Slavia na lovu. Čeká nás dobrý týden, slibuje Tvrdík

02. leden 2023
Sdílejte:
Slávistický šéf Jaroslav Tvrdík k novoročnímu přání připsal slib dobrého týdne. Fanoušci mají jasno: chtějí návrat Nicolae Stanciua.
Nicolae Stanciu v dresu. Oznámí SKS na začátku roku 2023 jeho návrat z Číny?Foto: Mikolaj Barbanell / Shutterstock

Mezi přáními všeho nejlepšího do nového roku zaujala na sociální síti Twitter i jedna z reakcí Jaroslava Tvrdíka, předsedy představenstva pražské Slavie.

Šéf sešívaných v reakci na jednoho z fanoušků, který rok 2023 přivítal tradičním pokřikem Ať žije Slavia, reagoval pro slávistickou obec povzbudivě.

„Ať žije. Nějak tuším, že bude mít dobrý příští týden,“ napsal o víkendu.

Proč by Slavia mohla mít dobrý právě první lednový týden? Soutěž žádnou ještě nehraje, ale začalo přestupové období, takže se dá čekat nějaký významný příchod.

A slávisté reagující na Tvrdíkova slova na Twitteru mají jasno: chtějí návrat Nicolae Stanciua.

Nedávno jsme psali, že rumunský reprezentant, který se Slavií kromě jiného získal dva české tituly, zájem má a trenér Jindřich Trpišovský o absenci Stanciových přihrávek v listopadu mluvil jako o jednom z důvodů neúspěšného působení v Evropské konferenční lize. Vše je zřejmě jen otázkou peněz.

Stanciu na začátku roku 2022 odešel do čínského klubu Wu-chan Three Towns, se kterým se teď o víkendu stal čínským mistrem. Smlouvu má 29letý Stanciu v tomto klubu do konce roku 2024 a když ze Slavie odcházel, zaplatil za něj Wu-chan zhruba 4 miliony eur.

Slavia už v prosinci přivedla z Bohemians Petra Hronka. Naopak do belgického Genku odešel Yira Sor. Podle informací deníku Sport za něj Slavia má dostat zhruba 6,5 milionu eur (cca 160 milionů korun).


Související články

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě. Od půlící čáry. Slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.

Zábava

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Slavia

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?

Otázka týdne
Popup se zavře za 8s