Video: Nový stadion v Hradci roste. Projděte se po stavbě

24. březen 2023
Sdílejte:
Stavba nového stadionu pro 9300 lidí pokračuje. Podívejte se, jak to s ní aktuálně, tedy rok a měsíc po poklepání základního kamene, vypadá.
Foto: Petr Šatalík, FC Hradec Králové

Nový stadion za zhruba 650 milionů korun v Hradci Králové dál roste. A hradecký klub stále počítá, že na něm v létě otevře příští ligovou sezonu a že se z azylu v Mladé Boleslavi vrátí do moderního stánku pro 9300 lidí hned na první domácí zápas.

„Dokončujeme střechu, dále probíhají práce na hrací ploše, kde se provádí drenáže. Na prstenci tribun zdíme zázemí a v západní tribuně dokončujeme sádrokartony a vyzdívky. Začali jsme zde dělat omítky, obklady a dlažby. Rovněž pracujeme na rozvodech topení, vody a vzduchotechniky,“ popisuje aktuální stav Daniel Novotný, manažer stavby ze společnosti Strabag pro klubový web.

V minulých dnech ze staveniště zmizela také poslední část starého Všesportovního stadionu. „Stará východní tribuna je srovnána se zemí. Nyní se separují různé typy materiálů, které z ní zbyly. Zvlášť oddělujeme cihly, beton, ocel a tak dál. Postupně se vše odváží, něco dodavatel posílá na skládku, zbytek se bude recyklovat,“ vysvětluje říká Novotný.

Stavbu teď komplikuje deštivé počasí. „Trochu jsme zápasili s počasím. Lehce jsme posunuli zahájení prací na hrací ploše právě kvůli tomu, že terén byl hodně podmáčený. Zmíněnou drenáží si však nyní pomůžeme. Maličko jsme museli počkat, aby nám půda proschla nejen přímo v aréně, ale také kolem ní. Na jižní straně jsme začali dělat dlažby pro budoucí parkoviště, odkud se budeme pomalu přesouvat na západ,“ shrnuje Novotný.

Aktuální stav na stavbě ve videu:

Staveniště si můžete projít také ve fotkách:


Související články

Trouba to byl! V cestě ke zlatu stál v Chile i ruský rozhodčí, vzpomínají vicemistři světa

V roce 1962 se touto dobou hrál československý šampionát snů. Odepisovaní reprezentanti porazili slavné Španěly a nastartovali jízdu až do finále mistrovství světa v Chile. Vítejte ve fotbalovém světě bez teplé vody, s tajnými policisty ve výpravě či směšnými odměnami za finále.

Historie

Zrušit nadstavbu? Kritizované ligové finále očima expertů

Liga má za sebou nadstavbu, ve které Sparta uhájila první místo po základní části a o poslední místenku do Evropy a přímý sestup se hrálo do poslední chvíle. Zvyšují zápasy navíc atraktivitu české ligy, nebo jde jen o uměle nastavovanou kaši? Zeptali jsme se osobností z fotbalového prostředí.

Anketa

Votroci povstaňte! Hradec mění tvář a prodává permanentky na nový stadion

Stadionem to nekončí, chceme mezi velké kluby, vzkazuje hradecký klub a ukázal nové logo.

Zprávy
Popup se zavře za 8s