Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Svět špinavých sázek. Velký průvodce cinklými zápasy

21. listopad 2023
Sdílejte:
Proč mládežnický turnaj v Dánsku sledují zástupci čínských sázkovek? Proč se nedá věřit výrokům o tom, že cinklý zápas byl jen něčí sólovou akcí? Co je to match-fixing a jak se prašivé zápasy domlouvají? Odpovídáme na základě dat a zkušeností kolegů z mezinárodního investigativního projektu kolem magazínu Josimar.
U rozhodčích sázkařské gangy často začínají, když hledají přímou spojku na hřiště. Ilustrační obrázek.Foto: Shutterstock

Zmanipulované sázky, cinknutí rozhodčí, korumpující funkcionáři. Známe to dobře i z Česka, nedávno jsme například do posledního šroubku rozebrali případ Paták. Dnešní článek na těžké téma navazuje a je jakousi taktickou poradou před zápasem s otravným protivníkem.

Vítejte v tréninkovém centru, před projektorem a tabulí. Hrajeme proti match-fixingu a jen dobrým porozuměním jeho specifik a toho, jak funguje, máme v utkání proti němu reálnou šanci na úspěch. Tak jdeme na to!

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.