Video: Nový stadion v Hradci roste. Projděte se po stavbě

24. březen 2023
Sdílejte:
Stavba nového stadionu pro 9300 lidí pokračuje. Podívejte se, jak to s ní aktuálně, tedy rok a měsíc po poklepání základního kamene, vypadá.
Foto: Petr Šatalík, FC Hradec Králové

Nový stadion za zhruba 650 milionů korun v Hradci Králové dál roste. A hradecký klub stále počítá, že na něm v létě otevře příští ligovou sezonu a že se z azylu v Mladé Boleslavi vrátí do moderního stánku pro 9300 lidí hned na první domácí zápas.

„Dokončujeme střechu, dále probíhají práce na hrací ploše, kde se provádí drenáže. Na prstenci tribun zdíme zázemí a v západní tribuně dokončujeme sádrokartony a vyzdívky. Začali jsme zde dělat omítky, obklady a dlažby. Rovněž pracujeme na rozvodech topení, vody a vzduchotechniky,“ popisuje aktuální stav Daniel Novotný, manažer stavby ze společnosti Strabag pro klubový web.

V minulých dnech ze staveniště zmizela také poslední část starého Všesportovního stadionu. „Stará východní tribuna je srovnána se zemí. Nyní se separují různé typy materiálů, které z ní zbyly. Zvlášť oddělujeme cihly, beton, ocel a tak dál. Postupně se vše odváží, něco dodavatel posílá na skládku, zbytek se bude recyklovat,“ vysvětluje říká Novotný.

Stavbu teď komplikuje deštivé počasí. „Trochu jsme zápasili s počasím. Lehce jsme posunuli zahájení prací na hrací ploše právě kvůli tomu, že terén byl hodně podmáčený. Zmíněnou drenáží si však nyní pomůžeme. Maličko jsme museli počkat, aby nám půda proschla nejen přímo v aréně, ale také kolem ní. Na jižní straně jsme začali dělat dlažby pro budoucí parkoviště, odkud se budeme pomalu přesouvat na západ,“ shrnuje Novotný.

Aktuální stav na stavbě ve videu:

Staveniště si můžete projít také ve fotkách:


Související články

Příští reprezentační stoper? Liberec ho má půjčeného ze Slavie

Denis Halinský. To jméno si dobře zapamatujte. Podle fotbalového analytika Tomáše Daníčka tenhle 21letý střední obránce roste pro reprezentaci.

Liberec

Sázkařské tipy: Gólové hody v Edenu i Pardubicích. A spanilá jízda dalších favoritů

Favoriti budou v závěru tohoto týdne vítězit od Prahy až po Ružomberok. Nouze by podle našich analýz neměla být ani o větší počet gólů.

Sázkařský koutek

Tykač, Kania a přijdou další. Proč se jim vyplatí fotbalový klub?

Slavia, Liberec, nejnověji Mladá Boleslav a České Budějovice, ale nápadníci jsou i v Hradci Králové či Olomouci. Vysvětlíme vám, proč zájem roste.

Peníze
Popup se zavře za 8s