Promítání: ČR vs. Portugalsko! Diskuze: Voráček, Podaný, Tuček! Víc info zde

Video: Tohle je větší než fotbal! Rozhodčí se zachoval jako král

21. únor 2023
Sdílejte:
Rozhodčí Pol van Boekel se v zápase Ajaxu se Spartou zachoval jako člověk. Mohammed Kudus od něj nedostal kartu, když ukázal vzkaz pro zesnulého kamaráda.
Mohammed Kudus uctil památku Christiana Atsua.Foto: Profimedia

Sundáte dres, máte pod ním jakýkoli vzkaz, dostáváte žlutou kartu. Tak je to ve fotbale už nějaký ten rok jasně dané.

V nizozemské lize ale v nedělním zápase mezi Ajaxem a Spartou Rotterdam došlo k výjimce. Rozhodčí Pol van Boekel nadřadil nad pravidla lidskost.

Ghanský záložník Mohammed Kudus dal na konci zápasu gól na 4:0 a oslavil ho uctěním památky svého reprezentačního kolegy Christian Atsua, který je mezi desítkami tisíc obětí ničivého zemětřesení v Turecku a Sýrii.

Kudus si přes hlavu přetáhl dres a ukázal triko s nápisem R.I.P. Atsu, tedy: „Odpočívej v pokoji, Atsu.“ Rozhodčí van Boekel reagoval překvapivě, nevytáhl kartu a pro Kuduse měl slova pochopení.

„Rozhodčí řekl, že to není dovoleno, ale že mě chápe, že jde o víc než fotbal. Velmi si ho za to vážím,“ řekl Kudus po utkání reportérovi ESPN.

Vysvětli také, že měl k Atsuovi blízko, že se toho od něj hodně naučil a že přes něj zároveň vyjadřuje respekt všem rodinám, které zemětřesení postihlo.

„Kdybych nedal gól, ukázal bych tričko se vzkazem po zápase,“ dodal.

Související články

Kadeřábek má být v základu. EURO vyhraje Francie, říká Jarolím

Rozhovor s Davidem Jarolímem, bývalým českým reprezentantem a kapitánem Hamburgeru SV, o evropském šampionátu v Německu, vyhlídkách našeho nároďáku, vzpomínkách na MS 2006 a EURO 2008 a také o příští sezoně Bundesligy.

Cesta na Euro

Stříbro, bronz i Collina. Připomeňte si „česká“ Eura

Mistrovství Evropy si nejde představit bez Česka. Připomeňte si ve fotkách slavné chvíle i pády ze sedmi předchozích turnajů.

Cesta na Euro

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek
Popup se zavře za 8s