Koupit předplatné webu

Pohár bude později. Po kritice od fanoušků se posouvá start semifinále

Aktualizováno
15. březen 2023
Sdílejte:
Původně se mělo začít ve středu 5. dubna už od pěti hodin odpoledne, po fanouškovské kritice se čas i pořadí zápasů mění.
Ilustrační snímek.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Semifinále českého poháru se nakonec bude hrát později. Po kritice od fanoušků se na tom dohodli zástupci Fotbalové asociace ČR, klubů a České televize, která oba zápasy vysílá.

V semifinále Mol Cupu na sebe ve středu 5. dubna narazí Slavia s Bohemians a ve druhém zápase Sparta s Českými Budějovicemi.

Včera zástupci pohárové soutěže zveřejnili rozpis, podle kterého se mělo začínat v Edenu už v pět odpoledne. Na sociální síti Twitter se proti tomu mezi fanoušky zvedla vlna nevole. Upozorňovali na to, že v pět spousta lidí teprve končí v práci a nemůže tak start zápasu stihnout.

Dnes na webu českého poháru byla oznámena změna termínů. Nově se bude startovat až od šesti a první zápas se odehraje na Letné.

„Zápas AC Sparta Praha – SK Dynamo České Budějovice bude sehrán od 18:00, duel SK Slavia Praha – Bohemians Praha 1905 začne ve 20:15. Na jiné dny nebylo možné zápasy plánovat s ohledem na stávající termínovou listinu Fortuna ligy,“ stojí ve zprávě.

„Věříme, že dřívější začátek utkání bude fanouškům více vyhovovat i s ohledem na návrat domů po konci zápasu,“ uvedla na Twitteru Sparta, která původně s Budějovicemi měla hrát od 19:30.

„O termínech rozhoduje svaz jako pořadatel poháru. Rovněž z pohledu časového se byla Česká televize schopna přizpůsobit požadavkům,“ řekla webu Football Club na dotaz ohledně stanovení původních termínů Karolína Blinková, mluvčí České televize.


Související články

Držte se, český fotbal vzlétá. Komentář Filipa Horkého

Pojďme si spočítat, jak na zlepšující se práci ligových klubů s fanoušky všichni vyděláváme…

Komentář

Guardiolova nečekaná prohra odhalila pana nepostradatelného. A co dělali rozhodčí na Tottenhamu?

Šlágr kola poznamenaný kontroverzními výroky sudích. Nečekaná porážka lídra a další prohloubení krize v táboře United. Víkendové dění v Premier League přineslo spoustu zajímavých poznatků, o nichž se rozepisuje nové vydání Albionu.

Albion

Chytil v Teplicích selhal. První liga s Jakubem Podaným

Proč Slavia přestala dávat góly? Měla kopat penaltu? A v čem chyboval Mojmír Chytil? Aktuální ligové otázky řešíme s Jakubem Podaným.

První liga
Popup se zavře za 8s