Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Girl Power: Když má ženský fotbal hlavní roli

27. srpen 2023
Sdílejte:
Neděle deset dopoledne v Kasárnách Karlín. Stolní fotbálek, Playstation, subsoccer, pivo, zmrzlina, chlebíčky, koláče, anglické a španělské vlajky. Všude smějící se a pobíhající děti. I tak může vypadat akce o ženském fotbalu. Prohlédněte si naši fotogalerii.
Úvod akce Football Club: Gilr Power. V úvodní debatě mluvili fotbalistky Gabriela Šlajsová a Kristýna Růžičková a novináři Fatima Rahimi a Jan Kaliba Foto: Daniel Hamerník

Minulý víkend se v pražských Kasárnách Karlín konala další společenská akce Football Clubu, magazínu pro fotbalovou kulturu. Vše se tentokrát točilo kolem ženského fotbalu, jak napovídal název eventu – Girl Power. Šlo o vyvrcholení první etapy stejnojmenného projektu, jehož články na našem webu mají už přes milion přečtení. O aktivitách na sociálních sítích a podcastových platformách nemluvě.

Na akci nechyběla debata s českými reprezentantkami a novináři Football Clubu, promítání přímého přenosu finále MS žen a spousta zábavy v rodinném fotbalovém koutku. Dětí bylo na eventu stejně jako chlapců a pánů a těch zase stejně jako dívek a dam. Zkrátka pěkná neděle pro každého.

Holky taky, nebo hrdé lvice?

Na pódiu po úvodním slovu ředitele Football Clubu Ondřeje Tůmy proběhla debata o ženském fotbalu. Moderátor Jan Pěruška, hlas Football Club podcastu, si přes hodinu povídal s českými reprezentantkami a hráčkami Slavie Praha Gabrielou Šlajsovou a Kristýnou Růžičkovou, novinářkou Fatimou Rahimi a spoluzakladatelem Football Clubu Janem Kalibou, který se po šesti letech „zpravodajování“ v USA pro Český rozhlas vrátil do Česka. Řešila se aktuální situace ženského fotbalu v Česku, jeho srovnání se světem, ale i jeho budoucnost a marketingová atraktivita. Návštěvníci akce se dočkali i křtu nového vydání našeho sesterského magazínu Heroine, na jehož titulce je právě Fatima Rahimi.

Napínavé finále ženského MS mezi Španělskem a Anglií pak naplnilo kinosál karlínských „garáží“. Při přímém přenosu stanice Nova Sport, hlavního partnera akce, se fandilo naplno. Ostatně, že to na akci žilo, se můžete přesvědčit v následující fotogalerii. Za spolupráci děkujeme i dalším partnerům eventu, kterými byly společnosti PlayStationPuma.

Související články

Nominace na EURO: Hašek už neřeší Belmondo, rozhodovala forma

Ivan Hašek oznámil nominaci na EURO 2024. V týmu je šestadvacet hráčů včetně největších opor Tomáše Součka, Patrika Schicka nebo Vladimíra Coufala, ale také nováček Lukáš Červ. Cílem je podle šéfa FAČR Petra Fouska postup ze skupiny.

Cesta na Euro

Dvakrát proti Belgii. České ženy chtějí z Edenu první body v kvalifikaci o Euro

Fotbalová reprezentace žen se sešla v Praze, aby zahájila třetí sraz roku 2024. Tým trenéra Karla Rady v následujících dnech odehraje dva kvalifikační zápasy proti Belgii – první v pátek 31. května v pražském Edenu, v úterý 4. června pak na stadionu v belgickém Sint-Truidenu.

Reprezentace

Počítáme koeficient: Co čeká Baník v Evropě?

Česko bude mít v Evropě v příští sezoně pět týmů. Do pohárů se vrací Baník a jeden z dvojice Boleslav – Hradec. Projděte si, jaké cesty je čekají, pokud se mají dostat do ligové fáze jednoho ze tří evropských pohárů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s