobotu 22. července.

Zástupci radnice ale už před měsícem uvedli s odvoláním na správce stavby, že do konce června hotovo nebude a prvoligový klub by se měl připravit na to, že začátek ligy, tedy několik úvodních kol, ještě doma hrát nebude. Stavebníci naproti tomu kontrovali, že vše v původním termínu stíhají.

Mluvčí hradeckého klubu Petr Šatalík redakci Football Clubu aktuálně řekl, že vedení klubu počítá s tím, že na novém stadionu se bude hrát od třetího kola příští ligové sezony, tedy od prvního srpnového víkendu. 

FC Hradec Králové se do první ligy vrátil od sezony 2021/22 po čtyřech letech ve druhé lize a oba poslední ročníky hrál své domácí zápasy v azylu v Mladé Boleslavi, kde moc lidí nechodí ani na domácí zápasy místního týmu. Na Hradec tak v této sezoně chodila nejmenší průměrná návštěva v lize – 1533 lidí. Sousední Pardubice otevřely nový stadion pro 4600 lidí letos na začátku roku.

Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Historická sezona s výraznou českou stopou. Hložek a spol. jsou nedocenění

Zatímco Leverkusen zlomil další rekord, Bayern oznámil konec trenéra Tuchela a DFL se vzdala bezprostředních ambicí na námluvy s investorem. To všechno v týdnu, kdy všichni adepti prohlásili, že do Evropy se jim zas tak moc nechce a český fanoušek dál ignoruje, jak historické sezony jsou jeho rodáci součástí!

Die Liga

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Jak vybrat ideální fotbalové kopačky: Průvodce pro každého hráče

Výběr ideálních fotbalových kopaček je klíčovým faktorem, který může ovlivnit výkon hráče na hřišti. Správný pár kopaček nejenže zvyšuje komfort a výkon, ale také snižuje riziko zranění. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší kopačky pro vaše potřeby a jaké faktory byste měli při výběru zvážit.

Popup se zavře za 8s