Video: Slávistická ostuda. Tvrdík se omluvil za chování ženského týmu

22. květen 2023
Sdílejte:
Daly gól, když se brankářka soupeře starala o jejich spoluhráčku, a následně si odmítly nechat dát gól. Šéf Slavie se za to omluvil. Liga tak pro mistryně skončila ostudou a teď se chystají na derby ve finále poháru.
Takhle ne, vzkázal jasně ženskému týmu Jaroslav Tvrdík.Foto: Jakub Stadler / Mafra / Profimedia

Vyhrály titul, ale za tohle sklidily kritiku i od vlastního šéfa. Slávistky daly v sobotu v Liberci jediný gól zápasu poté, co domácí brankářka přestala hrát a zajímala se o ležící protihráčku, kterou předtím v souboji zranila.

Následně slávistky domácím hráčkám nešly z cesty a nedovolily jim vyrovnat, i když to domácí hned na hřišti v duchu fair play očekávaly.

Video celé akce se objevilo na sociálních sítích a na Twitteru už na něj reagoval Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva pražské Slavie. Ten uvedl, že se dnes osobně omluvil majiteli Slovanu.

„Podobné jednání je v rozporu s novým etickým kodexem Slavie. Střílející hráčka situaci neviděla, ale trenéři a hráčky měli následně situaci vyřešit fair play způsobem,“ zhodnotil situaci Tvrdík.

Liberecký klub na jeho prohlášení na Twitteru reagoval palcem nahoru, takže to vypadá, že omluvu přijal.

Zatímco Slavia už do zápasu šla jako jistý obhájce titulu, Liberec se ještě v posledním kole ročníku ženské ligy snažil dostat na třetí místo tabulky, které jako poslední zaručuje start v příštím ročníku Ligy mistryň. K tomu nutně potřeboval zopakovat výhru nad Slavií, na kterou poprvé dosáhl na konci minulého roku. Nepovedlo se, když nešťastným gólem prohrál 0:1.

A i kdyby prosincový zázrak zopakoval, na třetí místo by to nestačilo, protože Slovácko remizovalo v souběžně hraném zápase na Spartě 1:1 a skončilo o tři body před Libercem. Kdyby měl Slovan stejně bodů jako Slovácko, byl by kvůli horší vzájemné bilanci za ním.

Ženský klubový fotbal teď po ligovém finále čeká ještě jeden vrchol, a to finále poháru mezi Slavií a Spartou, které se hraje tento pátek od 18 hodin ve Vlašimi na stadionu s kapacitou pro 3000 lidí zhruba 60 kilometrů od Prahy. Pořádající Fotbalová asociace ČR (FAČR) místo konání oznámila minulý čtvrtek zrovna v den, kdy se hrálo finále německého ženského poháru, na které ve státní svátek dorazilo v Kolíně nad Rýnem (proti sobě hrály týmy Wolfsburgu a Freiburgu) 42 tisíc lidí.

Kromě jiného to ukazuje, jak vzdálen je v Česku ženský fotbal od velmocí tohoto sportu. Kritici ale přidávají, že FAČR k popularitě nepřidává, když finále mezi pražskými týmy dá do Vlašimi od šesti hodin vpodvečer v pracovní den.

Asociace na to reagovala krátkým prohlášením na Twitteru a doplňující dotazy k tématu nechala bez odpovědí. „Nejdříve FAČR poptala přednostně prvoligové a druholigové, ale i další stadiony v Praze. Kritérií pro výběr bylo víc – vyhovující termín, finanční nároky pronajímatele a součinnost s finalisty. Termín neměl kolidovat s hracími dny MS v hokeji a termínovou listinou Ligové fotbalové asociace,“ uvedla FAČR.

„Řada stadionů odmítla kvůli velkému vytížení svých hracích ploch, a tak se vybíralo mimo Prahu - vstříc vyšla Vlašim. Tamní druholigový stadión splňuje daná kritéria a také odpovídá předsevzetí takové zápasy přivést do regionů. S výběrem souhlasily oba kluby a s dostatečným předstihem byl zahájen předprodej vstupenek, děti mají vstup zdarma,“ dodala k výběru stadionu fotbalová asociace.

Nové číslo

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Trouba to byl! V cestě ke zlatu stál v Chile i ruský rozhodčí, vzpomínají vicemistři světa

V roce 1962 se touto dobou hrál československý šampionát snů. Odepisovaní reprezentanti porazili slavné Španěly a nastartovali jízdu až do finále mistrovství světa v Chile. Vítejte ve fotbalovém světě bez teplé vody, s tajnými policisty ve výpravě či směšnými odměnami za finále.

Historie

Zrušit nadstavbu? Kritizované ligové finále očima expertů

Liga má za sebou nadstavbu, ve které Sparta uhájila první místo po základní části a o poslední místenku do Evropy a přímý sestup se hrálo do poslední chvíle. Zvyšují zápasy navíc atraktivitu české ligy, nebo jde jen o uměle nastavovanou kaši? Zeptali jsme se osobností z fotbalového prostředí.

Anketa

Votroci povstaňte! Hradec mění tvář a prodává permanentky na nový stadion

Stadionem to nekončí, chceme mezi velké kluby, vzkazuje hradecký klub a ukázal nové logo.

Zprávy
Popup se zavře za 8s