E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Pohár bude později. Po kritice od fanoušků se posouvá start semifinále

Aktualizováno
15. březen 2023
Sdílejte:
Původně se mělo začít ve středu 5. dubna už od pěti hodin odpoledne, po fanouškovské kritice se čas i pořadí zápasů mění.
Ilustrační snímek.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Semifinále českého poháru se nakonec bude hrát později. Po kritice od fanoušků se na tom dohodli zástupci Fotbalové asociace ČR, klubů a České televize, která oba zápasy vysílá.

V semifinále Mol Cupu na sebe ve středu 5. dubna narazí Slavia s Bohemians a ve druhém zápase Sparta s Českými Budějovicemi.

Včera zástupci pohárové soutěže zveřejnili rozpis, podle kterého se mělo začínat v Edenu už v pět odpoledne. Na sociální síti Twitter se proti tomu mezi fanoušky zvedla vlna nevole. Upozorňovali na to, že v pět spousta lidí teprve končí v práci a nemůže tak start zápasu stihnout.

Dnes na webu českého poháru byla oznámena změna termínů. Nově se bude startovat až od šesti a první zápas se odehraje na Letné.

„Zápas AC Sparta Praha – SK Dynamo České Budějovice bude sehrán od 18:00, duel SK Slavia Praha – Bohemians Praha 1905 začne ve 20:15. Na jiné dny nebylo možné zápasy plánovat s ohledem na stávající termínovou listinu Fortuna ligy,“ stojí ve zprávě.

„Věříme, že dřívější začátek utkání bude fanouškům více vyhovovat i s ohledem na návrat domů po konci zápasu,“ uvedla na Twitteru Sparta, která původně s Budějovicemi měla hrát od 19:30.

„O termínech rozhoduje svaz jako pořadatel poháru. Rovněž z pohledu časového se byla Česká televize schopna přizpůsobit požadavkům,“ řekla webu Football Club na dotaz ohledně stanovení původních termínů Karolína Blinková, mluvčí České televize.


Související články

Televizní expert být nechci, říká Provod. Ukončí ve Slavii kariéru?

První ligu kopal sotva dva měsíce a už ho koupila Slavia. O pár týdnů později hrál Champions League. Měl namířeno do top zahraniční soutěže, na rok ho ale od fotbalu odstavilo zranění kolene. Jaké má ještě ambice a proč by nechtěl být televizním expertem? To Lukáš Provod, sedmadvacetiletý záložník Slavie, prozradil ve velkém rozhovoru pro FC.

Rozhovor

„Vždycky je tím usadíte.“ Vzpomínky z derby jsou na celý život

V derby týdnu se pojďme podívat na tyhle největší zápasy i s odstupem. Nehýbou jen Českem. Pouto k oblíbenému klubu a emoce z derby zápasů fanoušky neopouští ani po letech strávených na druhém konci světa. Vyprávějí emigranti do USA z Libanonu, Íránu a Hondurasu.

Derby

Tykač promluvil: Slavii chce přiblížit Bayernu a chválí současnou Spartu

Teprve včera se stal Pavel Tykač oficiálním vlastníkem pražské Slavie, teď s ním v novém čísle slávistického magazínu Halftime vyšel velký rozhovor. Vysvětluje, proč se pro koupi Slavie rozhodl i jaké s ní má plány. Vybrali jsme ty nejzásadnější myšlenky.

Slavia
Popup se zavře za 8s