Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Čtyři pardubické skvosty. Boj o záchranu nebyl nikdy hezčí

05. březen 2023
Sdílejte:
Pardubický fotbalový klub se za poslední čtyři kola dostal z posledního místa ligové tabulky. A udělal to stylově, drží sérii krásných gólů.
Dominik Janošek slaví gól do sítě Zlína. První pardubický na novém stadionu.Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Z posledních čtyřech zápasů mají Pardubice osm bodů, což je výrazný dopink v boji o záchranu.

Náladu perníkářům zvedá i nový stadion, když po dvou a půl letech v první lize, konečně hrají doma. Naposledy v sobotu proti Baníku bylo plno a 4527 lidí vidělo remízu 1:1.

Pardubice v posledních čtyřech kolech ke skvělé bilanci dvou výher a dvou remíz, která je odlepila z posledního místa o bod před Zlín, přivedly i skvostné góly.

„Pomáhají si teď krásnými góly, které jsou za poslední tři kola v jejich podání běžné, ale dlouhodobě se na to sázet nedá,“ říkal v hodnocení minulého kola první ligy Jakub Podaný.

Že by se na to nedalo sázet? Pavel Černý jako by jeho slova zaznamenal a proti Baníku se prosadil krásnou střelou přes hlavu. Přidal tak počtvrté v řadě pardubického kandidáta na gól kola. Předtím se pokaždé výstavně trefil Dominik Janošek.

22. kolo, Pavel Černý

Ve třetí minutě zápasu jdou Pardubice proti Baníku do vedení, když svůj třetí gól v sezoně dává 38letý Pavel Černý. Nůžkami. Na konec je z toho remíza 1:1.

21. kolo, Dominik Janošek

V 63. minutě Dominik Janošek potvrzuje, že má mimořádnou střeleckou formu. Dává třetí gól ve třech zápasech a znovu krásný. Pardubice jdou v Olomouci do vedení 2:1, o které přijdou až na úplném konci zápasu po Chytilově penaltě.

„Janoškův přímý kop byl extrémně těžký na provedení. Trefit to z pravé strany hřiště na zadní tyč, když jste pravák, je složité a extrémně překvapivé pro brankáře. Míč vyletí nad zdí a vypadá, že jde na přední tyč, takže gólman udělá pár kroků tím směrem a pak už tu ztrátu těžce dohání. Dokázal to trefit dokonalou trajektorií, kdy to vystoupalo vysoko a pak to díky rotaci zapadlo rychle do branky, gólman na to nemohl dosáhnout,“ popisuje Podaný.

20. kolo, Dominik Janošek

Sedmá minuta souboje o ligové přežití se Zlínem. Janošek napřáhl z 25 metrů a krásným gólem definitivně pokřtil nový pardubický stadion. Do kronik zapsal první pardubickou branku v novém stánku, navíc hodně stylovou. Pardubice porazily Zlín 2:1.

19. kolo, Dominik Janošek

Začátek série. Ve 23. minutě dal Janošek jedinou branku zápasu v Mladé Boleslavi a Pardubice se odrazily ze dna.


Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, řekneme vám jak

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý.

Zprávy

Kód za 15 tisíc. Už to dělám dlouho, píše překupník s lístky na Euro

Skvělý byznys si ze systému prodeje lístků na Euro 2024, jak ho zrealizovala FAČR, udělali někteří překupníci. Na bazarech už s kódy, které jde proměnit na lístky, obchodují. Psali jsme si s nimi.

Vstupenky

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu