Video: Vezmi to z voleje. Neuvěřitelné góly z amatérských soutěží

24. únor 2023
Sdílejte:
Pozor, je to kampaň! Dánská firma píše FIFA, že krásné góly padají třeba i na vesnici. A přidala osm videoukázek.
I v amatérském fotbale padají krásné góly. Ilustrační snímek.Foto: Ian_Stewart / Shutterstock

V pondělí 27. února FIFA vyhlásí vítěze ceny Ference Puskáse za rok 2022. Trofej se uděluje za nejhezčí vstřelený gól tak, že FIFA vybere kandidáty a pak o nich nechá hlasovat veřejnost on-line.

Mezi vítěze soutěže, která běží od roku 2009, patří třeba Mohamed Salah, Neymar nebo Cristiano Ronaldo a letos se rozhoduje mezi trojicí finalistů Dmitri Payet z Marseille, Richarlison z Tottenhamu a Marcinem Oleksym, polským fotbalistou s amputovanou nohou, který hraje fotbal o berlích.

Soutěž je podle pravidel FIFA otevřená všem, kdo dali krásný gól, který byl zachycen na video. Hvězdou se tak mohou stát i fotbalisté a fotbalistky z nejnižších soutěží, když budou mít štěstí a jejich hvězdný moment zrovna někdo natočí.

A to je kromě jiného příležitost pro výrobce kamer, kterou vycítila dánská společnost Veo. Ta teď na FIFA píše, že na spoustu gólů zapomněla a že by se měla víc snažit zapojit i amatérský fotbal.

A firma rovnou přidala i výběr osmi amatérských gólů, které se podle ní mohly směle ucházet o Puskásovu cenu za rok 2022. Ano, je to od Vea především chytrá reklama, ale ty góly opravdu stojí za to. Tak si je projděte.


Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s