Na jakých základech pořizují oba největší české kluby posily? Na Spartě pod sportovním ředitelem Tomášem Rosickým sází na vize svých trenérů, jejich časté střídání ale podkopává základní směřování, které je navíc příliš slabě načrtnuto. Slavia od příchodu Trpišovského vytváří kádr na míru jednomu trenérovi, který tím prakticky nahrazuje dlouhodobou koncepci.
Rosický přichází na Letnou do pozice sportovního ředitele až rok po nástupu Trpišovského na Slavii, a navíc do velmi odlišné situace. Druhý jmenovaný nastupuje v lednu roku 2018, kdy je Slavia sice 14 bodů za první Plzní, ale zároveň čtyři body před Spartou. Na jaře tak logicky musí dělat body, ale zároveň má prostor pro experimentování a poznávání kádru, který přitom pár měsíců zpět vyhrál ještě pod trenérem Jaroslavem Šilhavým ligu. Rosický o rok později začíná šéfovat týmu, který ze třetího místa na vedoucí Slavii ztrácí 17 bodů a už pátým rokem v řadě tak nevyhraje titul.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!