Španělky vyhrály poprvé mistrovství světa, o tom už ale téměř nikdo nemluví. Triumf zastínil skandál kolem polibku, který vtiskl šéf španělského fotbalu jedné z hráček. Bez jejího souhlasu. Španělská společnost je teď až překvapivě jednotná, chce Rubialesův konec. Dovedete si představit podobnou reakci v Česku, ptá se v komentáři psaném přímo ze Španělska publicistka Radka Zítková.
Neděle deset dopoledne v Kasárnách Karlín. Stolní fotbálek, Playstation, subsoccer, pivo, zmrzlina, chlebíčky, koláče, anglické a španělské vlajky. Všude smějící se a pobíhající děti. I tak může vypadat akce o ženském fotbalu. Prohlédněte si naši fotogalerii.
Sarina Wiegmanová umí fotbalové zázraky. Počtvrté v řadě je ve finále velkého turnaje. S Anglií je kousek od světového trůnu. A kdo ví, třeba jednou nahradí Garetha Southgatea na lavičce mužského Albionu.
Jak dlouho v kuse vydržíte křičet gól? Šedesátiletý Andrés Cantor to při gólu Sam Kerrové vydržel téměř 20 vteřin. Legenda.
Není pochyb, že deváté mistrovství světa vyvolalo zatím nejvíc zájmu a přitáhlo k obrazovkám a na stadiony i ty fanoušky, které by na ženský fotbal ještě nedávno nikdo nenalákal.
Austrálie žije ženským fotbalem. I ve vzduchu.
Austrálie je uprostřed fotbalové horečky na cestě za vysněným premiérovým titulem. Za sebou má nejdelší a možná nejdramatičtější penaltový rozstřel v historii světových šampionátů. Před sebou Anglii.
Mistrovství světa v Austrálii a na Novém Zélandu má za sebou skupiny s mnoha překvapeními a v sobotu odstartuje play-off. Které favoritky už vypadly a komu se teď věří nejvíc? Odpovídá průvodce dosavadním dění na devátém MS žen.
Po prvních zápasech nadšení, po druhých nečekané zklamání. Pořadatelské země ženského světového šampionátu jdou do rozhodujících bitev. Nový Zéland chce psát historii, Austrálie odvrátit blamáž.
Tak platí, nebo neplatí? Novinka testovaná na ženském MS je příjemná pro diváky, rozhodčí si na novou roli ale ještě musí zvykat…