Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Zpoždění v Hradci. Stadion na začátek ligy nebude, hlásí vedení města

20. duben 2023
Sdílejte:
Správce stavby upozorňuje, že nový stadion bude hotový o několik týdnů později, než jaký je plán. Doporučil hradeckému klubu, aby se připravil na možnost, že začátek příští sezony odehraje „venku“.
Lízátka už stojí a pokračuje se dál.Foto: Petr Šatalík, FC Hradec Králové

Velká sláva v Hradci Králové bude muset na začátku příští ligové sezony asi chvíli počkat. Stavba stadionu má podle aktuálních zpráv od vedení hradeckého magistrátu několikatýdenní zpoždění, což by nejspíš znamenalo, že hradecký klub odehraje několik prvních kol příštího ročníku kompletně na hřištích soupeřů, pokud by mu vedení ligy s takovým požadavkem vyšlo vstříc.

„Velice oceňujeme výkonnost stavebního provozu i nasazení zhotovitele stavby hradecké fotbalové arény, nicméně podle týmu správce stavby, který pro město na celou stavbu dohlíží, se plánovaný termín dokončení stadionu k 30. červnu dodržet nepodaří,“ uvedl investiční náměstek hradecké primátorky Lukáš Řádek pro web Salonky, který se zaměřuje na místní zprávy.

„Máme písemné dokumenty, které na nedodržení plánovaného termínu otevření upozorňují a dokládají to i výstupy z posledních kontrolních dnů na stavbě stadionu. Společnost Grinity (správce stavby – poznámka redakce) to dokládá řadou důvodů a okolností. Její zprávy odhadují zdržení v rámci jednotek týdnů,“ upřesnil Řádek.

„Správce stavby doporučuje, aby se FC Hradec Králové připravil na variantu, která umožní, aby se první dva či tři zápasy příští ligové sezony odehrály jako zápasy venku. Doporučují také zatím nestanovovat konkrétní termín slavnostního otevření stadionu,“ citují Řádka dále Salonky.

O možném zpoždění otevření nového stadionu už tento týden informovala primátorka Pavlína Springerová generálního manažera FC Hradec Králové Richarda Jukla. Ten Salonkám řekl, že případná dvě až tři úvodní kola soutěže by nepředstavovala pro klub výraznější problém.

Novou multifunkční fotbalovou arénu staví pro město Hradec Králové konsorcium firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Radnice za stadion zaplatí celkem 786 milionů korun s DPH. Stadion bude mít kapacitu 9300 míst a splňovat bude kategorii UEFA 4, což znamená, že se na něm budou moct hrát i mezinárodní utkání. Stavebníci měli mít podle původních plánů hotovo do konce června a příští sezona první ligy má startovat v sobotu 22. července.

FC Hradec Králové se do první ligy vrátil od sezony 2021/22 po čtyřech letech ve druhé lize a oba poslední ročníky hraje své domácí zápasy v azylu v Mladé Boleslavi, kde moc lidí nechodí ani na domácí zápasy místního týmu. Na Hradec tak chodí aktuálně nejmenší průměrná návštěva v lize – 1686 lidí. Sousední Pardubice otevřely nový stadion pro 4600 lidí letos na začátku roku.

Deník Sport už letos v lednu psal, že je možné, že dojde k mírnému zpoždění na stavbě hradeckého stadionu, zástupci FCHK takové informace tehdy popřeli. Psali jsme o tom v textu Hradec počítá s novým stadionem pro start příští sezony. Jiné varianty neřeší.

Video: Nový stadion v Hradci roste. Projděte se po stavbě

Stavba nového stadionu pro 9300 lidí pokračuje. Podívejte se, jak to s ní aktuálně, tedy rok a měsíc po poklepání základního kamene, vypadá.


Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s