Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Brazílie

Video: Pocem, kam jdeš! Španělský zázrak Lamine Yamal školil Brazilce

Je mu šestnáct let, válí za Barcelonu a na chleba si při reprezentačních zápasech maže hráče Brazílie. Seznamte se s kousky Lamine Yamala, největšího fotbalového talentu současnosti.

Zábava

Magická vůně připálené klobásy. Herec Jan Jiráň o lásce (nejen) k Letné

Specifická vůně rychlého občerstvení v blízkosti stadionu dokáže podle herce, spisovatele a fotbalového nadšence Jana Jiráně udělat z fanouška cestovatele časem.

Můj fotbal

Video: Élvis žije! Finta roku z druhé ligy

Není to Presley, ale i tak je to borec. Brazilský Élvis zaujal krásnou a originální fintou. Soupeř visí ve vzduchu ještě teď.

Zábava

Zlatý míč v tramvaji i hvězda ve výtahu. Vzpomínky na stříbrné legendy

V roce 1962 dokráčela reprezentace Československa ke stříbru na mistrovství světa. O padesát let později se v Brazílii legendární fotbalisté potkali i s Máriem Zagallem, který před týdnem ve věku 92 let zemřel, a jejich vzpomínky do povídky sepsal herec Ypsilonky Jan Jiráň.

Historie

„Ať Češi zase hrají jak v Chile!“ aneb Jak přišel Zagallo na večeři

Světový fotbal má za sebou smutných pár dnů. Odešly dvě legendy, které jako první vyhrály mistrovství světa z pozice hráče i trenéra. Tady je osobní brazilská vzpomínka na jednu z nich. Mário Zagallo vám kromě jiného poví, jaká taktická novinka rozhodla finále MS 1962.

Reportáž

Video: Jak Romário hattrickem zesměšnil Real Madrid

Před třiceti lety se konalo El Clásico, na které obránci Realu jen tak nezapomenou. Brazilský snajpr Romário v dresu domácí Barcelony je totiž ve fotbalovém chrámu Camp Nou naprosto zesměšnil. Prohlédněte si jeho kousky.

Zábava

Video: Před rokem odešel král. Připomeňte si nejlepší kousky Pelého

Na konci loňského roku zasáhla fotbalový svět smutná zpráva. Navždy odešel jeden z nejlepších hráčů historie. Člověk, který pozvedl fotbal na umělecké řemeslo. Připomeňte si jeho geniální kousky a hvězdnou kariéru.

Pelé

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy

Nechoď na fotbal, zemřeš. Strach a samota Angličana, který se v Brazílii zamiloval

Život, láska a klubová věrnost při emotivním návratu brazilského klubu Santa Cruz ze čtvrté do první ligy. Přečtěte si jeden z nejlepších textů, který kdy vyšel v tištěném Football Clubu a propracoval se i do naší výroční knížky.

Reportáž

Pád fotbalového chrámu. Jak Maracanã přišla o duši

Byl největší, zažil největší návštěvu všech dob. Pelé tu vstřelil svůj tisící gól. Chodilo se sem bavit celé Rio, bohatí i chudí. Dnes je ze slavného Maracanã průměrný stadion pro střední třídu. Jako by snad ani nebyl v Brazílií.

Stadiony
Popup se zavře za 8s