Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Pohár bude později. Po kritice od fanoušků se posouvá start semifinále

Aktualizováno
15. březen 2023
Sdílejte:
Původně se mělo začít ve středu 5. dubna už od pěti hodin odpoledne, po fanouškovské kritice se čas i pořadí zápasů mění.
Ilustrační snímek.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Semifinále českého poháru se nakonec bude hrát později. Po kritice od fanoušků se na tom dohodli zástupci Fotbalové asociace ČR, klubů a České televize, která oba zápasy vysílá.

V semifinále Mol Cupu na sebe ve středu 5. dubna narazí Slavia s Bohemians a ve druhém zápase Sparta s Českými Budějovicemi.

Včera zástupci pohárové soutěže zveřejnili rozpis, podle kterého se mělo začínat v Edenu už v pět odpoledne. Na sociální síti Twitter se proti tomu mezi fanoušky zvedla vlna nevole. Upozorňovali na to, že v pět spousta lidí teprve končí v práci a nemůže tak start zápasu stihnout.

Dnes na webu českého poháru byla oznámena změna termínů. Nově se bude startovat až od šesti a první zápas se odehraje na Letné.

„Zápas AC Sparta Praha – SK Dynamo České Budějovice bude sehrán od 18:00, duel SK Slavia Praha – Bohemians Praha 1905 začne ve 20:15. Na jiné dny nebylo možné zápasy plánovat s ohledem na stávající termínovou listinu Fortuna ligy,“ stojí ve zprávě.

„Věříme, že dřívější začátek utkání bude fanouškům více vyhovovat i s ohledem na návrat domů po konci zápasu,“ uvedla na Twitteru Sparta, která původně s Budějovicemi měla hrát od 19:30.

„O termínech rozhoduje svaz jako pořadatel poháru. Rovněž z pohledu časového se byla Česká televize schopna přizpůsobit požadavkům,“ řekla webu Football Club na dotaz ohledně stanovení původních termínů Karolína Blinková, mluvčí České televize.


Související články

Mají teď na víc? Projděte si nejlepší výsledky všech účastníků Eura

Od nováčka po trojnásobné šampiony. Taková směsice zemí se účastní Eura 2024 v Německu. Ve fotogalerii se ke každé dozvíte její dosavadní maximum.

Cesta na Euro

Hotovo, Priske odchází. Změnil Spartu i ligu a ze zranitelných slušňáků udělal mistry

Brian Priske opouští Spartu a jde trénovat Feyenoord Rotterdam. Na Letné se z něj stala novodobá legenda, i když na začátku nebyl daleko od vyhazovu. Novým trenérem Sparty je Lars Friis.

Sparta
Aktualizováno

Jak posílí Sparta a Slavia? A kdo je teď v lize nejžádanější zboží?

Co čeká Spartu bez Krejčího a Priskeho? Kde a jaké posily by měla lovit Slavia? Má Plzeň kádr na titul? A dokážou Ostrava s Libercem posílit tak, aby uhrály pohárovou Evropu? To a mnoho dalšího se dozvíte ve dvouapůlhodinové podcastové náloži s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem o přestupech v české lize.

Podcast
Popup se zavře za 8s