Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Video: Turci přes choreo poděkovali světu za pomoc

17. únor 2023
Sdílejte:
První zápas v Turecku po ničivém zemětřesení začal dojemně.
Fanoušci Trabzonsporu: Stojíme při sobě a děkujeme. Choreo uctívající oběti ničivého zemětřesení i záchranáře z celého světa.Foto: Profimedia

Dítě v náručí hasiče. Pátrací pes Proteo, který zahynul při akci. A nad tím vším pěst zvedající se z trosek a vztyčující tureckou vlajku: fanoušci tureckého fotbalového mistra Trabzonsporu před zápasem konferenční ligy proti FC Basilej (1:0) předvedli emotivní choreografii.

„Mnoho lidí mělo slzy v očích,“ napsal v pátek sportovní turecký list Fanatik.

Zápas byl prvním v Turecku od ničivého zemětřesení, při kterém zahynulo víc než 41 tisíc lidí. Na stadionu byl také turecký reprezentační trenér Stefan Kuntz. „Nádherný a silný projev solidarity. Veškeré příjmy ze vstupného budou věnovány obětem, stejně jako příjmy z reklamy v televizi,“ napsal na Instagram a dodal, že lidé mohli nosit dárky pro děti ze zasažených oblastí.

Choreografie se nesla pod heslem „Stojíme při sobě - a naše rány se hojí společně“ a doprovázela ji smuteční hudba.

Na hasičově helmě byly vlajky zemí, které Turecku pomáhají, včetně Česka. Na pásce na ruce měl napsané poděkování. Na transparentu byl také mexický pátrací pes Proteo, který zachránil život dvěma lidem a později během mise zahynul.

Související články

Co chybělo Arsenalu a kdo půjde do Chelsea? Rozebíráme uplynulou sezonu Premier League

Další sezona anglické Premier League je u konce. Šampion se neměnil, i tak ale nejpopulárnější liga na světě rozhodně nenudila. To nejzajímavější rekapituluje nový podcast Football Clubu s Karlem Häringem a Janem Pikousem.

Podcast

Sparťanské dilema: lze nahradit Krejčího?

Novodobá ikona Sparty má nakročeno k odchodu. Jak by na Letné měli nahradit tak výraznou osobnost a zároveň tak klíčového fotbalistu? Kdo v současné Spartě má vlastnosti a za sebou i podobně poutavý příběh, aby Krejčího v kapitánské roli nahradil? Hledáme odpovědi…

Sparta

Dost alibismu. Pojďme se už konečně domluvit na pořádných pravidlech

Pojďme rozvolnit pravidla pro fanoušky na stadionech, ale výrazně zpřísnit tresty, píše v komentáři Filip Horký.

Komentář
Popup se zavře za 8s