Nevěděli jsme, jestli to dům ustojí. Hanousek popisuje zemětřesení v Turecku

06. únor 2023
Sdílejte:
Ničivé zemětřesení zažívá i s rodinou na vlastní kůži Matěj Hanousek v tureckém Gazientepu. V rozhovoru pro Livesport popsal, jak s manželkou a synem chvíle hrůzy prožívají.
Následky ničivého zemětřesení v Turecku.Foto: Profimedia

Nejméně 1600 lidských životů si vyžádalo zemětřesení, které nad ránem udeřilo v Turecku a Sýrii. Epicentrum přírodní katastrofy se nacházelo asi 33 kilometrů od města Gazientep. Právě v něm sídlí fotbalový klub, za který v současnosti hraje český obránce Matěj Hanousek (29). Ten je i se svou rodinou naštěstí v pořádku.

„Přišlo to asi v půl páté ráno, vzbudily nás otřesy. Člověk se probere a klasicky pár vteřin neví, kde je a co se děje. Manželka okamžitě utíkala pro syna, já pak běžel za nimi a seděli jsme společně na posteli. Neumíte si představit, co to bylo. Jako nejhorší turbulence, jakou jste v životě zažili v letadle, akorát trvá půl minuty a probíhá u vás v ložnici,“ popisuje Hanousek v rozhovoru pro Livesport.

„Bydlíme ve 20patrovém věžáku, takže nějaká evakuace by asi byla složitá. Na druhou stranu jsme si říkali, že je to moderní budova, že by vydržet mohla. Ale stejně v tu chvíli sedíte na posteli, držíte se s manželkou a synem v náručí a čekáte, jestli to s vámi spadne, nebo ne,“ dodává fotbalista.

Dál v rozhovoru popisuje, jak se se spoluhráči i s rodinami sešli v tréninkovém centru a následně v klubové vile. Po dalším zemětřesení teď přečkávají v autobuse, který je na místě, kde kolem není nic, co by na něj mohlo spadnout.

„Bylo štěstí, že jsem domů napsal včas, protože pak nám na nějakou dobu odpojili internet i telefonní signál. A vůbec si nechci představit, jak by se naši blízcí cítili, kdyby se ráno vzbudili, všude by o tom četli a od nás by neměli žádné informace,“ říká Hanousek.

Související články

Video: Slavný gól zadkem. Sparta popřála Hovorkovi hodně štěstí

David Hovorka, dvojnásobný ligový mistr se Slavií a vítěz domácího poháru, se po vleklých zdravotních problémech rozhodl ve 29 letech ukončit kariéru. I Sparta, jejímž je Hovorka odchovancem, mu popřála vše dobré.

Kde jsou rozhodčí nejpřísnější a jak je na tom Česko? Nový žebříček

Analýza vycházející ze všech prvoligových zápasů od začátku roku 2020 ukazuje, kolik karet dávají za zápas rozhodčí v jednotlivých ligách. Česko je blízko evropskému průměru.

Video: Přejel Messiho i Lukaka. Teď Hovorka předčasně končí

David Hovorka, dvojnásobný ligový mistr a vítěz domácího poháru se Slavií, se po vleklých zdravotních problémech rozhodl ve 29 letech ukončit kariéru. Připomeňte si, jak v roce 2019 řádil v Lize mistrů a podívejte se i na jeho rozlučku s kabinou.

Popup se zavře za 8s