Koupit předplatné webu

Video: Turci přes choreo poděkovali světu za pomoc

17. únor 2023
Sdílejte:
První zápas v Turecku po ničivém zemětřesení začal dojemně.
Fanoušci Trabzonsporu: Stojíme při sobě a děkujeme. Choreo uctívající oběti ničivého zemětřesení i záchranáře z celého světa.Foto: Profimedia

Dítě v náručí hasiče. Pátrací pes Proteo, který zahynul při akci. A nad tím vším pěst zvedající se z trosek a vztyčující tureckou vlajku: fanoušci tureckého fotbalového mistra Trabzonsporu před zápasem konferenční ligy proti FC Basilej (1:0) předvedli emotivní choreografii.

„Mnoho lidí mělo slzy v očích,“ napsal v pátek sportovní turecký list Fanatik.

Zápas byl prvním v Turecku od ničivého zemětřesení, při kterém zahynulo víc než 41 tisíc lidí. Na stadionu byl také turecký reprezentační trenér Stefan Kuntz. „Nádherný a silný projev solidarity. Veškeré příjmy ze vstupného budou věnovány obětem, stejně jako příjmy z reklamy v televizi,“ napsal na Instagram a dodal, že lidé mohli nosit dárky pro děti ze zasažených oblastí.

Choreografie se nesla pod heslem „Stojíme při sobě - a naše rány se hojí společně“ a doprovázela ji smuteční hudba.

Na hasičově helmě byly vlajky zemí, které Turecku pomáhají, včetně Česka. Na pásce na ruce měl napsané poděkování. Na transparentu byl také mexický pátrací pes Proteo, který zachránil život dvěma lidem a později během mise zahynul.

Související články

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy

Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie
Popup se zavře za 8s