Serii A chybí lesk nablýskané Premier League a je opředena mnoha nepravdivými mýty o catenacciu a dominanci obran. V Itálii se naopak hraje útočný fotbal, na stadiony chodí prvotřídní fanoušci a týmy trénují progresivní kouči. V loňském roce padalo v nejvyšší italské soutěži 2,87 gólu na zápas, více bylo k vidění jen v hyperofenzivní Bundeslize, a výsledky zápasů se často daly jen těžko předpovídat.
Lákadlem pro nezaujatého diváka je i absence hegemona. Mezi elitními evropskými soutěžemi nenajdeme kromě Itálie žádnou, kde by poslední tři ročníky vyhrály tři různé týmy (AC Milán, Inter a Juventus). V žebříčku koeficientu UEFA bychom museli dojet prstem až na 18. místo – na dánském fotbalovém trůně se v posledních letech vystřídaly Midtjylland, Brøndby a FC Kodaň.
I ti, kteří o italský fotbal zakopnou jen párkrát do roka, loni určitě zaznamenali, že AC Milán ukončil 11 let dlouhé čekání na scudetto. Rossoneri slavili zisk titulu především díky skálopevné obraně, fantastické formě Rafalea Leãa a Thea Hernandéze na levé straně hřiště a kvalitní práci bez balonu, kterou stále velice mladému týmů naordinoval stratég Stefano Pioli.
Jeden z nejkrásnějších gólů historie mistrovství světa dnes slaví 27 let. Pusťte si video nezapomenutelného mementu, kdy nizozemský kanonýr Dennis Bergkamp potupil obranu Argentiny.
Předvede brankář superman další skvělou show? Uvidíme na hřišti Alishu Lehmannovou? A zvládnou anglické lvice první krok za obhajobou Eura? V další porci víkendových analýz v našem sázkařském koutku jsme se zaměřili na Mistrovství světa klubů v USA a Euro žen ve Švýcarsku.
Krajní beci pro Slavii, defenzivní záložník pro Spartu? S analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem dopodrobna rozebíráme, kde nejvíc tlačí bota kádry ligových týmů a které konkrétní posily by se jim teď hodily.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!