Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Rozhodla derby a chce na práva. Americký sen žije na Spartě

20. duben 2023
Sdílejte:
Jediným gólem nedávno rozhodla ženské derby a dala Spartě výhodu do nadstavby. Lauren Changová ve dvojrozhovoru se svým otcem Fredem vysvětluje pohnutou rodinnou historii, rozdílnou výchovu sportovců v USA a Evropě i to, proč by měli lidi v neděli přijít znova na Letnou.
Lauren Changová se svým otcem Fredem Changem.Foto: Michael Durčák

Slyšel jsem o pohnuté historii vaší rodiny. Můžete nám o ní něco povědět?

Fred Chang: Já jsem se narodil v USA, ale oba moji rodiče jsou z Koreje, když byla ještě sjednocenou zemí. Oba pochází z oblasti, která je dnes Severní Koreou. Otec často říkal, že z jeho vesnice bylo vidět do Číny, žil velmi blízko hranice. Matka byla z druhé části poloostrova na severu, takže blízko Sovětského svazu. Oba odešli ze svých vesnic do Soulu. Moje matka dřív, neznali se.

Spojila je až válka?

Fred: Tak trochu. Matka v ní působila jako zdravotní sestra. A rodina mého otce odešla dolů do dnešní Jižní Koreje, jakmile začala válka.

A jak se dostali do Spojených států?

Fred: Moji matku tehdy podpořil jeden známý lékař, Korejec žijící v USA, který ji znal. Díky němu mohla v Baltimoru dokončit studium ošetřovatelství. To můj otec zase na univerzitě Vanderbilt v Nashvillu promoval jako inženýr. Nakonec je seznámili společné přátelé.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Club podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.