Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Z cinklých sázek se mnohde v Česku financují kluby, obávají se novináři Mádl a Vait

14. prosinec 2023
Sdílejte:
Česko je po Brazílii a Rusku třetí na světě v počtu zápasů, které jsou podezřelé z ovlivnění kvůli sázkám. Prim přitom hraje fotbal. Proč je u nás tolik cinknutých utkání? A jak je to nyní s důvěryhodností rozhodčích? Hosty dalšího dílu FC podcastu jsou novináři Luděk Mádl a Martin Vait.
Martin Vait a Luděk Mádl, hosté 31. dílu Football Club podcastuFoto: Tomáš Cetkovský

V českém fotbalovém prostředí jsme bohužel zvyklí na pravidelné kauzy kolem vlivných šíbrů a chybujících rozhodčích. Od divokých devadesátých let přes „Ivánku, kamaráde“ až po stále řešený případ podvodů kolem Romanů Berbra a Rogoze. Letos v létě zasadil další reputační ránu fotbalu nechvalně proslulý Řezník z Horní Břízy Michal Paták, který se prezentoval nevídaným zářezem v Praze na Admiře.

Nejste v tom sami!

Na investičním hřišti vás podpoří finanční skupina Partners, partner tohoto dílu FC podcastu.

V souvislosti s jeho pochybením i dalšími nedávnými kauzami se čím dál častěji mluví o takzvaném match fixingu, tedy ovlivněným zápasům kvůli sázkám. Na stránkách Football Club tohle téma rozebírá série textů, vracíme se k němu ale i v novém díle podcastu Football Clubu.

Asi největší český fotbalový investigativec Luděk Mádl i redaktor Sportu Martin Vait, který se poslední roky věnuje ve velké míře právě fotbalovým rozhodčím, zasazují známé i méně propírané události do kontextu. Řeč se točí i kolem měnících se komisích rozhodčích v posledních letech a o síle jejich vlivu.

Pokud nepatříte mezi vyslovené životní optimisty, nezbude vám po poslechu tohoto dílu Football Club podcastu mnoho víry v poctivost ve fotbale. Jak se ovšem říká, je třeba se občas zkusit podívat nepříjemné pravdě do očí.

EOS – partner amatérského fotbalu na FC

S klubovou platformou EOS budete mít veškerou administrativu a komunikaci na jednom místě. Komplexní služba ke správě a řízení sportovních klubů kromě nervů ušetří desítky člověkohodin měsíčně, což přijde vhod sportovním funkcionářům, trenérům, ale i hráčům a rodičům dětí. Získejte víc času, abyste se mohli věnovat tomu opravdu důležitému –⁠ sportu.

To chci zkusit!

Hlavní témata podcastu:

0:13 – přehled letošních sázkařských afér

1:43 – match fixing v průběhu času

4:06 – kauza rozhodčího Patáka

7:48 – asijské sázkové burzy

10:53 – sázky hráčů na vlastní zápasy

13:10 – dřívější kauzy českého match fixingu

16:54 – není sázkovka jako sázkovka

20:07 – co vede fotbalistky k cinknutým sázkám

21:19 – Česko jako lídr match fixingu

26:50 – proč se ovlivněné sázky neřeší u českých soudů?

29:00 – ovlivněné zápasy od Horníka po Berbra

40:41 – důvěryhodnost rozhodčích v Česku

45:06 – fungování současné komise rozhodčích

49:47 – historie komisí rozhodčích a jejich závislost na Romanu Berbrovi

56:40 – důležitost sázkařského byznysu pro fotbal

1:00:28 – regulace sázek v nižších a mládežnických soutěžích

FC podcasty najdete na:

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s