Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Svět špinavých sázek. Velký průvodce cinklými zápasy

21. listopad 2023
Sdílejte:
Proč mládežnický turnaj v Dánsku sledují zástupci čínských sázkovek? Proč se nedá věřit výrokům o tom, že cinklý zápas byl jen něčí sólovou akcí? Co je to match-fixing a jak se prašivé zápasy domlouvají? Odpovídáme na základě dat a zkušeností kolegů z mezinárodního investigativního projektu kolem magazínu Josimar.
U rozhodčích sázkařské gangy často začínají, když hledají přímou spojku na hřiště. Ilustrační obrázek.Foto: Shutterstock

Zmanipulované sázky, cinknutí rozhodčí, korumpující funkcionáři. Známe to dobře i z Česka, nedávno jsme například do posledního šroubku rozebrali případ Paták. Dnešní článek na těžké téma navazuje a je jakousi taktickou poradou před zápasem s otravným protivníkem.

Vítejte v tréninkovém centru, před projektorem a tabulí. Hrajeme proti match-fixingu a jen dobrým porozuměním jeho specifik a toho, jak funguje, máme v utkání proti němu reálnou šanci na úspěch. Tak jdeme na to!

Související články

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář

Video: VAR posvětil krále střelců. Ptáme se: byl Jurečka v ofsajdu?

Václav Jurečka dal v posledním kole dva góly Mladé Boleslavi a obhájil tak korunu pro krále ligových střelců. Obě branky přezkoumával delší dobu VAR a nezrušil je. Jak byste rozhodli vy?

Česká liga
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.