Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Spor o pardubickou klec přehledně. Šlo to udělat jinak, říká ministr

04. únor 2023
Sdílejte:
Pardubice otvírají nový stadion, ale víc než to se momentálně řeší nepovedený sektor pro hostující fanoušky. Shrnuli jsme celou kauzu ve výrocích hlavních aktérů.
Sektor hostí na novém pardubickém stadionu si od fanoušků vysloužil přezdívku klec.Foto: Jaroslav Tvrdík

Českou ligu v sobotu čeká velká sláva. Pardubice otevírají nový stadion zápasem se Slavií. Nový Letní stadion vyšel město Pardubice, kterému patří, na zhruba 410 milionů korun a je pro 4600 diváků. Zástupci klubu už oznámili, že bude vyprodáno.

Tuto hlavní událost ale bohužel částečně zakryl spor kolem sektoru hostí, který jako první začali už před nějakou dobou kritizovat fotbaloví fanoušci, kteří ho překřtili na klec. Spor pak vygradoval od čtvrtka, kdy přímo z místa tweetoval šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Projděte si celou historii sporu ve vyjádřeních hlavních aktérů – od Tvrdíkovy kritiky a výzvy k řešení, přes reakci pardubického klubu, podle kterého to vlastně nešlo jinak, až po vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana, který naopak říká, že to určitě jinak dělat jde, což potvrzuje i šéf hradeckého klubu.

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.