Pohár bude později. Po kritice od fanoušků se posouvá start semifinále

Aktualizováno
15. březen 2023
Sdílejte:
Původně se mělo začít ve středu 5. dubna už od pěti hodin odpoledne, po fanouškovské kritice se čas i pořadí zápasů mění.
Ilustrační snímek.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Semifinále českého poháru se nakonec bude hrát později. Po kritice od fanoušků se na tom dohodli zástupci Fotbalové asociace ČR, klubů a České televize, která oba zápasy vysílá.

V semifinále Mol Cupu na sebe ve středu 5. dubna narazí Slavia s Bohemians a ve druhém zápase Sparta s Českými Budějovicemi.

Včera zástupci pohárové soutěže zveřejnili rozpis, podle kterého se mělo začínat v Edenu už v pět odpoledne. Na sociální síti Twitter se proti tomu mezi fanoušky zvedla vlna nevole. Upozorňovali na to, že v pět spousta lidí teprve končí v práci a nemůže tak start zápasu stihnout.

Dnes na webu českého poháru byla oznámena změna termínů. Nově se bude startovat až od šesti a první zápas se odehraje na Letné.

„Zápas AC Sparta Praha – SK Dynamo České Budějovice bude sehrán od 18:00, duel SK Slavia Praha – Bohemians Praha 1905 začne ve 20:15. Na jiné dny nebylo možné zápasy plánovat s ohledem na stávající termínovou listinu Fortuna ligy,“ stojí ve zprávě.

„Věříme, že dřívější začátek utkání bude fanouškům více vyhovovat i s ohledem na návrat domů po konci zápasu,“ uvedla na Twitteru Sparta, která původně s Budějovicemi měla hrát od 19:30.

„O termínech rozhoduje svaz jako pořadatel poháru. Rovněž z pohledu časového se byla Česká televize schopna přizpůsobit požadavkům,“ řekla webu Football Club na dotaz ohledně stanovení původních termínů Karolína Blinková, mluvčí České televize.


Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s