Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Video: Nový stadion v Hradci roste. Projděte se po stavbě

24. březen 2023
Sdílejte:
Stavba nového stadionu pro 9300 lidí pokračuje. Podívejte se, jak to s ní aktuálně, tedy rok a měsíc po poklepání základního kamene, vypadá.
Foto: Petr Šatalík, FC Hradec Králové

Nový stadion za zhruba 650 milionů korun v Hradci Králové dál roste. A hradecký klub stále počítá, že na něm v létě otevře příští ligovou sezonu a že se z azylu v Mladé Boleslavi vrátí do moderního stánku pro 9300 lidí hned na první domácí zápas.

„Dokončujeme střechu, dále probíhají práce na hrací ploše, kde se provádí drenáže. Na prstenci tribun zdíme zázemí a v západní tribuně dokončujeme sádrokartony a vyzdívky. Začali jsme zde dělat omítky, obklady a dlažby. Rovněž pracujeme na rozvodech topení, vody a vzduchotechniky,“ popisuje aktuální stav Daniel Novotný, manažer stavby ze společnosti Strabag pro klubový web.

V minulých dnech ze staveniště zmizela také poslední část starého Všesportovního stadionu. „Stará východní tribuna je srovnána se zemí. Nyní se separují různé typy materiálů, které z ní zbyly. Zvlášť oddělujeme cihly, beton, ocel a tak dál. Postupně se vše odváží, něco dodavatel posílá na skládku, zbytek se bude recyklovat,“ vysvětluje říká Novotný.

Stavbu teď komplikuje deštivé počasí. „Trochu jsme zápasili s počasím. Lehce jsme posunuli zahájení prací na hrací ploše právě kvůli tomu, že terén byl hodně podmáčený. Zmíněnou drenáží si však nyní pomůžeme. Maličko jsme museli počkat, aby nám půda proschla nejen přímo v aréně, ale také kolem ní. Na jižní straně jsme začali dělat dlažby pro budoucí parkoviště, odkud se budeme pomalu přesouvat na západ,“ shrnuje Novotný.

Aktuální stav na stavbě ve videu:

Staveniště si můžete projít také ve fotkách:


Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s