Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Zpoždění v Hradci. Stadion na začátek ligy nebude, hlásí vedení města

20. duben 2023
Sdílejte:
Správce stavby upozorňuje, že nový stadion bude hotový o několik týdnů později, než jaký je plán. Doporučil hradeckému klubu, aby se připravil na možnost, že začátek příští sezony odehraje „venku“.
Lízátka už stojí a pokračuje se dál.Foto: Petr Šatalík, FC Hradec Králové

Velká sláva v Hradci Králové bude muset na začátku příští ligové sezony asi chvíli počkat. Stavba stadionu má podle aktuálních zpráv od vedení hradeckého magistrátu několikatýdenní zpoždění, což by nejspíš znamenalo, že hradecký klub odehraje několik prvních kol příštího ročníku kompletně na hřištích soupeřů, pokud by mu vedení ligy s takovým požadavkem vyšlo vstříc.

„Velice oceňujeme výkonnost stavebního provozu i nasazení zhotovitele stavby hradecké fotbalové arény, nicméně podle týmu správce stavby, který pro město na celou stavbu dohlíží, se plánovaný termín dokončení stadionu k 30. červnu dodržet nepodaří,“ uvedl investiční náměstek hradecké primátorky Lukáš Řádek pro web Salonky, který se zaměřuje na místní zprávy.

„Máme písemné dokumenty, které na nedodržení plánovaného termínu otevření upozorňují a dokládají to i výstupy z posledních kontrolních dnů na stavbě stadionu. Společnost Grinity (správce stavby – poznámka redakce) to dokládá řadou důvodů a okolností. Její zprávy odhadují zdržení v rámci jednotek týdnů,“ upřesnil Řádek.

„Správce stavby doporučuje, aby se FC Hradec Králové připravil na variantu, která umožní, aby se první dva či tři zápasy příští ligové sezony odehrály jako zápasy venku. Doporučují také zatím nestanovovat konkrétní termín slavnostního otevření stadionu,“ citují Řádka dále Salonky.

O možném zpoždění otevření nového stadionu už tento týden informovala primátorka Pavlína Springerová generálního manažera FC Hradec Králové Richarda Jukla. Ten Salonkám řekl, že případná dvě až tři úvodní kola soutěže by nepředstavovala pro klub výraznější problém.

Novou multifunkční fotbalovou arénu staví pro město Hradec Králové konsorcium firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Radnice za stadion zaplatí celkem 786 milionů korun s DPH. Stadion bude mít kapacitu 9300 míst a splňovat bude kategorii UEFA 4, což znamená, že se na něm budou moct hrát i mezinárodní utkání. Stavebníci měli mít podle původních plánů hotovo do konce června a příští sezona první ligy má startovat v sobotu 22. července.

FC Hradec Králové se do první ligy vrátil od sezony 2021/22 po čtyřech letech ve druhé lize a oba poslední ročníky hraje své domácí zápasy v azylu v Mladé Boleslavi, kde moc lidí nechodí ani na domácí zápasy místního týmu. Na Hradec tak chodí aktuálně nejmenší průměrná návštěva v lize – 1686 lidí. Sousední Pardubice otevřely nový stadion pro 4600 lidí letos na začátku roku.

Deník Sport už letos v lednu psal, že je možné, že dojde k mírnému zpoždění na stavbě hradeckého stadionu, zástupci FCHK takové informace tehdy popřeli. Psali jsme o tom v textu Hradec počítá s novým stadionem pro start příští sezony. Jiné varianty neřeší.

Video: Nový stadion v Hradci roste. Projděte se po stavbě

Stavba nového stadionu pro 9300 lidí pokračuje. Podívejte se, jak to s ní aktuálně, tedy rok a měsíc po poklepání základního kamene, vypadá.


Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Odehrají zítra Sparta a Slavia svoje zápasy? Tvrdík se pře s LFA

Čtyři z pěti zápasů sobotního programu fotbalové Fortuna ligy se odložily. Duel mezi Olomoucí a Slováckem pak připomínal spíš utkání Winter Classic. Odehrají se zítřejší zápasy pražských S? Přou se zástupci vedení klubů, LFA i fanoušci.

Česká liga

České fotbalistky porazily Bělorusko. Postup mají na dosah

Reprezentantky zvládly důležitý zápas v Lize národů. Na těžkém terénu v maďarském Györu vyhrály díky brance Kamily Dubcové 1:0 a před posledním utkáním proti Slovinsku mají blízko postupu do áčkové ligy.

Reprezentace

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video
Popup se zavře za 8s