Stanciu má čínský titul po kontumační výhře. Slavia gratuluje

31. prosinec 2022
Sdílejte:
Nicolae Stanciu je mistrem Číny s klubem Wu-chan Three Towns. Místo dramatických zápasů rozhodl poslední kolo koronavirus. Vrátí se teď rumunský reprezentant do Slavie?
Nicolae Stanciu se Slavií v Lize mistrů na hřišti Interu.Foto: cristiano barni / Shutterstock

Až na úplném konci se udál možná ten nejvíc bizarní fotbalový okamžik roku 2022.

O titulu v čínské lize se v posledním kole nerozhodlo na hřišti. Rozhodovali kontumační výsledky ve prospěch obou o titul soupeřících týmů. Jejich protivníci nemohli nastoupit kvůli nákaze koronavirem.

Wu-chan Three Towns je mistrem díky lepšímu skóre, když má stejně bodů jako druhý Šan-tung Tchaj-šan. Oba si v posledním kole, které mělo rozhodnout, připsali kontumační výhru 3:0.

Kromě jiného to znamená, že čínským mistrem je i Nicolae Stanciu, bývalý hráč obou pražských S. Na rozdíl od Sparty mu k tomu ale Slavia pogratulovala. Má totiž blízko k Číně i Stanciovi.

Připomeňme, že vršovický klub vlastní čínská státní skupina Citic. A blízkost k rumunskému reprezentantovi je z doby před rokem 2022, kdy Stanciu se Slavií získal kromě jiného dva české tituly.

Už během vánočních svátků se na webu Slavie objevil text, ve kterém se Stanciu vyznává z lásky k vršovickému klubu nebo k tomu, že obdivuje trenéra Jindřicha Trpišovského.

Ten zase na Stancia vzpomínal naposledy po podzimním neúspěchu v konferenční lize. Za jeden z důvodů, proč Slavia nepostoupila, označil absenci Stanciových přihrávek.

Už tehdy na začátku listopadu se mluvilo o možném návratu 29letého rumunského reprezentanta do Edenu. „Stanciu chce zpátky do Slavie a její šéf Jaroslav Tvrdík ví, že se chce Nico vrátit,“ řekl Pavel Zíka z agentury SPOCS Global Sport, která Stancia zastupuje Seznam zprávám.

Kontroverzní vlastnící ohrožují fotbal. Trojského koně máme i v Česku

Jsou jako trojští koně, kluby si nekupují z lásky k fotbalu. Chtějí si přes ně zlepšit obraz, vyprat peníze nebo je mají jen jako hračku. Dost jich je v Anglii, jednoho máme i v Praze. Nemusíme to akceptovat.

Přečíst

Stanciu má v Číně smlouvu platnou do konce roku 2024. „Přesto má Slavia slušnou šanci hráče, s nímž v minulosti slavila dva tituly, znovu získat. Zadarmo by to sice patrně nebylo, důležitou roli však může hrát interes samotného hráče,“ psal na začátku listopadu v citovaném textu na Seznamu Luděk Mádl.

A dodal, že Stanciův zimní odchod byl ve Slavii zpětně vyhodnocen jako jedna z příčin jarní ztráty mistrovského titulu. Čínský klub měl za ofenzivního záložníka zaplatit čtyři miliony eur.

Stanciu do Slavie přišel před sezonou 2019/20 a hned ji pomohl v úspěšném play-off o Ligu mistrů s Kluží, tedy s klubem z města, v jehož blízkosti Stanciu v Rumunsku žije. Mimochodem i Kluž by Stanciua ráda získala. Do Edenu Stanciu přestoupil jen půl roku poté, co odešel ze Sparty do saudskoarabského Al-Ahli.

Slavia už v prosinci přivedla z Bohemians Petra Hronka. Naopak do belgického Genku odchází Yira Sor.

Mistr z Wu-chanu je nováčkem v nejvyšší čínské lize, v předchozích dvou letech vyhrál třetí a následně druhou ligu. Stanciu ho letos k titulu táhl společně s dvojicí brazilských krajánků Marcao - Davidson (27 a 18 gólů), když ve 27 zápasech zapsal deset branek a jedenáct asistencí.


Související články

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě. Od půlící čáry. Slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.

Zábava

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Slavia

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?

Otázka týdne
Popup se zavře za 8s