Koupit předplatné webu

Spor o pardubickou klec přehledně. Šlo to udělat jinak, říká ministr

04. únor 2023
Sdílejte:
Pardubice otvírají nový stadion, ale víc než to se momentálně řeší nepovedený sektor pro hostující fanoušky. Shrnuli jsme celou kauzu ve výrocích hlavních aktérů.
Sektor hostí na novém pardubickém stadionu si od fanoušků vysloužil přezdívku klec.Foto: Jaroslav Tvrdík

Českou ligu v sobotu čeká velká sláva. Pardubice otevírají nový stadion zápasem se Slavií. Nový Letní stadion vyšel město Pardubice, kterému patří, na zhruba 410 milionů korun a je pro 4600 diváků. Zástupci klubu už oznámili, že bude vyprodáno.

Tuto hlavní událost ale bohužel částečně zakryl spor kolem sektoru hostí, který jako první začali už před nějakou dobou kritizovat fotbaloví fanoušci, kteří ho překřtili na klec. Spor pak vygradoval od čtvrtka, kdy přímo z místa tweetoval šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Projděte si celou historii sporu ve vyjádřeních hlavních aktérů – od Tvrdíkovy kritiky a výzvy k řešení, přes reakci pardubického klubu, podle kterého to vlastně nešlo jinak, až po vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana, který naopak říká, že to určitě jinak dělat jde, což potvrzuje i šéf hradeckého klubu.

Související články

Jak tohle může být penalta? Sporná situace z Paříže pod lupou

Hráči Newcastlu, který trápí velká marodka, ze všech zbytků sil bránili jednobrankové vedení na půdě PSG. V úplném závěru ale dostali gól z penalty za ruku, která by se v české lize nebo v Premier League velmi pravděpodobně nepískala. Proč ji nařídil jeden z nejlepších sudích na světě v Lize mistrů?

Pravidla

Proč bude stát Durosinmi balík? Střed(a) Zdeňka Folprechta

Slavia ho měla na dosah za z dnešního pohledu směšnou částku. Proč plzeňského střelce nakonec nepřivedla? A proč ho chtějí dobré zahraniční kluby i přes aktuální zranění? Odpovídá Zdeněk Folprecht ve svém pravidelném sloupku.

Střed(a)

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.