Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Video: Vezmi to z voleje. Neuvěřitelné góly z amatérských soutěží

24. únor 2023
Sdílejte:
Pozor, je to kampaň! Dánská firma píše FIFA, že krásné góly padají třeba i na vesnici. A přidala osm videoukázek.
I v amatérském fotbale padají krásné góly. Ilustrační snímek.Foto: Ian_Stewart / Shutterstock

V pondělí 27. února FIFA vyhlásí vítěze ceny Ference Puskáse za rok 2022. Trofej se uděluje za nejhezčí vstřelený gól tak, že FIFA vybere kandidáty a pak o nich nechá hlasovat veřejnost on-line.

Mezi vítěze soutěže, která běží od roku 2009, patří třeba Mohamed Salah, Neymar nebo Cristiano Ronaldo a letos se rozhoduje mezi trojicí finalistů Dmitri Payet z Marseille, Richarlison z Tottenhamu a Marcinem Oleksym, polským fotbalistou s amputovanou nohou, který hraje fotbal o berlích.

Soutěž je podle pravidel FIFA otevřená všem, kdo dali krásný gól, který byl zachycen na video. Hvězdou se tak mohou stát i fotbalisté a fotbalistky z nejnižších soutěží, když budou mít štěstí a jejich hvězdný moment zrovna někdo natočí.

A to je kromě jiného příležitost pro výrobce kamer, kterou vycítila dánská společnost Veo. Ta teď na FIFA píše, že na spoustu gólů zapomněla a že by se měla víc snažit zapojit i amatérský fotbal.

A firma rovnou přidala i výběr osmi amatérských gólů, které se podle ní mohly směle ucházet o Puskásovu cenu za rok 2022. Ano, je to od Vea především chytrá reklama, ale ty góly opravdu stojí za to. Tak si je projděte.


Související články

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie

Žádný šprým, Sparta má zase velký tým. Nasajte euforii z Letné i ze sítí

Sparta - Galatasaray 4:1 a zasloužený postup do osmifinále. Letná vybuchla nadšením, stejně tak sociální sítě. Projděte si ty nejlepší reakce z twitteru.

Sparta
Popup se zavře za 8s