Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Nevěděli jsme, jestli to dům ustojí. Hanousek popisuje zemětřesení v Turecku

06. únor 2023
Sdílejte:
Ničivé zemětřesení zažívá i s rodinou na vlastní kůži Matěj Hanousek v tureckém Gazientepu. V rozhovoru pro Livesport popsal, jak s manželkou a synem chvíle hrůzy prožívají.
Následky ničivého zemětřesení v Turecku.Foto: Profimedia

Nejméně 1600 lidských životů si vyžádalo zemětřesení, které nad ránem udeřilo v Turecku a Sýrii. Epicentrum přírodní katastrofy se nacházelo asi 33 kilometrů od města Gazientep. Právě v něm sídlí fotbalový klub, za který v současnosti hraje český obránce Matěj Hanousek (29). Ten je i se svou rodinou naštěstí v pořádku.

„Přišlo to asi v půl páté ráno, vzbudily nás otřesy. Člověk se probere a klasicky pár vteřin neví, kde je a co se děje. Manželka okamžitě utíkala pro syna, já pak běžel za nimi a seděli jsme společně na posteli. Neumíte si představit, co to bylo. Jako nejhorší turbulence, jakou jste v životě zažili v letadle, akorát trvá půl minuty a probíhá u vás v ložnici,“ popisuje Hanousek v rozhovoru pro Livesport.

„Bydlíme ve 20patrovém věžáku, takže nějaká evakuace by asi byla složitá. Na druhou stranu jsme si říkali, že je to moderní budova, že by vydržet mohla. Ale stejně v tu chvíli sedíte na posteli, držíte se s manželkou a synem v náručí a čekáte, jestli to s vámi spadne, nebo ne,“ dodává fotbalista.

Dál v rozhovoru popisuje, jak se se spoluhráči i s rodinami sešli v tréninkovém centru a následně v klubové vile. Po dalším zemětřesení teď přečkávají v autobuse, který je na místě, kde kolem není nic, co by na něj mohlo spadnout.

„Bylo štěstí, že jsem domů napsal včas, protože pak nám na nějakou dobu odpojili internet i telefonní signál. A vůbec si nechci představit, jak by se naši blízcí cítili, kdyby se ráno vzbudili, všude by o tom četli a od nás by neměli žádné informace,“ říká Hanousek.

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s