V pondělí 27. února FIFA vyhlásí vítěze ceny Ference Puskáse za rok 2022. Trofej se uděluje za nejhezčí vstřelený gól tak, že FIFA vybere kandidáty a pak o nich nechá hlasovat veřejnost on-line.
Mezi vítěze soutěže, která běží od roku 2009, patří třeba Mohamed Salah, Neymar nebo Cristiano Ronaldo a letos se rozhoduje mezi trojicí finalistů Dmitri Payet z Marseille, Richarlison z Tottenhamu a Marcinem Oleksym, polským fotbalistou s amputovanou nohou, který hraje fotbal o berlích.
Soutěž je podle pravidel FIFA otevřená všem, kdo dali krásný gól, který byl zachycen na video. Hvězdou se tak mohou stát i fotbalisté a fotbalistky z nejnižších soutěží, když budou mít štěstí a jejich hvězdný moment zrovna někdo natočí.
A to je kromě jiného příležitost pro výrobce kamer, kterou vycítila dánská společnost Veo. Ta teď na FIFA píše, že na spoustu gólů zapomněla a že by se měla víc snažit zapojit i amatérský fotbal.
A firma rovnou přidala i výběr osmi amatérských gólů, které se podle ní mohly směle ucházet o Puskásovu cenu za rok 2022. Ano, je to od Vea především chytrá reklama, ale ty góly opravdu stojí za to. Tak si je projděte.
Největší skandál v historii světových šampionátů. Velmi přátelský zápas západního Německa s Rakouskem sebral v roce 1982 Alžírsku šanci na historický úspěch. Ale aspoň vedl ke změně pravidel, a tak se díky němu základní skupiny hrají férovějším způsobem.
Matej Kovář (25 let) se po dvou letech v Leverkusenu přesunul do týmu nizozemského mistra. Jaké jsou jeho dojmy z Eindhovenu a proč potřeboval změnu? O tom mluví v prvním rychlém rozhovoru přímo z nového působiště.
Jaroslav Tvrdík v novém dokumentu mluví i o finančních nepříjemnostech, do kterých se Slavia dostala těsně předtím, než klub koupil a zastabilizoval Pavel Tykač.