Video: Tohle je větší než fotbal! Rozhodčí se zachoval jako král

21. únor 2023
Sdílejte:
Rozhodčí Pol van Boekel se v zápase Ajaxu se Spartou zachoval jako člověk. Mohammed Kudus od něj nedostal kartu, když ukázal vzkaz pro zesnulého kamaráda.
Mohammed Kudus uctil památku Christiana Atsua.Foto: Profimedia

Sundáte dres, máte pod ním jakýkoli vzkaz, dostáváte žlutou kartu. Tak je to ve fotbale už nějaký ten rok jasně dané.

V nizozemské lize ale v nedělním zápase mezi Ajaxem a Spartou Rotterdam došlo k výjimce. Rozhodčí Pol van Boekel nadřadil nad pravidla lidskost.

Ghanský záložník Mohammed Kudus dal na konci zápasu gól na 4:0 a oslavil ho uctěním památky svého reprezentačního kolegy Christian Atsua, který je mezi desítkami tisíc obětí ničivého zemětřesení v Turecku a Sýrii.

Kudus si přes hlavu přetáhl dres a ukázal triko s nápisem R.I.P. Atsu, tedy: „Odpočívej v pokoji, Atsu.“ Rozhodčí van Boekel reagoval překvapivě, nevytáhl kartu a pro Kuduse měl slova pochopení.

„Rozhodčí řekl, že to není dovoleno, ale že mě chápe, že jde o víc než fotbal. Velmi si ho za to vážím,“ řekl Kudus po utkání reportérovi ESPN.

Vysvětli také, že měl k Atsuovi blízko, že se toho od něj hodně naučil a že přes něj zároveň vyjadřuje respekt všem rodinám, které zemětřesení postihlo.

„Kdybych nedal gól, ukázal bych tričko se vzkazem po zápase,“ dodal.

Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s