Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Nevěděli jsme, jestli to dům ustojí. Hanousek popisuje zemětřesení v Turecku

06. únor 2023
Sdílejte:
Ničivé zemětřesení zažívá i s rodinou na vlastní kůži Matěj Hanousek v tureckém Gazientepu. V rozhovoru pro Livesport popsal, jak s manželkou a synem chvíle hrůzy prožívají.
Následky ničivého zemětřesení v Turecku.Foto: Profimedia

Nejméně 1600 lidských životů si vyžádalo zemětřesení, které nad ránem udeřilo v Turecku a Sýrii. Epicentrum přírodní katastrofy se nacházelo asi 33 kilometrů od města Gazientep. Právě v něm sídlí fotbalový klub, za který v současnosti hraje český obránce Matěj Hanousek (29). Ten je i se svou rodinou naštěstí v pořádku.

„Přišlo to asi v půl páté ráno, vzbudily nás otřesy. Člověk se probere a klasicky pár vteřin neví, kde je a co se děje. Manželka okamžitě utíkala pro syna, já pak běžel za nimi a seděli jsme společně na posteli. Neumíte si představit, co to bylo. Jako nejhorší turbulence, jakou jste v životě zažili v letadle, akorát trvá půl minuty a probíhá u vás v ložnici,“ popisuje Hanousek v rozhovoru pro Livesport.

„Bydlíme ve 20patrovém věžáku, takže nějaká evakuace by asi byla složitá. Na druhou stranu jsme si říkali, že je to moderní budova, že by vydržet mohla. Ale stejně v tu chvíli sedíte na posteli, držíte se s manželkou a synem v náručí a čekáte, jestli to s vámi spadne, nebo ne,“ dodává fotbalista.

Dál v rozhovoru popisuje, jak se se spoluhráči i s rodinami sešli v tréninkovém centru a následně v klubové vile. Po dalším zemětřesení teď přečkávají v autobuse, který je na místě, kde kolem není nic, co by na něj mohlo spadnout.

„Bylo štěstí, že jsem domů napsal včas, protože pak nám na nějakou dobu odpojili internet i telefonní signál. A vůbec si nechci představit, jak by se naši blízcí cítili, kdyby se ráno vzbudili, všude by o tom četli a od nás by neměli žádné informace,“ říká Hanousek.

Související články

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty

Nezmarův dluh. Kania sní o tom, že ho v Liberci splatí

V roce 2002 nebyl Jan Nezmar daleko od toho, aby dostal liberecký Slovan do Ligy mistrů ještě jako hráč. Sám si to i později vyčítal. Ondřej Kania teď doufá, že i tohle požene nového generálního ředitele klubu k úspěchům.

Přímák

Případ Brno. Zpožděná změna majitele v otázkách a odpovědích

Zbrojovka chtěla letos zpátky do první ligy, místo toho má z průběžného 10. místa blíž k sestupu do třetí. Fanoušci klubu propadají skepsi a někteří z nich se upínají k výměně majitele, která měla být už hotová, ale není. V jakém je teď transakce mezi Václavem Bartoňkem a Pavlem Svoreněm stavu? Odpovídá náš průvodce.

Druhá liga
Popup se zavře za 8s