Skotsko

Video: Vítězný gól v poslední minutě. Maďaři ho dali pro spoluhráče v nemocnici

Nejdřív obavy o život spoluhráče, pak vítězství, které ještě Maďarům dává naději na pokračování v turnaji.

Euro 2024

Skotská krutovláda. Naposledy ji narušil legendární Ferguson

Alex Ferguson a jeho Aberdeen zůstávají posledním týmem, který narušil dvojvládí Celtiku s Rangers. Už to bude téměř 40 let, co se mu to povedlo navíc hned třikrát. Byl to tenkrát skutečně špičkový tým, který dokázal skolit i Bayern s Realem.

Přímák

Věřím, že si v Premier League zachytá, říká Hladkého agent

Martin Štěpanovský je s Václavem Hladkým už od začátku jeho britské cesty. V rozhovoru s FC fotbalový agent vysvětluje, proč šli za snem o Premier League, která je teď po postupu s Ipswichem blízko, přes Skotsko a čtvrtou anglickou ligu. Mluví i o zájmu skotských gigantů, jednání o nové smlouvě či zklamání z poslední reprezentační nominace.

Rozhovor

My máme nadstavbu na pět. A jak to hrajete vy?

Vzali jsme top dvacet zemí podle koeficientu a prošli, kde se hraje nadstavba. Včetně Česka jde o devět zemí. Ukážeme vám, jak ji tam řeší. Dozvíte se i to, kde ligu rozšiřovali, nebo naopak zúžili. A jedno zjištění na úvod: většina zemí na podobné fotbalové úrovni jako Česko má ligu s menším počtem klubů.

Nadstavba

Video: Mladý podavač míčů musel ze hřiště. Byl drzý na hráče hostů

Vtipný moment má za sebou skotská liga. Podavač míčů odhodil balon stranou, než aby ho dal hostům. Rozhodčí ho nechal vystřídat.

Zábava

Zapomenutí šampioni. Totální fotbal hrál už dědeček slávisty van Burena

Za původce totálního fotbalu je brán Ajax. Ale jeho základy jsou mnohem starší. A v Nizozemsku jej rozjel Feyenoord – s dědou Micka van Burena v obraně. Legendární Ernst Happel ho považoval dokonce za nejlepšího stopera na světě.

Historie

Video: Sundal dva spoluhráče jednou ranou. Fotbalová groteska ze Skotska

Takhle rozehraný přímák jste ještě neviděli. Režiséři silvestrovských pořadů si rozehrávku skotských Hibs musí hned uložit do zlatého fondu.

Zábava

Prohráli, a přesto si došli pro trofej. Tahle chyba rozhodčího vešla do dějin

Troufneme si tvrdit, že tenhle přes padesát let starý příběh je v době totálního profesionalismu neopakovatelný. Je o jediném vítězi evropského poháru, který na cestě za trofejí prohrál penaltový rozstřel.

Přímák

Počítáme koeficient: Plzeň zachránila šanci na desítku, Liga mistrů je blízko

I když pražská S v osmifinále nebodovala, posun Česka na desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA na konci této sezony je díky postupu Plzně reálný. Jediný zbývající konkurent už totiž nemá nikoho ve hře.

Koeficienty
Aktualizováno

Počítáme koeficient: Deváté Turecko nám utíká, desáté Skotsko je blíž

Z pohledu pražských S to nebyl výsledkově povedený čtvrtek, Plzeň je ale dál plně ve hře o čtvrtfinále evropského poháru a pohled na koeficientové tabulky Česko dál může těšit.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s