Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Video: Tohle je větší než fotbal! Rozhodčí se zachoval jako král

21. únor 2023
Sdílejte:
Rozhodčí Pol van Boekel se v zápase Ajaxu se Spartou zachoval jako člověk. Mohammed Kudus od něj nedostal kartu, když ukázal vzkaz pro zesnulého kamaráda.
Mohammed Kudus uctil památku Christiana Atsua.Foto: Profimedia

Sundáte dres, máte pod ním jakýkoli vzkaz, dostáváte žlutou kartu. Tak je to ve fotbale už nějaký ten rok jasně dané.

V nizozemské lize ale v nedělním zápase mezi Ajaxem a Spartou Rotterdam došlo k výjimce. Rozhodčí Pol van Boekel nadřadil nad pravidla lidskost.

Ghanský záložník Mohammed Kudus dal na konci zápasu gól na 4:0 a oslavil ho uctěním památky svého reprezentačního kolegy Christian Atsua, který je mezi desítkami tisíc obětí ničivého zemětřesení v Turecku a Sýrii.

Kudus si přes hlavu přetáhl dres a ukázal triko s nápisem R.I.P. Atsu, tedy: „Odpočívej v pokoji, Atsu.“ Rozhodčí van Boekel reagoval překvapivě, nevytáhl kartu a pro Kuduse měl slova pochopení.

„Rozhodčí řekl, že to není dovoleno, ale že mě chápe, že jde o víc než fotbal. Velmi si ho za to vážím,“ řekl Kudus po utkání reportérovi ESPN.

Vysvětli také, že měl k Atsuovi blízko, že se toho od něj hodně naučil a že přes něj zároveň vyjadřuje respekt všem rodinám, které zemětřesení postihlo.

„Kdybych nedal gól, ukázal bych tričko se vzkazem po zápase,“ dodal.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s