Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Rozhodla derby a chce na práva. Americký sen žije na Spartě

20. duben 2023
Sdílejte:
Jediným gólem nedávno rozhodla ženské derby a dala Spartě výhodu do nadstavby. Lauren Changová ve dvojrozhovoru se svým otcem Fredem vysvětluje pohnutou rodinnou historii, rozdílnou výchovu sportovců v USA a Evropě i to, proč by měli lidi v neděli přijít znova na Letnou.
Lauren Changová se svým otcem Fredem Changem.Foto: Michael Durčák

Slyšel jsem o pohnuté historii vaší rodiny. Můžete nám o ní něco povědět?

Fred Chang: Já jsem se narodil v USA, ale oba moji rodiče jsou z Koreje, když byla ještě sjednocenou zemí. Oba pochází z oblasti, která je dnes Severní Koreou. Otec často říkal, že z jeho vesnice bylo vidět do Číny, žil velmi blízko hranice. Matka byla z druhé části poloostrova na severu, takže blízko Sovětského svazu. Oba odešli ze svých vesnic do Soulu. Moje matka dřív, neznali se.

Spojila je až válka?

Fred: Tak trochu. Matka v ní působila jako zdravotní sestra. A rodina mého otce odešla dolů do dnešní Jižní Koreje, jakmile začala válka.

A jak se dostali do Spojených států?

Fred: Moji matku tehdy podpořil jeden známý lékař, Korejec žijící v USA, který ji znal. Díky němu mohla v Baltimoru dokončit studium ošetřovatelství. To můj otec zase na univerzitě Vanderbilt v Nashvillu promoval jako inženýr. Nakonec je seznámili společné přátelé.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachytávají obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.