Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Slavia, Sparta a kdo dál? Jak má český fotbal pracovat s fanoušky

14. únor 2024
Sdílejte:
Rekordní divácké návštěvy pražských S, ale také chabý marketing řady ligových klubů. Jak se v českém fotbale pracuje s fanoušky, hodnotí v dalším pokračování Football Club podcastu obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný a marketér Vilém Franěk.
Daniel Hájek a Vilém Franěk, hosté 36. dílu Football Club podcastuFoto: Tomáš Cetkovský

Hlavně zásluhou pravidelně vyprodaných stadionů na Letné a v Edenu, ale také díky tradičnímu zájmu o fotbal v Ostravě, Plzni a nově i v Hradci a Teplicích útočí aktuální ligový ročník na návštěvnický rekord v samostatné historii Česka.

Přes řadu pozitiv ale nejde zapomínat na to, že větší část českých profesionálních klubů se snaží fanoušky přitáhnout marně a můžou tak jen závidět nejen úspěšnějším konkurentům na fotbalovém trhu, ale i v jiných sportovních odvětvích.

Třeba v hokeji se čím dál víc daří projektu Univerzitní ligy, unikátní soutěži studentů – sportovců, kteří se při nejvýznamnějších zápasech často těší z návštěv převyšujících počty diváků na duelech profesionálů.

O tom, jak zaujmout fanoušky, mluvíme v novém díle podcastu Football Clubu s Danielem Hajným, obchodním a marketingovým ředitelem LFA, a Vilémem Fraňkem, který stojí za úspěchy projektů, jako jsou Mikýřova úžasná pouť internetem nebo zmíněná Univerzitní liga. Přejeme příjemný poslech!

Hlavní témata podcastu:

1:39 – hlavní aktivity hostů podcastu

6:30 – návštěvnost na českých stadionech

10:56 – svěží vítr při práci s fanoušky

14:00 – jak nastavit komunikaci klubu

18:35 – marketingové rozpočty v lize

24:12 – společenská odpovědnost fotbalových klubů

32:50 – tresty za pyrotechniku na stadionech a image fanoušků

43:30 – profesionální fotbal jako produkt a práce s obchodními partnery

50:33 – jak budovat fanouškovský zážitek

FC podcasty najdete na:

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s