Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Proč má Trpišovský kam sáhnout a Priske ne? Jak pražská S budují první tým

23. květen 2023
Sdílejte:
Měl to být jeden z klíčů v souboji o mistra. Slavia má širší a kvalitnější kádr než Sparta. I když letenští pravděpodobně i s tímto hendikepem dojdou za svým prvním titulem od roku 2014, stojí za to podívat se, kde tak velký rozdíl v kvalitě na lavičkách obou odvěkých rivalů vznikl.
Kdo z koho?Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia

Na jakých základech pořizují oba největší české kluby posily? Na Spartě pod sportovním ředitelem Tomášem Rosickým sází na vize svých trenérů, jejich časté střídání ale podkopává základní směřování, které je navíc příliš slabě načrtnuto. Slavia od příchodu Trpišovského vytváří kádr na míru jednomu trenérovi, který tím prakticky nahrazuje dlouhodobou koncepci.

Rosický přichází na Letnou do pozice sportovního ředitele až rok po nástupu Trpišovského na Slavii, a navíc do velmi odlišné situace. Druhý jmenovaný nastupuje v lednu roku 2018, kdy je Slavia sice 14 bodů za první Plzní, ale zároveň čtyři body před Spartou. Na jaře tak logicky musí dělat body, ale zároveň má prostor pro experimentování a poznávání kádru, který přitom pár měsíců zpět vyhrál ještě pod trenérem Jaroslavem Šilhavým ligu. Rosický o rok později začíná šéfovat týmu, který ze třetího místa na vedoucí Slavii ztrácí 17 bodů a už pátým rokem v řadě tak nevyhraje titul.

Související články

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie

Žádný šprým, Sparta má zase velký tým. Nasajte euforii z Letné i ze sítí

Sparta - Galatasaray 4:1 a zasloužený postup do osmifinále. Letná vybuchla nadšením, stejně tak sociální sítě. Projděte si ty nejlepší reakce z twitteru.

Sparta
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.