Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Video: Vezmi to z voleje. Neuvěřitelné góly z amatérských soutěží

24. únor 2023
Sdílejte:
Pozor, je to kampaň! Dánská firma píše FIFA, že krásné góly padají třeba i na vesnici. A přidala osm videoukázek.
I v amatérském fotbale padají krásné góly. Ilustrační snímek.Foto: Ian_Stewart / Shutterstock

V pondělí 27. února FIFA vyhlásí vítěze ceny Ference Puskáse za rok 2022. Trofej se uděluje za nejhezčí vstřelený gól tak, že FIFA vybere kandidáty a pak o nich nechá hlasovat veřejnost on-line.

Mezi vítěze soutěže, která běží od roku 2009, patří třeba Mohamed Salah, Neymar nebo Cristiano Ronaldo a letos se rozhoduje mezi trojicí finalistů Dmitri Payet z Marseille, Richarlison z Tottenhamu a Marcinem Oleksym, polským fotbalistou s amputovanou nohou, který hraje fotbal o berlích.

Soutěž je podle pravidel FIFA otevřená všem, kdo dali krásný gól, který byl zachycen na video. Hvězdou se tak mohou stát i fotbalisté a fotbalistky z nejnižších soutěží, když budou mít štěstí a jejich hvězdný moment zrovna někdo natočí.

A to je kromě jiného příležitost pro výrobce kamer, kterou vycítila dánská společnost Veo. Ta teď na FIFA píše, že na spoustu gólů zapomněla a že by se měla víc snažit zapojit i amatérský fotbal.

A firma rovnou přidala i výběr osmi amatérských gólů, které se podle ní mohly směle ucházet o Puskásovu cenu za rok 2022. Ano, je to od Vea především chytrá reklama, ale ty góly opravdu stojí za to. Tak si je projděte.


Související články

Mají teď na víc? Projděte si nejlepší výsledky všech účastníků Eura

Od nováčka po trojnásobné šampiony. Taková směsice zemí se účastní Eura 2024 v Německu. Ve fotogalerii se ke každé dozvíte její dosavadní maximum.

Cesta na Euro

Hotovo, Priske odchází. Změnil Spartu i ligu a ze zranitelných slušňáků udělal mistry

Brian Priske opouští Spartu a jde trénovat Feyenoord Rotterdam. Na Letné se z něj stala novodobá legenda, i když na začátku nebyl daleko od vyhazovu. Novým trenérem Sparty je Lars Friis.

Sparta
Aktualizováno

Jak posílí Sparta a Slavia? A kdo je teď v lize nejžádanější zboží?

Co čeká Spartu bez Krejčího a Priskeho? Kde a jaké posily by měla lovit Slavia? Má Plzeň kádr na titul? A dokážou Ostrava s Libercem posílit tak, aby uhrály pohárovou Evropu? To a mnoho dalšího se dozvíte ve dvouapůlhodinové podcastové náloži s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem o přestupech v české lize.

Podcast
Popup se zavře za 8s