Euro i mistrovství světa s českou účastí. Reprezentační fotbal v roce 2023

02. leden 2023
Sdílejte:
Mužská reprezentace letos odehraje kompletní kvalifikaci na Euro 2024, lvíčata své Euro hrají už v červnu. V létě je i ženské mistrovství světa a těšit se můžete také na finále třetího ročníku Ligy národů.
Patrik Schick se raduje na Euru 2020. Dostane se s Českem i na mistrovství světa?Foto: Profimedia

Kvalifikace na Euro 2024

Mužskou reprezentaci čeká v roce 2023 kompletní kvalifikace na Euro 2024 v Německu. Ve skupině E je jen pět týmů, což znamená osm kvalifikačních zápasů.

Česko se utká s Albánií, Faerskými ostrovy, Moldavskem a Polskem. Na Euro, kde hraje 24 týmů, postupují přímo první dva.

Termíny zápasů v roce 2023 jsou:

 • 24. března 20:45 Česko – Polsko
 • 27. března 20:45 Moldavsko – Česko
 • 17. června 20:45 Faerské ostrovy – Česko
 • 7. září 20:45 Česko – Albánie
 • 12. října 20:45 Albánie – Česko
 • 15. října 18:00 Česko – Faerské ostrovy
 • 17. listopadu 20:45 Polsko – Česko
 • 20. listopadu 20:45 Česko – Moldavsko

MS v televizi

Mistrovství světa fotbalu žen můžete sledovat na Nova Sport.

Aktuální dění z MS

Ženy čeká Liga národů

Ženský fotbal čeká od 20. července do 20. srpna 9. mistrovství světa v Austrálii a na Novém Zélandu. Poprvé ho bude hrát 32 týmů, když došlo k rozšíření ze 24. Obhajovat světový titul budou hráčky Spojených států amerických, uspět určitě budou chtít třeba i mistryně Evropy z Anglie.

Češky se bohužel na MS 2023 nekvalifikovaly a dál čekají na účast na prvním velkém turnaji. Česko i tak bude mít zastoupení, když reprezentaci Nového Zélandu vede Jitka Klimková, bývalá hráčka a trenérka Slovácka.

Ženské áčko čekají v jarní části sezony přípravné zápasy. Nejdřív se v únoru zúčastní mezinárodního turnaje, v dubnu pak nastoupí doma proti Maroku a v Rakousku. Na podzim si Češky vyzkouší Národní ligu UEFA, která pro sezonu 2023/24 poprvé startuje i pro ženské reprezentace.

Euro pro jedenadvacítku

Úspěch Česko v roce 2022 zapsalo v kvalifikaci na Euro 2023 reprezentací do 21 let. Ve skupině sice dvakrát podlehlo Anglii, ale před Slovinsko, Albánii, Kosovo a Andorru se pohodlně vešlo a v baráži si pak mládežníci poradili s Islandem (2:1 a 0:0).

Mistrovství Evropy se hraje v Gruzii a Rumunsku na přelomu června a července za účasti 16 týmů. Česko je ve skupině C, která se hraje v Gruzii, spolu s Anglií, Německem a s Izraelem.

„Stejně jako v kvalifikaci jsme dostali Anglii a navíc obhájce titulu z Německa. S Izraelem jsme považováni za jasné outsidery, ale věřím, že se i přesto dokážeme poprat o postup ze skupiny. I s tím vědomím, že Anglie s Německem jsou favority nejen naší skupiny, ale také celého mistrovství,“ říkal bezprostředně po říjnovém losu kouč Jan Suchopárek.

Zápasy Česka U21 ve skupině C na Euru 2023:

 • Česko - Anglie (čtvrtek 22. června, 18:00)
 • Česko - Německo (neděle 25. června, 18:00)
 • Česko - Izrael (středa 28. června, 18:00)

Finále Ligy národů

Chorvatsko, Itálie, Nizozemsko a Španělsko si to v půlce června na stadionech v Enschede a Rotterdamu rozdají o historicky třetí výhru v Lize národů. První ročník v roce 2019 vyhrálo Portugalsko, druhý v roce 2021 Francie.

Final Four turnaj se hraje vyřazovacím způsobem. Začíná se tedy semifinálovými zápasy, které jsou na programu 14. a 15. června a které budou rozlosovány 25. ledna. Finále a zápas o třetí místo se hrají 18. června.

Mezi poslední čtveřicí jsou vítězové skupin áčkové Ligy národů. Chorvati za sebou ve skupině nechali například Francii, Nizozemci Belgii a Španělé Portugalsko i sestupující Česko.

Zajímavý je příběh Italů, kteří jsou podruhé v řadě v nejlepší čtyřce (naposledy byli třetí po prohře se Španělskem a výhře nad Belgií). Tentokrát za sebou ve skupině nechali Anglii a Německo a dokazují tak, že stále patří ke špičce, i když dvakrát v řadě chyběli na mistrovství světa.

Mládež hraje o Eura

Chlapecké výběry do 19 a 17 let čeká elitní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Devatenáctka narazí na Chorvatsko, Portugalsko a Švédsko, sedmnáctku čekají souboje s Polskem, Slovenskem a Portugalskem.

Zatímco v kategorii do devatenácti let je zapotřebí k postupu na mistrovství Evropy vyhrát kvalifikační skupinu, sedmnáctka může postoupit i ze druhého místa (postupuje sedm nejlepších týmů ze druhých míst z celkových osmi skupin).

Také dívčí mládežnické výběry budou bojovat o postup na mistrovství Evropy. Reprezentaci do 19 let čeká ve skupině Srbsko, Polsko a Švýcarsko, tým do 17 let Polsko, Estonsko a Rumunsko. V obou případech postoupí na závěrečné šampionáty pouze vítězové jednotlivých skupin.


Související články

Příští reprezentační stoper? Liberec ho má půjčeného ze Slavie

Denis Halinský. To jméno si dobře zapamatujte. Podle fotbalového analytika Tomáše Daníčka tenhle 21letý střední obránce roste pro reprezentaci.

Liberec

Sázkařské tipy: Gólové hody v Edenu i Pardubicích. A spanilá jízda dalších favoritů

Favoriti budou v závěru tohoto týdne vítězit od Prahy až po Ružomberok. Nouze by podle našich analýz neměla být ani o větší počet gólů.

Sázkařský koutek

Tykač, Kania a přijdou další. Proč se jim vyplatí fotbalový klub?

Slavia, Liberec, nejnověji Mladá Boleslav a České Budějovice, ale nápadníci jsou i v Hradci Králové či Olomouci. Vysvětlíme vám, proč zájem roste.

Peníze
Popup se zavře za 8s