Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Největší ze všech? Pelé byl král, rytíř ale i chybující člověk

30. prosinec 2022
Sdílejte:
29. prosinec 2022 bude navždy dnem, kdy ze světa odešel fotbalový král Pelé. Byl největším fotbalistou všech dob? Na to odpovědět nejde, jasné ale je, že byl jedinečným hráčem i člověkem. Geniálním i chybujícím.
Pelé v roce 1961 v dresu Santosu.Foto: Profimedia

Pelé zemřel. V 82 letech prohrál boj s rakovinou. Král odešel do nebe za Diegem Maradonou, kterému před dvěma lety, když Argentinec zemřel, slíbil, že si tam spolu zahrají.

Je ale otázka, jestli k tomu vůbec dojde. Jestli se před tím nepohádají, protože ega šampionů jsou nadprůměrná. Jestli se dostane na debatu, kdo byl lepší, nemusí k hvězdnému zápasu vůbec dojít.

Mimochodem na Zemi se na hřišti nepotkali. Když Pelé v roce 1977 kariéru končil, Maradona teprve začínal. K jejich srovnávání ale docházelo od doby, kdy Maradona v roce 1986 dotáhl svou zemi prakticky sám k titulu.

Je lepší než Pelé? Argentinci volili a vždy volit budou svého boha, Brazilci svého krále, který jako jediný hráč v historii získal tři tituly mistra světa. A je úplně jedno, že na tom druhém v roce 1962 se podílel Pelé pouze částečně, když zvládl jen dva zápasy ve skupině a v zápase s Československem se zranil.

Související články

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie

Žádný šprým, Sparta má zase velký tým. Nasajte euforii z Letné i ze sítí

Sparta - Galatasaray 4:1 a zasloužený postup do osmifinále. Letná vybuchla nadšením, stejně tak sociální sítě. Projděte si ty nejlepší reakce z twitteru.

Sparta
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.