Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Italské menu: Gólové hody, vyrovnaný boj o titul, slávisti i posílený Mourinho

11. srpen 2022
Sdílejte:
Letní siesta je u konce, začíná Serie A! Pryč jsou doby, kdy Juventus vyhrával jeden titul za druhým, šanci na scudetto má opět více týmů. Kdo se na novou sezonu připravil nejlépe a proč by se měl neutrální fanoušek na italskou ligu dívat?
Dobré renomé a unikátní profil. Antonín Barák, jeden ze tří Čechů v soutěži, dal v minulé sezoně 11 gólů.Foto: Profimedia

Serii A chybí lesk nablýskané Premier League a je opředena mnoha nepravdivými mýty o catenacciu a dominanci obran. V Itálii se naopak hraje útočný fotbal, na stadiony chodí prvotřídní fanoušci a týmy trénují progresivní kouči. V loňském roce padalo v nejvyšší italské soutěži 2,87 gólu na zápas, více bylo k vidění jen v hyperofenzivní Bundeslize, a výsledky zápasů se často daly jen těžko předpovídat.

Lákadlem pro nezaujatého diváka je i absence hegemona. Mezi elitními evropskými soutěžemi nenajdeme kromě Itálie žádnou, kde by poslední tři ročníky vyhrály tři různé týmy (AC Milán, InterJuventus). V žebříčku koeficientu UEFA bychom museli dojet prstem až na 18. místo – na dánském fotbalovém trůně se v posledních letech vystřídaly Midtjylland, Brøndby a FC Kodaň.

Nelehká obhajoba

I ti, kteří o italský fotbal zakopnou jen párkrát do roka, loni určitě zaznamenali, že AC Milán ukončil 11 let dlouhé čekání na scudetto. Rossoneri slavili zisk titulu především díky skálopevné obraně, fantastické formě Rafalea Leãa a Thea Hernandéze na levé straně hřiště a kvalitní práci bez balonu, kterou stále velice mladému týmů naordinoval stratég Stefano Pioli.

Související články

Historická sezona s výraznou českou stopou. Hložek a spol. jsou nedocenění

Zatímco Leverkusen zlomil další rekord, Bayern oznámil konec trenéra Tuchela a DFL se vzdala bezprostředních ambicí na námluvy s investorem. To všechno v týdnu, kdy všichni adepti prohlásili, že do Evropy se jim zas tak moc nechce a český fanoušek dál ignoruje, jak historické sezony jsou jeho rodáci součástí!

Die Liga

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Jak vybrat ideální fotbalové kopačky: Průvodce pro každého hráče

Výběr ideálních fotbalových kopaček je klíčovým faktorem, který může ovlivnit výkon hráče na hřišti. Správný pár kopaček nejenže zvyšuje komfort a výkon, ale také snižuje riziko zranění. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší kopačky pro vaše potřeby a jaké faktory byste měli při výběru zvážit.

Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.