Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Slavia na lovu. Čeká nás dobrý týden, slibuje Tvrdík

02. leden 2023
Sdílejte:
Slávistický šéf Jaroslav Tvrdík k novoročnímu přání připsal slib dobrého týdne. Fanoušci mají jasno: chtějí návrat Nicolae Stanciua.
Nicolae Stanciu v dresu. Oznámí SKS na začátku roku 2023 jeho návrat z Číny?Foto: Mikolaj Barbanell / Shutterstock

Mezi přáními všeho nejlepšího do nového roku zaujala na sociální síti Twitter i jedna z reakcí Jaroslava Tvrdíka, předsedy představenstva pražské Slavie.

Šéf sešívaných v reakci na jednoho z fanoušků, který rok 2023 přivítal tradičním pokřikem Ať žije Slavia, reagoval pro slávistickou obec povzbudivě.

„Ať žije. Nějak tuším, že bude mít dobrý příští týden,“ napsal o víkendu.

Proč by Slavia mohla mít dobrý právě první lednový týden? Soutěž žádnou ještě nehraje, ale začalo přestupové období, takže se dá čekat nějaký významný příchod.

A slávisté reagující na Tvrdíkova slova na Twitteru mají jasno: chtějí návrat Nicolae Stanciua.

Nedávno jsme psali, že rumunský reprezentant, který se Slavií kromě jiného získal dva české tituly, zájem má a trenér Jindřich Trpišovský o absenci Stanciových přihrávek v listopadu mluvil jako o jednom z důvodů neúspěšného působení v Evropské konferenční lize. Vše je zřejmě jen otázkou peněz.

Stanciu na začátku roku 2022 odešel do čínského klubu Wu-chan Three Towns, se kterým se teď o víkendu stal čínským mistrem. Smlouvu má 29letý Stanciu v tomto klubu do konce roku 2024 a když ze Slavie odcházel, zaplatil za něj Wu-chan zhruba 4 miliony eur.

Slavia už v prosinci přivedla z Bohemians Petra Hronka. Naopak do belgického Genku odešel Yira Sor. Podle informací deníku Sport za něj Slavia má dostat zhruba 6,5 milionu eur (cca 160 milionů korun).


Související články

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák
Popup se zavře za 8s